Presađivanje kose

DSCN5541.JPG
 
Procenite sami...
Uglavnom, transplatacija kose se radi uspesno, samo treba biti realan i svesan da kome hvali mnogo kose, NE MOZE resiti jednom intervencijom celavost...
Izaberite dobru kliniku
Pre intervencije obavezno pitajte koliko vam graftiva mogu presaditi.
Posle intervencije trazite napismeno koliko su vam graftova usadili.
Ako ste iskoristili potiljacni deo kao donorsku regiju, trazite klinike koje presadjuju dlake sa brade ili drugih podrucja.
I naravno, klinika mora napismeno da garantuje o strucno obavljenoj intervenciji.
Ako se resim i ako budem imao uslova opet da idem na transplataciju, ja cu to rado podeliti sa vama.
Pozdrav.
 
srks, odlično!
ali zašto je stilizuješ prema napred? to obično rade ljudi da maskiraju duboke zaliske i deo između njih, tebi su kreirali prednju liniju, nema potrebe za tim.
očešljaj se na stranu sa blagim zakrivljenjem prema napred, da vidimo kako izgleda.

da ti poraste još malo dužina, i onda češljanjem na stranu dobićeš skroz ok iluziju gustine, jer će kosa koja raste sa gornjeg dela jedne strane glave prekrivati prve proređene vlasi, a te vlasi susedne i tako redom i biće skroz kul...
dakle, važno je da razdeljak bude malo pomeren, spušten na temporalni (bočni) deo glave, tj ispod zaliska.

naravno, to je čisto neki moj predlog, mada nisam frizer niti stilist...
 
Mekflaj, hvala na savetu...
Trunks, presadili su mi izmedju 2500 i 3000 graftova. Pre par dana sam bio na kontrolu i rekli su da je sve uredu...
Takodje su mi nepomenuli da nikada ne mogu da budu vidljivi svi graftovi jer se kosa obnavlja i neke dlake opadaju, druge nicu... i tako u krug.
Izuzetno su bili ljubazni, posto neke interesuje kakvo je osoblje.
Nisu mi gledali pod mikroskopom i nisu mi rekli koji mi je prosek tacno.
Po mojoj proceni, negde oko 2 dlake je prosek po graftu.
Inace prosek se krece 1,5-2,5 dlake po graftu.
 
Super si lik Srki bas se lepo trudis da preneses svoje iskustvo drugima samo jedna od prvih stvari koje treba da gledas kad biras kliniku jeste da li gledaju mikroskopom jer se zna gde idu graftovi sa jednom dlakom i gde idu sa vise dlaka za postizanje najboljih rezultata ljubaznost je u manje vise svim klinikama gde sam se raspitivao na visokom nivou. Mekfaj je dobro rekao za stiliziranje frizure, uglavnom se preporucuje ta frizura. Ne znam kako ti izgleda sa zadnje strane ali sa narednom intervencijom ukoliko nije dubok prelaz sa zadnje strane ovo gore ces super popuniti, naravno trazi akcenat veci na prednjoj strani da imas gustinu koja se ka nazad smanjuje.
 
Hm, ok Srki malo ima ovde više svetla pa izgleda proređenije nego što je uživo, ali treba da ošišaš kosu, ne ovu frizuru sada koju imaš, već ošišaj na trojku pa ćeš polako videti napredak.
Jel si ti bio tu skoro na nuli ili ne? Za godinu dana koliko je prošlo (ako je prošlo) očekivao sam veći napredak, ali ok, opet ponavljam ima i do kamere, svetlosti.
 
