Препоруке за куповину возила

najgore je sto se isti ljudi ovde isto prepucavaju oko istih stvari godinama.
gomila ljudi poput mene samo hoce da cuje savete i uglavnom iskustva. ja i vecina kad kupimo auto to je za dosta godina da se koristi, pa nas zanimaju konkretne stvari, cesti kvarovi cene delova dugotrajnost. znam da su polovna vozila i da je to u stvari na sta naletis, ali ipak. nekad je lako kupiti auto ali posle....
 
Da da. Inače plin se ugrađuje besplatno. Atest i reatest je besplatan. Dajte ljudi malo realnosti.

U startu je kupovina benzinca jeftinija toliko koliko te kosta atest i ugradnja. To je realno.
Osim ako ne kupujes auto koji je jeftiniji od 2000 evra, tu ti je onda sve na veresiju, i sve moze da se raspadne svakog casa, pa ti ni ne vredi nikakvo ulaganje u takvo nesto.
 
Ma samo vi uzivajte i trujte svoju decu - moju necete, na vreme sam ih izvukao bas sto dalje od takvih mozgova.

Ti si očito odavno otišao odavno. I malo nasjeo na propagandu a malo zaboravio kako se ovde živi. Jer reći da su pored termoelektrana, grijanja na ugalj i sl dizeli osnovni ili bitni zagađivaći u Srbiji ili BiH... Nisi odgovorio koliko posto automobila u Njemackoj pokreću isključivo batrrije? Ne više od 2-3% je li tako? Kako onda očekuješ da ih ovde bude u većem broju? A tek ona izjava neće biti skupi. Biće oko 30 000 evra. Koliko ljudi van najbogatijih zemalja to sebi može da priušti?
 
Ma frederikrr je bre Tihi.
Jel vidis identicno pisanje i takodje izbegava odgovore na postavljena pitanja?
Plus vozi Hondu isto kao i Tihi?:hahaha:
Sad jos i plin spominje kao najbolju opciju?
Eto ja kazem da nije najbolja opcija kod nekih motora.
Ovaj moj Focus je trosio i plin i benzin jer tako izgleda treba zbog cuvanja motora plus je imao i kapalicu u koju se trebao sipati aditiv.
Trosio mali 2,5L benzina na 100 km pored 11L plina po gradu. I sta je tu sad isplativo?
I bio sam kod majstora i kaze da je tako softverski podesen da radi.
Pa zasto pravo je pitanje.
No to me vise ne zanima jer sam ga prodao pa nek se neko drugi pita zasto je to tako.
Naravno postoje i motori koji odlicno trpe plin i trose samo plin kad su na plinu ali danas je takvih malo ako se radi euro4+ motorima.
 
A jel tvoja deca jedu Nutelu,Twix,Mars...i slicne slatkise?
Piju Coca Colu za koju se zna da je losa po organizam?
Sigurno jedu a to su GMO proizvodi koji nisu genetski na istoj lestvici kao ljudski orgnaizam i ne podudaraju se.
Nemoj samo da kazes kako ne jedu i ne piju to zlo koje su nam servirali ti zapadnjaci da se sami unistavamo.
Znaci o deci mozes da pricas da ih trujemo ali ih trujemo jer smo naterani na to.
 
Ne jedu nutelu - ima mnogo lepsih kremova. Ne piju coca-colu.
Jedu samo tamne cokolade sa pravim kakaom.
Inace, naravno da ne mozes da obezbedis 100% zdravu sredinu, ali to nije opravdanje da im ne obezbedis sve sto si u mogucnosti. A u mogucnosti si da izaberes mnogo toga.

Jeste. Ali nikako da odgovoriš. Jesu li veći problem dizel automobili ili termoelektrane? Je li veći problem dizel ili grijanje na najjeftiniji ugalj? I na kraju koliko je automobila koje pogoni samo baterija registrovano u Njemačkoj?
 
Naravno da je veci problem ugalj, i naravno da je jos uvrk mali broj elektro-automobila.
Ali dve stvari potenciram, a ti ignorises:
1. Broj ljudi kojo razmisljaju ekoloski zrelo u svetu je sve veci i veci, tako da u Nemackoj je u 2017. registrovano skoro duplo vise nego u 2016. Sto znaci, ide se napred. A Srbija ide unazad.

2. Svaki pojedinac treba da promeni ono sto je na njemu da promeni, ono sto licno sam moze: da nosi ceger i izbaci plasticne kese (to moja porodica radi jos deceniju pre nego smo otisli iz Srbije), da reciklira sve sto moze, i da vozi automobile sto manje moguce, a ako vec mora da ima auto - neka ima onaj koji sto manje zagadjuje.

Jer sve se racuna. Sve ono sto sam mozes da promenis, a neces jer nalazis izgovore u tome kako ti ne zagadjujes puno, kako neko drugi zagadjuje vise, sve je tipicno ponasanje koje dovodi i do toga da je Srbija jedna od najprljavijih zemalja u kojima sam bio (a obisao sam preko 50 zemalja sveta).

Dakle nema izgovora.
 
Naravno da je veci problem ugalj, i naravno da je jos uvrk mali broj elektro-automobila.
Ali dve stvari potenciram, a ti ignorises:
1. Broj ljudi kojo razmisljaju ekoloski zrelo u svetu je sve veci i veci, tako da u Nemackoj je u 2017. registrovano skoro duplo vise nego u 2016. Sto znaci, ide se napred. A Srbija ide unazad.

