Prepustite se Jahvi

DedaStojan

Veoma poznat
Poruka
10.298
Temeljna centralna ideja biblije.
Jahve nije dosao iz pećine usamljenosti gdje priča sam s sobom vec kao oganj koji ne izgara i ne u prvoj knjizi biblije vec u knjizi izlaska kao pomoć teško zlostavljanim Izraelcima gdje ih izbavlja iz ropstva Egipta.
Odbiti pomoć Jahvinu je voljeti ropstvo...

Temeljna centralna ideja biblije.
Jahve nije dosao iz pećine usamljenosti gdje priča sam s sobom vec kao oganj koji ne izgara i ne u prvoj knjizi biblije vec u knjizi izlaska kao pomoć teško zlostavljanim Izraelcima gdje ih izbavlja iz ropstva Egipta.
Odbiti pomoć Jahvinu je voljeti ropstvo...
Jahve traži robove..lajtmotiv SZ na osnovu ono malo istog što sam pročitao je apsolutna poslušnost...

Jahve je bog jahve je institucija. Ave jahve brate moj podaj mi sreće zdravlja, msm treba mi zdravlje ja ću da pijem i pušim al ti mi ipak podaj dug i zdrav život.
I zakolko će jahve pomoći i hoću novca da mi dadne. Kad da očekujem posle kolko stiže ako je izišo iz pećine?

Ovi svi Antijahvisti su se pokazali kao Antisemiti.
Jahve mrdne oni skaču ko zmije otrovnice za njim.
To je taj Anti mentalni stalkerski sklop kojeg Izrael krenuo da uništi ocito uz podrsku nebesa.
I vala bilo je i vrijeme.

Ovi svi Antijahvisti su se pokazali kao Antisemiti.
Jahve mrdne oni skaču ko zmije otrovnice za njim.
To je taj Anti mentalni stalkerski sklop kojeg Izrael krenuo da uništi ocito uz podrsku nebesa.
I vala bilo je i vrijeme.
Nemam ništa protiv Jahvea. Nemam ništa protiv Semita (inače, i Arapi i Jevreji su Semiti, Simovi potomci). Grozim se genocida što ga vojska Države Izrael čini u Gazi.

Kad već nudiš pomoć jahvinu kad ću ja to da dobijem što tražim od njega, i gde tačno dobivam? Neću odgovore nešto moli se njemu da ti podari zdravlje ili moli se za novac ali ipak radi i zarada a to je jahve dao rofl. Oću bre konkretno nešto od jahve...ali koliko vidim niko nikad ništa dobio nije samozamlaćivanje sa jahvom.

Kad već nudiš pomoć jahvinu kad ću ja to da dobijem što tražim od njega, i gde tačno dobivam? Neću odgovore nešto moli se njemu da ti podari zdravlje ili moli se za novac ali ipak radi i zarada a to je jahve dao rofl. Oću bre konkretno nešto od jahve...ali koliko vidim niko nikad ništa dobio nije samozamlaćivanje sa jahvom.
Zakone postuj koje ti je dao jasno ko dan.

Back