Neuspješna transplantacija kosa i čist neprofesionalizam od strane aht klinike, koja očigledno dosta ulaže u marketing. Vidim da su im i svi komentari i hvalospijevi na ekavici i bez i jedne gramatičke greške, sa istim stilom pisanja, pa je jasno da jedna osoba piše sve. Cilj mog komentara je dato se vama ne desi sto je meni. Preko emaila je dogovorena mega intervencija za novembar 2018-e. Došao sam u kliniku iz susjedne države i pojavio se u dogovorenom terminu. Doktorica Tanja uopšte nije bila prisutna, već doktorica koja je zaposlena tu. Ošišala me je i uradila prp tretman. Kada sam je pitao o pregledu, rekla je da doktorica procijeni neophodan broj graftova čim pogleda skalp, bez obzira da li je kosa ošišana. Rekla mi je da legnem u salu potrbuške na sto i da počinje ekstrakcija. Tek tada doktorica ulazi i predstavlja se, te počinje sa ekstrakcijom. Na moju molbu, dozvolili su mi da ustanem da se upoznam sa doktoricom koja treba da radi intervenciju. Pustio sam da počne, misleći da je stručna dovoljno da sama procijeni koje su regije prorijedjene i koliko je graftova neophodno. Poslije intervencije sam direktno doputovao kući, a pošto mi je tjeme bilo pod anestezijom, nisam ni znao da zadnja polovina skalpa nije ni dirnuta. Kada sam je sutradan nazvao, rekla je da dodjem za 7 dana opet (opet 400 km u jednom smijeru), što mi nije predstavljalo problem, samo da se intervencija kompletira. Na dan te intervencije sam joj bukvalno prstom pokazivao koje zone treba popuniti (opet zahvaljujući ,,temeljnom pregledu''). Ovaj put su mi graftovi presadjeni iz zone predodredjene za opadanje centimetar iznad (to mi je rečeno u 2 klinike koje sam nedavno posjetio zarad konsultacija). Nakon godinu dana sam joj poslao slike na kojima se vidi da je premalen broj graftova implantovan ( što nije ni čudno, s obzirom da pregleda nije ni bilo) i da su presadjene zone skoro u potpunosti ćelave. Stigla mi je ponuda da ponesem još 2000 €, ako hoću da se radi korektivna intervencija, na što uopšte nisam ni odgovorio. To je moje iskustvo, a ako je pristup doktorice isti prema svim pacijentima, bacanje para vam ne gine. Zaključak - 3000 € bačeno. Pošto je i moj brat radio intervenciju dan prije mene, to je još 3000 €. A za korekciju je i njemu traženo još 2000€. Tu gdje je ona postavila 3000 dlaka (1000 i nešto graftova), trebalo je 3000 graftova, po procjeni druga 2 hirurga, ali mi tada na pamet nije palo da ovakvu glupost može napraviti žena sa nagradom sa Oxforda. Prelistajte malo forume o transplantaciji, tačno se vidi forsiranje njenog imena i nagrada, zbog čega sam i otišao kod nje. Pamet u glavu pri izboru narode.
 
Hvala Jokerbl na pisanju, deluješ iskren. Sramota je velika da tolike pare gospoda popljačka od pacijenata. Baš mi je žao kada neko tako prođe, ali gledajući njihov sajt koji liči na one veštačke američke, treba ih odmah zaobići još u doba traženja klinike. Ako se usudim (pare u pitanju), prvo ću na klinku, da vidim kako to izgleda a posle ću tražiti da operaciju odrade uz prisustvo doktorke, ako ne, nema operacije!

Jel si išao kod doktorke G.K.(napisao bih celo ime ali hajde nzm da ne prekršim pravila)? Deluje mi preko JuTjuba da dobro radi i da je zaljubljenik u svoj posao, da je iskrena?
 
