Prezime

http://www.svet.rs/clanak/%C4%91ole-nastavlja-da-%C5%A1ikanira-anabelu

Naišla sam na članak skoro. Da nije uzela prezime na venčanju, bila bi zla žena, feministkinja koja ne zna gde joj je mesto. Sad pošto i dalje koristi prezime bivšeg muža, opet je zla žena koja ne zna gde joj je mesto... Prezime je često i dalje, ispod lepe priče o tome da nova porodica treba da se peziva isto, na neki način izražavanje prevlasti. Ozbiljno bih se zabrinula ako bih naišla na muškarca koji isključivo insistira na svom prezimenu.

Koji je on lik :rotf: Ali stvarno, sta kada se radi o brendu? Jer to jeste i njegovo prezime, ali i ime grupe. Cija su tu autorska prava :think: Zeznuta situacija :manikir:
 
Ako nisu umetnici (stvarno ili umišljeni), pa im to prezime nekako “zvučnije”,
onda da se otac zapita gde je pogrešio, tj kad je izgubio vezu sa decom.

Zelja za uzimanjem majcinog prezimena ne mora da predstavlaj gubitak veze sa ocem. Osim u nekom drasticnom slucaju ako deca zele da prekinu svaku vezu sa ocem npr. zlostavljacem...
 
Da, to sa Đoganijem sam uzela samo kao primer. Nekad se insistiranjem da se uzme muževljevo prezime ispipava teren koliko je žena spremna da popušta, a i žene to nekad rade sa zadržavanjem svog prezimena. A posle razvoda, kad je već rešeno pitanje podele imovine, dece, može i prezime da se iskopa kao još jedan od razloga za svađu.:lol:
 
Ja cu prilikom udaje da ostavim svoje i uzmem prezime buduceg muza.

Bravo za tebe
19.gif

:mrgreen:
 
Zelja za uzimanjem majcinog prezimena ne mora da predstavlaj gubitak veze sa ocem. Osim u nekom drasticnom slucaju ako deca zele da prekinu svaku vezu sa ocem npr. zlostavljacem...

A kad to neko pita decu za mišljenje oko prezimena? Malo mi neverovatno da bebu od par dana neko konsultuje...a kad su dovoljno zreli da odluku donose onda se radi o promeni prezimena i za to mora da postoji debeo razlog :think:
 
ma sve je ok
samo ovo s dva prezimena je smeh
šta je fazon - da poakžu da su emacipovane, da pokažu da su udate na prvu loptu, da podlegnu kompromisu ili da glume špansku seriju
zaboel nekoga za tvoje prezime i lozu
 
Zelja za uzimanjem majcinog prezimena ne mora da predstavlaj gubitak veze sa ocem. Osim u nekom drasticnom slucaju ako deca zele da prekinu svaku vezu sa ocem npr. zlostavljacem...

Meni je ovo u jednom trenutku palo napamet. To je bila samo ideja, ne znam ni da li to zakonski moze. Moj deda po mami ima 3 cerke, sve sestre, ima 5 unuka i jednog unuka. Njegovo prezime vise ne postoji.Samo ga on ima.
Ustvari, ni on nema svoje prezime. Ima izmisljeno prezime, koje mu je Tito promenio da bi stvorio Makedonce.
Kao da nikad nije ni postojao, to je tuzno,zar ne?
Ja sam htela da uzmem njegovo pravo prezime,koje nije cak ni mamino devojacko.
 
Ja sam htela da zadrzim svoje prezime prilikom udaje. 30 godina se potpisujem tako i bilo mi je cudno da budem neko drugi. Moje prezime je veoma specificno a tata ga je dobio po mami a ne po ocu jer nije bilo nikoga da nasledi to prezime, a moj otac je dobio dve cerke.
Mom dragom je bilo svejedno. Medjutim, kad smo usli kod maticara i kad su me pitali, pogledala sam u njega, i jednostavno rekla uzimam muzevljevo, jednostavno, osecam se povezanije sa njim pod istim prezimenom, mozda je glupo ali je tako...
 
Jedan moj dalji stric se ženio ženom istog prezimena. Naguralo se celo selo kod matičara, velika svadba, i matičar pita pro forme to o prezimenu i on, spadalo, ponosno objavi "ja uzimam ženino!" :mrgreen:
Na nesreću, jedan od onih koji nisu ukapirali fazon je bio njegov ostareli otac koji je svog sina jedinca, u refleksu dostojnog jednog Brusa Lija, tako razvukao štapom po leđima, uz psovke i kletve zbog zatiranja loze, semena i plemena, da mlada umalo nije pobegla :lol:

Fenomenalna priča! :D:D:D
 

Back
Top