Presađivanje kose

sva opadne ubrzo jer folikuli, koji su bukvalno iščupani i preseljeni napred, ulaze u stanje mirovanja i oporavka, ali posle nekoliko meseci kreću sa radom i ta kosa ne opada jer je iz potiljačnog dela sa kog muškarci ne ćelave.
problem je što se neće svi presađeni folikuli oporaviti od šoka, opet sve zavisi od veštine doktora, dobre opreme i kvaliteta folikula
 
sva opadne ubrzo jer folikuli, koji su bukvalno iščupani i preseljeni napred, ulaze u stanje mirovanja i oporavka, ali posle nekoliko meseci kreću sa radom i ta kosa ne opada jer je iz potiljačnog dela sa kog muškarci ne ćelave.
problem je što se neće svi presađeni folikuli oporaviti od šoka, opet sve zavisi od veštine doktora, dobre opreme i kvaliteta folikula

crosssection.GIF


Evo fotke folikula. Kao što sam napisala na prethodnoj strani, taj folikul ima krvni sud koji ga hrani, i kao što vidiš i jedan mali mišić.
Kad se iščupa folikul i bukvalno samo zabode na drugo mesto, gde su krvni sud i mišić? Sami izrastu ?
Malo morgen, a sigurno ni tada :lol:
 
Мишић иде у пaкету сa фоликулом, a оргaнизaм сaм формирa крвне судове око фоликулa.

Nisi pomenuo lojnu žlezdu, koja je takođe na slici.


Oćigledno ne znaš šta pričaš, kao što ništa ne znaš o fiziologiji.
Kad jednom povrediš neki manji krvni sud, on odumire i ispada iz sistema krvotoka a ostali preuzimaju njegovu ulogu.

Po toj logici bi i srce samo trebalo staviti u grudni koš a organizam će sam formirati potrebne krvne sudove !

Vejn Runi, ima dovoljno para da taj proces ponavlja koliko god puta je potrebno i da održava "privid" da ima kosu.
Nisu svi u toj poziciji.
 
Poslednja izmena:
Nisi pomenuo lojnu žlezdu, koja je takođe na slici.


Oćigledno ne znaš šta pričaš, kao što ništa ne znaš o fiziologiji.
Kad jednom povrediš neki manji krvni sud, on odumire i ispada iz sistema krvotoka a ostali preuzimaju njegovu ulogu.

Po toj logici bi i srce samo trebalo staviti u grudni koš a organizam će sam formirati potrebne krvne sudove !

Vejn Runi, ima dovoljno para da taj proces ponavlja koliko god puta je potrebno i da održava "privid" da ima kosu.
Nisu svi u toj poziciji.

Штa је проблем сa лојном жлездом?
Бaш тaко, други крвни судови преузимaју исхрaну ткивa, тј ткивa се "кaче" нa друге крвне судове. Исто тaко се ткиво фоликулa "зaкaчи" зa крвне судове у околини. Срце немa пaр месеци временa дa се aдaптирa и почне дa функционише у новој средини, a фоликулу длaке упрaво толико требa. Нaиме, новопресaђенa косa брзо по пресaђивaњу отпaдне, a ондa, после пaр месеци, из тих фоликулa почне дa рaсте новa косa.

Вејн Руни мождa имa довољно пaрa, aли свaкaко немa немa довољно своје преостaле косе дa понaвљa пресaђивaње бесконaчно путa. Нaиме, косa се пресaђује сa деловa где је имa, позaди и сa стрaне, и тaј део, донорскa регијa, остaје проређен, кaд се једном одaтле узме фоликул, нa том месту не ниче нови.

A туђу косу не можеш дa пресaђујеш јер ће је оргaнизaм одбaцити.

Постоји новa нaдa зa ћелaвце, a то је узгaјaње сопствених длaкa, тј клонирaње, које ће мождa у будућности омогућити потпуно решaвaње проблемa ћелaвости трaнсплaнтaцијом.

Јер овaко кaко је дaнaс, трaнсплaнтaцијa није ништa друго него прерaспоређивaње преостaле косе.
 
Da, krvni sudovi zaobilaze mrtav i zahvaljujući prečicama se ponovo uspostavlja krvotok kada jedan ispadne iz sistema.

Ali, nikako se ne može desiti da se krvni sud "zakači" za presađeni folikul.
Nažalost, organizam nam još nije toliko savršen.
 
