Превирања у Украјини

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Украјина: Нова туча у Врховној ради због "прелетача"

уторак, 03. март 2015.
У Украјини је у уторак опет дошло до туче у Парламенту.


Према подацима телевизије 112 Украјина, сукоб је почео у скупштинској сали, а наставио се у ходницима, због преласка посланика Радикалне партије Сергеја Мељничука у посланичку групу Воља народа.

На крају се група посланика, међу којима и лидер Радикалне партије Олег Љашко, потукла са Мељничуком. Љашка је поступак Мељничука разбеснео, па је изјавио да му „лешине нису потребне“.

Надимак „лешине", као погрдан назив за посланике који напуштају своје партије, одомаћио се у Украјини од 2010. године, када је, након победе Виктора Јануковича на председничким изборима, у Парламенту формирана пропредседничка већина и када је део посланика мањине почео да прелази на страну власти.

(Спутник)

Циркус!
 
Zapadu se nikad ne smije vjerovati! Njih zlo definira, ko paraziti, oni ne umiju i ne zele drugacije.
Sve njihove izjave su samo vrdanje tamo-vamo, kao u sahu kad pozicioniras figure, fingiras, blefiras, sve samo da bi zavarao protivnika i matirao ga.
Tako i zapad, njima je glavni cilj bio i ostao ruski gas, nafta i ostala bogatstva. I ona je zidovska baba ratni zlocinac Olbrajt je svojevremeno izjavila kako ne mogu samo Rusi imati koristi od svojih prirodnih bogatstava. Ta izjava u potpunosti, dakle sve, govori o njima STA su i ko su u stvari. Paraziti koji razumiju samo jezik sile. Zato Putin i onako gradi i modernizira vojsku, a oni ne mogu dalje od ovoga gdje su sad.
Oni su svoj prvi rat vodili zbog poreza koji su morali pljacati engleskom kralju Georgu, gradjanski rat radi jeftine crne radne snage, prvi, drugi, svaki naredni vodili su iskljucivo radi profita.
I zato oni nece odustati od Rusije dokle god imaju snage.
Sreca je jedino sto svijet nije onaj prije 20 godina, merika je vojno i ekonomski pala, Rusija visestruko ojacala, kao i Kina, postoji BRIKS, dolar se postepeno izbacuje i oni nemaju nacina to zaustaviti.
Ovo sto vidimo je nastojanje zapada da koliko toliko sacuva nesto od onog sto su bili 1990tih.
Ali kasno je, kola su krenula nizbrdo.
Imperija koja je najkrace trajala, time se mogu pohvaliti.
Njih je strahovito pogodio Krim, tu je Putin pokazao koliko je Rusija jaka (u odnosu na ono kako je zapad dozivljava), i koliko je zapad slab (u odnosu na ono kako oni sami sebe vide).

Tako je, manipulacija, laz i prevare su njihovo najjace oruzje. Evropa je vec uvidela istinske namere kauboja i nastoji da se izvuce iz smrtonosnog stiska ali, ili ne zna kako ili je zaista nemocna. Kauboji su postali lose drustvo.
 
biće još mrtvih i ranjenih stoga gledajte direktne prenose ukrajinske Rade...

- - - - - - - - - -

Ovaj homoseksualac Ljaško izgleda uživa da ga tuku...

Pa njima ni ne trebaju Rusi i Novorusi, sami ce se potamaniti. Izvrsno!

Da sam Porosenko, uveliko bih radio na rezervaciji karata za neko daleko, daleko tropsko ostrvo. Kako je krenulo, krah Ukrajine samo sto nije.
 
Владимир Путин: Економске мере украјинских власти представљају иживљавање

уторак, 03. март 2015.
Мере украјинских власти у економији, укључујући повећење тарифа за гас, представљају иживљавање, убеђен је председник Русије Владимир Путин.

Мере украјинских власти у економији, укључујући повећење тарифа за гас, по форми су правилне, а у суштини су иживљавање, сматра председник Русије Владимир Путин.

„О томе смо већ говорили. По форми је све у реду, а у суштини је иживљавање“, рекао је Путин одговарајући на питање новинара на крају седнице Високог државног савета Савеза држава Русије и Белорусије.

Према одлуци Националне комисије Украјине, тарифа за гас за домаћинства се од 1. априла устаљује на нивоу 7,188 хиљада гривни за хиљаду кубних метара, што је шест пута више него сада.

(Спутник)

- - - - - - - - - -

Гас у Украјини поскупљује 285 одсто

уторак, 03. март 2015.
КИЈЕВ – Просечна цена гаса за грађане Украјине од 1. априла ће бити већа 285 одсто, одлучила је Национална комисија за регулисање енергетике и стамбено комуналне услуге, преноси Интерфакс Украјина.

Минимална тарифа утврђена на нивоу од 3.600 гривни (121 евро) за хиљаду кубних метара, порасла је за 1.791 гривну. Тарифа важи у грејној сезони од 1. октобра до 30. априла и односи се на месечну потрошњу до 200 кубних метара. У осталим случајевима гас кошта 7.188 гривни (242 евра) за хиљаду кубних метара. Цена грејања за предузећа поскупела је 2,2 пута, на 2.934 гривни (99 евра).