Neuspješna transplantacija kosa i čist neprofesionalizam od strane aht klinike, koja očigledno dosta ulaže u marketing. Vidim da su im i svi komentari i hvalospijevi na ekavici i bez i jedne gramatičke greške, sa istim stilom pisanja, pa je jasno da jedna osoba piše sve. Cilj mog komentara je dato se vama ne desi sto je meni. Preko emaila je dogovorena mega intervencija za novembar 2018-e. Došao sam u kliniku iz susjedne države i pojavio se u dogovorenom terminu. Doktorica Tanja uopšte nije bila prisutna, već doktorica koja je zaposlena tu. Ošišala me je i uradila prp tretman. Kada sam je pitao o pregledu, rekla je da doktorica procijeni neophodan broj graftova čim pogleda skalp, bez obzira da li je kosa ošišana. Rekla mi je da legnem u salu potrbuške na sto i da počinje ekstrakcija. Tek tada doktorica ulazi i predstavlja se, te počinje sa ekstrakcijom. Na moju molbu, dozvolili su mi da ustanem da se upoznam sa doktoricom koja treba da radi intervenciju. Pustio sam da počne, misleći da je stručna dovoljno da sama procijeni koje su regije prorijedjene i koliko je graftova neophodno. Poslije intervencije sam direktno doputovao kući, a pošto mi je tjeme bilo pod anestezijom, nisam ni znao da zadnja polovina skalpa nije ni dirnuta. Kada sam je sutradan nazvao, rekla je da dodjem za 7 dana opet (opet 400 km u jednom smijeru), što mi nije predstavljalo problem, samo da se intervencija kompletira. Na dan te intervencije sam joj bukvalno prstom pokazivao koje zone treba popuniti (opet zahvaljujući ,,temeljnom pregledu''). Ovaj put su mi graftovi presadjeni iz zone predodredjene za opadanje centimetar iznad (to mi je rečeno u 2 klinike koje sam nedavno posjetio zarad konsultacija). Nakon godinu dana sam joj poslao slike na kojima se vidi da je premalen broj graftova implantovan ( što nije ni čudno, s obzirom da pregleda nije ni bilo) i da su presadjene zone skoro u potpunosti ćelave. Stigla mi je ponuda da ponesem još 2000 €, ako hoću da se radi korektivna intervencija, na što uopšte nisam ni odgovorio. To je moje iskustvo, a ako je pristup doktorice isti prema svim pacijentima, bacanje para vam ne gine. Zaključak - 3000 € bačeno. Pošto je i moj brat radio intervenciju dan prije mene, to je još 3000 €. A za korekciju je i njemu traženo još 2000€. Tu gdje je ona postavila 3000 dlaka (1000 i nešto graftova), trebalo je 3000 graftova, po procjeni druga 2 hirurga, ali mi tada na pamet nije palo da ovakvu glupost može napraviti žena sa nagradom sa Oxforda. Prelistajte malo forume o transplantaciji, tačno se vidi forsiranje njenog imena i nagrada, zbog čega sam i otišao kod nje. Pamet u glavu pri izboru narode.
Bolje pamet u glavu nego vestak na glavu
 
Hvala na razumijevanju. Inace ne bih imenovao doktoricu, ali kad sam vidio da se i ovdje njeno ime maximalno forsira, morao sam. Kod G. K. nisam dolazio licno, zvao sam telefonom, ali ona je u Miamiju stalno. Valjda dodje samo nekoliko puta godisnje. Poenta je sto je bratu i meni to bio poklon od roditelja (jer smo jako mladi izgubili dosta kose), koji nas je sa prevozom, smjestajem i prp-om dosao vise od 8000€. Zato bi mi bilo krivo da se bilo kome ovo desi. Kada sam trazio korektivnu intervencije, napisali su mi ZA JEDNOG JE 2000 € I KAD DA VAS PLANIRAMO, kao da je u pitanju 40€, a ne 4000. Ako neko ima pozitivna iskustva sa pravim stručnjacima iz ove oblasti, eventualno preporuke, molio bih da napise i hvala unaprijed.
 
Samo da ne bude nesporazum, ona je radila obe intervencije, ali je to takav nivo arogancije da sam ja dosao iz druge drzave, pojavio se na vrijeme i jos treba da osisan, potrbuske cekam (sa glavom u onoj rupi na krevetu) , dok njeno velicanstvo ne dodje. Jos kada je dosla nakon mog lezanja od 15-ak minuta, ja moram da molim da se upoznam sa zenom koja ce mi narednih 7 sati raditi na glavi. Za ponasanje nemam komentar.
 
