Prezime

Mislio sam na ex muza
On naravno nema pravo
ali ex muz ima

kad smo vec kod toga, kakva mi je jadnica ona sto se razvela od mateusa...
Zadrzala njegovo prezime...kakva jadnicaaaaa

Наравно да НЕМА право! То је сада њено презиме и он може да се слика!!! :p:p:p
Није се требао женити ако није хтео да то презиме носи још неко....а ако се већ женио - требало је да у предбрачни угоор укључи ту клаузулу у ''повратку'' презимена у случају развода :mrgreen::p
 
kad smo vec kod toga, kakva mi je jadnica ona sto se razvela od mateusa...
Zadrzala njegovo prezime...kakva jadnicaaaaa

Pazi ovoga...."nije da ogovaram, ali, slatka moja, da ti nešto kažem....:tajna: "
:lol:
Kako, ali kakoooooo! može da te tangira da li je tamo neka profesionalna udavača uzela ili vratila ovo ili ono prezime? Ebt, pa frau Gabrijela je mala maca za tebe :zcepanje:
 
Pa cekajte... Sad mi nesto nije jasno.

Ja sam mislila da prezime bez problema moze da se zadrzi i nakon razvoda. Zato sto, u trenutku biranja novog prezimena, to prestaje da bude NJEGOVO prezime i postaje zajednicko, tj. i njeno isto koliko i njegovo. Nakon razgova, zena moze da se vrati na devojacko (sto mnoge i pozele), ali moze bez frke da zadrzi i ovo, jer joj pripada od trenutka promene prezimena na vencanju kao njeno, a ne kao nesto sto joj je muz samo pozajmio.

Ja sam cula da stvari tako idu.

Zar ne idu?

Treba ti pristanak muza da zadrzis njegovo prezime
Tj, ako on zatrazi da ga"vratis"to mroas i uraditi.
Vecinu musakraca zbole uvo da li ce ga vratiti ili ne
 
stvarno sam cuo da je tako.
Moze da ti "uzme"prezime pa ti posle toga mzoes da odes u opstinu i da uzmes isto to prezime, ali ne sa linkom sa njim
ali nisam siguran u ovo. Samo sam cuo, nikada proverio
Nebitno dalje. Ako je nekoj toliko stalo da ima moje rpezime i posle razvoda, eto joj ga.
Zamisli njenu psihu kada je ponosnija na prezime ex muza nego na prezime svog oca
 
stvarno sam cuo da je tako.
Moze da ti "uzme"prezime pa ti posle toga mzoes da odes u opstinu i da uzmes isto to prezime, ali ne sa linkom sa njim
ali nisam siguran u ovo. Samo sam cuo, nikada proverio
Nebitno dalje. Ako je nekoj toliko stalo da ima moje rpezime i posle razvoda, eto joj ga.
Zamisli njenu psihu kada je ponosnija na prezime ex muza nego na prezime svog oca

Замишљам. :mrgreen:


Постоји нешто што се зове примарна породица, то је она породица коју су створили наши родитељи и из које смо потекли.
А постоји нешто што се зове наша породица, то је она породица коју смо сами створили.
Ја носим презиме које носи моја породица. ;):)
 
Ja sam uzela muzevljevo prezime, i dete nosi njegovo prezime
Meni je to sasvim normalno, i potpuno sam ponosna na to
Ne kazem da to nije malo patrijarhalno, jeste, ali ja sam ponosna na svoju porodicu (muzevljeve) i normalno mi je bilo da uzmem njegovo prezime
 
Koliko se ja secam iz Porodicnog zakona, supruznici moraju da se saglase pre sklapanja braka o prezimenu.

Deca nose prezime po dogovoru, s tim da deca ne mogu imati razlicita prezimena

A prezime se uopste ne pominje kod razvoda.
 
Ovde sve zene se prave ravnopravne, moderne i savremene, a vec u startu u braku pokazuju da je to samo fora:

Preko 90% zena uzima prilikom sklapanja braka muzevljevo prezime i time odmah dolazi u podredjeni polozaj, odmah se ZADUZI za nesto sto je DOBILA od muza...:per:...

Zasto niste zadrzale svoje prezime i time pokazete svoju nezavisnost, kada vam vec Zakon o braku ostavlja tu mogucnost? :lol:
 
:) Mislim da je bila...slicna tema:mrgreen:, ali dobro...vredi pokusati (dobro ti "lezi" provokacija;))
:bye:


hahahahah...Nisu to provokacije, to sto ja pisem su MALE ZIVOTNE ISTINE koje neko nece ili ne voli da vidi...

Neko ko hoce da bude jako savremen, jako moderan, da ne kazem i jako pametan... SveCki.....

Pa onda kada dodje neka takva tema, optuzi me za provokacije...

(ne mislim ovde na tebe)

:cmok:
 
Pa nisam uzela njegovo prezime vec prezime moje tada buduce dece. Nisam time dokazala da nisam nezavisna vec da mi je stalo da kao porodica imamo sto vise toga zajednickog.
Uostalom njegovo prezime je lepse od mog tako i kad bi se razveli ja ni slucajnop ne bih vratila svoje. :)
 
Ovde sve zene se prave ravnopravne, moderne i savremene, a vec u startu u braku pokazuju da je to samo fora:

Preko 90% zena uzima prilikom sklapanja braka muzevljevo prezime i time odmah dolazi u podredjeni polozaj, odmah se ZADUZI za nesto sto je DOBILA od muza...:per:...