Повећање цена комуналних услуга је један од услова Међународног монетарног фонда (ММФ) за добијање помоћи. Повећање тарифа је неопходно да би оне одговарале ценама увозног горива

(Танјуг)

Опа Ђурђа!
 
Poslednja izmena:
Ивица Дачић: Ускоро усвајање одлуке о продужетку мисије ОЕБС-а у Украјини

уторак, 03. март 2015.
Председавајући ОЕБС-а и шеф српске дипломатије Ивица Дачић, најавио је данас скоро усвајање одлуке о продужењу мандата мисије ОЕБС у Украјини за годину дана, саопштило је Министарство спољних послова.

Србија, као председавајућа ОЕБС-у, координира преговоре о продужетку мандата Специјалне посматрачке мисије у Украјини, и то не за шест, као што је досад била пракса, већ за 12 месеци, рекао је Дачић у интервјуу за документарни филм Финске телевизије поводом 40. годишњице потписивања Хелсиншког финалног акта.

Преговори би требало да буду завршени ускоро, а подршка коју „Нормандијска четворка“ и ЕУ пружају раду Мисије указује на драгоценост њене улоге на терену, рекао је Дачић.

Према његовим речима „криза у Украјини и око ње показала је да је ОЕБС најбоља платформа за превазилажење растућих подела и налажење заједничких прихватљивих решења“.

Дачић је додао да је распоређивање две мисије у Украјини — Специјалне посматрачке мисије и Посматрачке мисије на граничним прелазима у Руској Федерацији Гуково и Доњецк, највидљивији пример ОЕБС-ове способности да колективно делује у правцу деескалације кризе, чак и у времену дубоких подела.

(Спутник)

Грок, грок! Је ли и нама "помогао" ОЕБС?
 
Владимир Путин: Економске мере украјинских власти представљају иживљавање

уторак, 03. март 2015.
Мере украјинских власти у економији, укључујући повећење тарифа за гас, представљају иживљавање, убеђен је председник Русије Владимир Путин.

Мере украјинских власти у економији, укључујући повећење тарифа за гас, по форми су правилне, а у суштини су иживљавање, сматра председник Русије Владимир Путин.

„О томе смо већ говорили. По форми је све у реду, а у суштини је иживљавање“, рекао је Путин одговарајући на питање новинара на крају седнице Високог државног савета Савеза држава Русије и Белорусије.

Према одлуци Националне комисије Украјине, тарифа за гас за домаћинства се од 1. априла устаљује на нивоу 7,188 хиљада гривни за хиљаду кубних метара, што је шест пута више него сада.

(Спутник)

- - - - - - - - - -



Опа Ђурђа!

Narod ce da juri ove majdanase nozevima po ulicama ili ce umreti od gladi druge opcije nema.
 
Narod ce da juri ove majdanase nozevima po ulicama ili ce umreti od gladi druge opcije nema.

Бићу љубоморан, ако се тај народ освести....док смо ми, још увек на пљуцкању преко тастатуре...!?

- - - - - - - - - -

:rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:

I šta još kažu?

Помињу увођење "Пинк ТВ"...
 
Narod ce da juri ove majdanase nozevima po ulicama ili ce umreti od gladi druge opcije nema.

Не личи ми ово на или или ситуацију. Мајданаши се већ туку песницама и само је питање времена када ће да узму конкретније аргументе у руке. Народ, ако они који су гласали за нацисте могу тако да се назову, можда неће баш да умре од глади, али ће да гладује, то је сигурно. И да нешто мање скаче, зато што се од тога још више огладни.
 
Грок, грок! Је ли и нама "помогао" ОЕБС?

Njemu treba postaviti sledeće pitanje:

KO JE OMOGUĆIO AMERIMA DA UĐU U SASTAV OEBS I DA BUDU NAJBROJNI?

-------------------
Наблюдателями ОБСЕ на Украине оказались главным образом американцы
3 марта 2015, 19:01

Согласно последнему отчету СММ ОБСЕ на Украине (копия есть в редакции газеты ВЗГЛЯД), представителей России в миссии 24 человека, США – 49, Германии – 14, Франции – 7, Польши – 16.
-------------------

Šta rade i oni i ostali neRusi to znamo i bez da postavimo pitanje.
 
Mi uvozimo Blera da nam podučava vladu, a Ukri u paketu preko Agenture za modernizaciju Ukrajine: Stajnbruka SPD (hteo da bude kancler , Šolca ex ministra odbrane, Gintera Verhojgena (bivšeg komesara EU) ovi svi iz Danke Deutschland, i da društvo bude malo mešovito njima će se pridružiti Bernard Kušner nama poznat sa Republjik Kosova.
Ovaj poslednji ima da uzme resor za transpalantaciju organa i trgovinu.
Kao što se vidi visokokaratna ekipa eksperta, naš premijer bi mogao da im pozavidi.
Blago onom koga EU hrani i ujedno brani.

Agentura za modernizaciju Ukrajine pripada jednom oligarhu, do sada nepoznatog imena.
 

Ukraine says ...

putin-laughing.jpg
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top