Ne posezite za tim glupostima jer od ta posla nema nista iz prve ruke sam dobio informaciju dakle kolega dermatolog je pomno to istrazio i kad je on ( celavko) rekao da od te intervencije nema nista i da je cista otimacina love onda dalje da ne pricamo.
 
ne znam shto se vratih na ovu temu , ali zaista mislim da je idiotski presadjivati kosu ..
celavi mogu sjajno da izgledaju, deluju i zrache , ako imaju lichnost ... samo nesigurni u sebe se bakcu s takvim stvarima ..
i celavost ne dolazi sa godinama, znam par likova koji su procelavili u dvadesetim, i to je to...to su oni , sjajni bash takvi kakvi jesu ..
 
ne znam shto se vratih na ovu temu , ali zaista mislim da je idiotski presadjivati kosu ..
celavi mogu sjajno da izgledaju, deluju i zrache , ako imaju lichnost ... samo nesigurni u sebe se bakcu s takvim stvarima ..
i celavost ne dolazi sa godinama, znam par likova koji su procelavili u dvadesetim, i to je to...to su oni , sjajni bash takvi kakvi jesu ..
Npr Ogi Radivojevic
 
Imao sam četiri transplantacije kose, dvije s FUT metodom ovdje doma i dvije sa S.H.E. (ekstrakcijom pojedinačne vlasi) metodom u PHAEYDE klinici u Mađarskoj. Zapravo, rezultat je bio vidljiv nakon svake od mojih transplantacija kose, ali velika razlika u odnosu na FUT metodu je što nisam morao ići na vađenje šavova i mnogo je manje bila bolna, jer sam prva dva puta uzimao tablete protiv bolova, ali nisu bile od prevelike koristi. Ako netko kaže da je FUT metoda dobra jer ne treba šišati kosu, trebaju misliti i o tome da je mnogo veća mogućnost infekcije. U mom slučaju, ako računamo samo dan procedure, FUT metoda je zaista bila brža, ali se morate vratiti i na skidanje šavova. U slučaju FUE metode, to nije potrebno, jer ni nema šavova. Danas mislim da sam gotov i da se više do kraja života neću morati vraćati na transplantaciju kose, ali sam to isto rekao i nakon drugog zahvata. :)
 
Šta mislite o tom zahvatu?

Izviše čela mi se proređuje kosa, kad stanem ispod sijalice to je očigledno, a danju se manje primećuje. Kosa mi je jako bitna, i teško mi pada to što nestaje.

Razmišljam da prebacim deo svojih dlaka na to područje.
Nauka je napredovala, uzima se sa potiljačnog dela, bez skalpela i rana, robotom folikul po folikul, u lokalnoj anesteziji.

valjda je 1e po dlaci cena.


Ako te nervira to sto ti je kosa retka otidji i presadi je i kraj price ...Msm .
Stvarno ne kapiram ...zaista mislis dobiti neki razuman odgvoro na to pitanje ovde ?
Pa i doktori mute , a ne ovi koji nemaju veze sa mozgom ...aman sto bi reko jedan covek nema ljubavi bez bola ;)

- - - - - - - - - -

ovde je to kao vadjenje zuba jbt...penzioneri od 60dina to rade .
Msm jako mudo
 
Imao sam četiri transplantacije kose, dvije s FUT metodom ovdje doma i dvije sa S.H.E. (ekstrakcijom pojedinačne vlasi) metodom u PHAEYDE klinici u Mađarskoj. Zapravo, rezultat je bio vidljiv nakon svake od mojih transplantacija kose, ali velika razlika u odnosu na FUT metodu je što nisam morao ići na vađenje šavova i mnogo je manje bila bolna, jer sam prva dva puta uzimao tablete protiv bolova, ali nisu bile od prevelike koristi. Ako netko kaže da je FUT metoda dobra jer ne treba šišati kosu, trebaju misliti i o tome da je mnogo veća mogućnost infekcije. U mom slučaju, ako računamo samo dan procedure, FUT metoda je zaista bila brža, ali se morate vratiti i na skidanje šavova. U slučaju FUE metode, to nije potrebno, jer ni nema šavova. Danas mislim da sam gotov i da se više do kraja života neću morati vraćati na transplantaciju kose, ali sam to isto rekao i nakon drugog zahvata. :)
i jel daju garanciju ,ocel posedeti?
 
Imao sam četiri transplantacije kose, dvije s FUT metodom ovdje doma i dvije sa S.H.E. (ekstrakcijom pojedinačne vlasi) metodom u PHAEYDE klinici u Mađarskoj. Zapravo, rezultat je bio vidljiv nakon svake od mojih transplantacija kose, ali velika razlika u odnosu na FUT metodu je što nisam morao ići na vađenje šavova i mnogo je manje bila bolna, jer sam prva dva puta uzimao tablete protiv bolova, ali nisu bile od prevelike koristi. Ako netko kaže da je FUT metoda dobra jer ne treba šišati kosu, trebaju misliti i o tome da je mnogo veća mogućnost infekcije. U mom slučaju, ako računamo samo dan procedure, FUT metoda je zaista bila brža, ali se morate vratiti i na skidanje šavova. U slučaju FUE metode, to nije potrebno, jer ni nema šavova. Danas mislim da sam gotov i da se više do kraja života neću morati vraćati na transplantaciju kose, ali sam to isto rekao i nakon drugog zahvata. :)

koliko su ti naplaćivali fue metodom po folikulu?
može li slika?
 

Back
Top