Zasto niste zadrzale svoje prezime i time pokazete svoju nezavisnost, kada vam vec Zakon o braku ostavlja tu mogucnost? :lol:



Post je toliko glup da ga nema potrebe ni komentarisati!
 
Post je toliko glup da ga nema potrebe ni komentarisati!

Najdrazi su mi ovi muskarci koji srcano uzimaju zene u zastitu ovde na forumu...

Kao, treba im njegova zastita, same nemaju dovoljno duge jezicine da se odbrane....Tu je ON, muskarcina....:bljak:

Pa jos kad kazu mudro i s visine: "Post je toliko glup da ga nema potrebe komentarisati"


:tease:
 
Najdrazi su mi ovi muskarci koji srcano uzimaju zene u zastitu ovde na forumu...

Kao, treba im njegova zastita, same nemaju dovoljno duge jezicine da se odbrane....Tu je ON, muskarcina....:bljak:

Pa jos kad kazu mudro i s visine: "Post je toliko glup da ga nema potrebe komentarisati"


:tease:

:hahaha: Je l tebe zena izbacila iz kuce kad si toliko ogorcen na zenski rod? Presra ga brate...:manikir:
 
Preko 90% zena uzima prilikom sklapanja braka muzevljevo prezime i time odmah dolazi u podredjeni polozaj, odmah se ZADUZI za nesto sto je DOBILA od muza...:per:...

Zasto niste zadrzale svoje prezime i time pokazete svoju nezavisnost, kada vam vec Zakon o braku ostavlja tu mogucnost? :lol:

Ortodoksna glupost!Zasto bi dosla u podredjeni polozaj, nismo u srednjem vijeku, nisam joj ja nametao ni prezime ni udaju, nisam ozenio robinju nego normalnu zenu koja ima i svoje ime, svoju licnost i svoj integritet, a ulaskom u brak sa mnom nista od toga nije izgubila niti imam namjeru da joj to oduzimam

Nije nista dobila od muza nego sama i dobrovoljno prihvatila muzevljevo prezime kao izraz postovanja porodice u koju dolazi, kao izraz ljubavi i kao dio tradicije, sta je u tome lose?

Nisam ja nikakav zastitnik zena, hvala Bogu pa su dovoljno i pametne i mudre da se umiju i same braniti, ne smatram ih bicima nize vrijednosti ni licima kojima je potrebna zastita, ali me svaki put iznerviraju tvoji "prepametni" postovi, uvijek nekome nesto pametujes, drzis lekcije svima cio zivot, a u zivotu nisi uspio nit sa zenama nit sa djecom nit sa biznisom, konkretno za ovaj post smatram da je napisan nepromisljeno i s ciljem da nekoga iznervira i da si iznio neopisivu glupost.
 
Poslednja izmena:
Ortodoksna glupost!Zasto bi dosla u podredjeni polozaj, nismo u srednjem vijeku, nisam joj ja nametao ni prezime ni udaju, nisam ozenio robinju nego normalnu zenu koja ima i svoje ime, svoju licnost i svoj integritet, a ulaskom u brak sa mnom nista od toga nije izgubila niti imam namjeru da joj to oduzimam

Nije nista dobila od muza nego sama i dobrovoljno prihvatila muzevljevo prezime kao izraz postovanja porodice u koju dolazi, kao izraz ljubavi i kao dio tradicije, sta je u tome lose?

Nisam ja nikakav zastitnik zena, hvala Bogu pa su dovoljno i pametne i mudre da se umiju i same braniti, ne smatram ih bicima nize vrijednosti ni licima kojima je potrebna zastita, ali me svaki put iznerviraju tvoji "prepametni" postovi, uvijek nekome nesto pametujes, drzis lekcije svima cio zivot, a u zivotu nisi uspio nit sa zenama nit sa djecom nit sa biznisom, konkretno za ovaj post smatram da je napisan nepromisljeno i s ciljem da nekoga iznervira i da si iznio neopisivu glupost.

:eek:

a kako ona dolazi u porodicu? valjda bracni partneri formiraju novu porodicu?
 
Ortodoksna glupost!Zasto bi dosla u podredjeni polozaj, nismo u srednjem vijeku, nisam joj ja nametao ni prezime ni udaju, nisam ozenio robinju nego normalnu zenu koja ima i svoje ime, svoju licnost i svoj integritet, a ulaskom u brak sa mnom nista od toga nije izgubila niti imam namjeru da joj to oduzimam

Nije nista dobila od muza nego sama i dobrovoljno prihvatila muzevljevo prezime kao izraz postovanja porodice u koju dolazi, kao izraz ljubavi i kao dio tradicije, sta je u tome lose?

:hahaha: :rotf: :hahaha:

Ne smem da ti odgovorim.

Banovace me.

:guza:
 

Back
Top