Vidi ko trguje ljudima i zdravljem i ocigledno se basnoslovno bogati,to je za najstroze kazne,a ne samo losu reputaciju,tako da najmanne sto mozes je na svim portalima da je blatis i da joj to pokazes sta je sve ceka
 
Doktorice, vidim da pomno citate moje komentare po forumima. Ako je ista slagano u mom izlaganju, slobodno me tuzite, ali ja i dalje stojim iza svakog napisanog slova i imam screenshotovane mailove na kojima priznajte los rezultat. Niko Vas ne pljuje, samo iznosim cinjenice. A to sto je Vas ego povrijedjen, to je Vasa stvar. Ionako ste na mojoj intervencije rekli da Vam,, Vasi'' jave cim neko napise nesto o Vama. Ako se dobro sjecam, tada ste ratovali na Twitteru. Samo budite covjek i priznajte gresku. Mislim da vas najviše boli google recenzija, koju ne mozete obrisati, a i sami znate da je istina svako slovo. Sada ste Vi zrtva izgleda, a ne nasamareni pacijenti.
 
jokerbl, žao mi je....
pukli ste pare ali gledaj to s vedrije strane u smislu da ti je presađeno svega oko 1000 graftova, što znači da imaš zalihe graftova za popravku situacije.

možeš postaviti fotke da proanaliziramo rezultat - pre intervencije, odmah posle i nakon godinu dana...
 
Doktorice, vidim da pomno citate moje komentare po forumima. Ako je ista slagano u mom izlaganju, slobodno me tuzite, ali ja i dalje stojim iza svakog napisanog slova i imam screenshotovane mailove na kojima priznajte los rezultat. Niko Vas ne pljuje, samo iznosim cinjenice. A to sto je Vas ego povrijedjen, to je Vasa stvar. Ionako ste na mojoj intervencije rekli da Vam,, Vasi'' jave cim neko napise nesto o Vama. Ako se dobro sjecam, tada ste ratovali na Twitteru. Samo budite covjek i priznajte gresku. Mislim da vas najviše boli google recenzija, koju ne mozete obrisati, a i sami znate da je istina svako slovo. Sada ste Vi zrtva izgleda, a ne nasamareni pacijenti.
Kako znas da cita?
 
Kako ti znas da je ja ,, blatim'' na svim portalima? I cime ja to nju blatim? Da li sam ja ikad ijednu ruznu i pogrdnu rijec napisao za nju? Napisao sam cinjenice, a iza ovog psudonima je ili ona ili neko njen. I prestanite se srozavati sa pisanjem o sebi u trecem licu sa 200 profila uz poruke AHT SU NAJBOLJI, IDITE KOD NJIH NA TU I TU ADRESU i jos objavljujete slike nje i tima na forumu, gdje se spominje najmanje 5 klinika. Imajte bar dostojanstva, kad argumenata nemate. Ja pisem iza jednog psudonima i cvrsto stojim iza svakog slova. Ako nemate neki pametan savjet, mimoidjite me.
 
georgejune, ovo za profile se ne odnosi na tebe. Malo sam prenaglio sa odgovorom, jer su je pljuvali na Twitteru, dok je mene radila, pa je rekla kako se njoj uvijek javi kad neko pise o njoj, a ja sam sinoc recenziju podijelio na bar 10 foruma, gdje se ona providno reklamira sa laznih profila. Zinuo sam prvo kad sam procitao za blacenje na raznim forumima, jer mi se ucinilo da je neko njen. Uglavnom sve sto napisem je iz dobre namjere, jer ne stoji svima isto obrijana glava i ne nose se svi sa tim na isti nacin. Sorry jos jednom.
 
Pozdrav svim učesnicima diskusije.:)

Pročitao sam prethodnih 11 stranica i upoznao se sa mnogim korisnim iskustvima ali i suočio sa dosta oprečnih informacija.

Naime, kosa na temenu mi se proredila, konačno sam posle par godina dvoumljenja rešio da nešto preduzmem po tom pitanju.

Možete li mi reći koja beogradska klinika je najpouzdanija (maksimalan budžet mi je 3 500 - 4 000 evra)?
 
Pa zar u Beogradu ne postoji klinika sa stručnim i ozbiljnim personalom gde bih mogao rešiti problem tako što ću povratiti prirodnu gustinu kose?

Gde da idem u inostranstvo? Nisam preterano upućen ni u naše prilike otklanjanja posledica proređivanja kose, a kamoli inostrane. A i opcija inostranstva iziskuje ne baš zanemarljiv dodatni novac za avionske karte i hotelski smeštaj. Isključujem kompromitovane Turke i Mađare.
 

Back
Top