.

Zašto mi se čini da je taj i duplo veći procenat jedno 2 ili 3 posto :D Jer očito vrdaš. I da nije to da naš čovjek neće elektrčni auto. Postoje dva problema u vezi toga. Prvo preskupi su. Drugo tehnička podrška.

- - - - - - - - - -

2. Svaki pojedinac treba da promeni ono sto je na njemu da promeni, ono sto licno sam moze: da nosi ceger i izbaci plasticne kese (to moja porodica radi jos deceniju pre nego smo otisli iz Srbije), da reciklira sve sto moze, i da vozi automobile sto manje moguce, a ako vec mora da ima auto - neka ima onaj koji sto manje zagadjuje.

Onog momenta kada mi neko ponudi mogućnost da npr plastični otpad ili baterije recikliram nikakav problem. Čak vrlo rado.
 
U svakom vecem mestu mozes da recikliras i baterije i plastiku i papir. Pa sta rade cigani po ceo dan nego uoravo to: skupljaju sekundarne sirovine.
Ceger neces da nosis jer te je blam, nije dovoljno muzevno. Kesa je cool. Kesa je prava kafanska, frajerska.

I ne vrdam sa procentima oko elektricnih vozila u Nemackoj, ima ih oko 2% od ukupnog broja, ali se u 2017. broj vozila povecao za 137%.

Ti si taj koji ignorise ono sto ja ovde govorim i hvata se samo za pojedine stvari koje kazem, a ignorises sve ostalo - izvlacis iz kontesta.

Dakle, nemas apsolutno nikakvo opravdanje sto ne radis ono sto je do tebe da ocistis svoju zemlju.

I sve ono sto potenciram celom ovom raspravom je odgovornost pojedinca, obicnog coveka, sto nece da uradi ono sto je do njega. Nego samo nalazi izgovore.
 
Poslednja izmena:
To u praksi znaci ako je bilo 2% i to se povecalo za 137% da je to sad manje od 5%.:)
Plus sto to i ne mora da bude istina nego navlakusa kako bi se povecao broj elektro automobila pa da ljudi pomisle " ako je mogao Fridrih zasto ne bi mogao i ja".
To tako funkcionise svuda u svetu.
Frederikrr informacije su ti vrlo sture i bez linkova ka njima i radis isto sto i Tihi jer on je isto tako izbegavao linkove kad mu se postave pitanja.
Zato i kazem da si ti ustvari Tihi jer sad kao da citamo njegove postove a ne tvoje.:lol:
 
U svakom vecem mestu mozes da recikliras i baterije i plastiku i papir. Pa sta rade cigani po ceo dan nego uoravo to: skupljaju sekundarne sirovine.
Ceger neces da nosis jer te je blam, nije dovoljno muzevno. Kesa je cool. Kesa je prava kafanska, frajerska.

I ne vrdam sa procentima oko elektricnih vozila u Nemackoj, ima ih oko 2% od ukupnog broja, ali se u 2017. broj vozila povecao za 137%.

Ti si taj koji ignorise ono sto ja ovde govorim i hvata se samo za pojedine stvari koje kazem, a ignorises sve ostalo - izvlacis iz kontesta.

Dakle, nemas apsolutno nikakvo opravdanje sto ne radis ono sto je do tebe da ocistis svoju zemlju.

I sve ono sto potenciram celom ovom raspravom je odgovornost pojedinca, obicnog coveka, sto nece da uradi ono sto je do njega. Nego samo nalazi izgovore.

Ček ček sa povećanjem od 137% ih je 2% :D E baš puno. Kod mene ne postoji reciklažni centar. Cigani će otkupiti staru tehniku ali ne i baterije. Što se tiče cegera šta uraditi pa da shvatiš da su ovde navike drugačije od vaših? Da je ovde navika da se svaki dan ide u kupovinu. Treba da nosim ceger u šetnju ili na kafu? Odgovornost malog čovjeka što nema minimum 30 000 evra za auto na električni pogon? A usput budi rečeno čak ih je u jednoj mnogo bogatijoj Njemačkoj 2%. Ja sam svjestan da su električni ili automobili na neki drugi alternativni pogon budućnost. Ali će u najvećem dijelu evrope zaživiti kada pojeftine.
 
1. Broj ljudi kojo razmisljaju ekoloski zrelo u svetu je sve veci i veci, tako da u Nemackoj je u 2017. registrovano skoro duplo vise nego u 2016. Sto znaci, ide se napred. A Srbija ide unazad.
.

ti mislis da idemo u nazad iz inata ili zato sto ljudi nemaju para?
ti mislis da ljudi ovde voze kola stara 10 ..15 ili 20 godina iz hira?
 
Evo linka za Duleta, a ne postavljam linkove jer mozes i sam da izguglas - na prvoj stranici je sve:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Plug-in_electric_vehicles_in_Germany

A ti, @djavolcicu, vadis se na navike. Pa promeni navike.
I cigani koji otkupljuju od tebe, voze pa prodaju u reciklazni centar u nekom drugom mestu.
A ceger moze da stane u dzep.
A navike mogu da se promene.
I opet, izvlacis iz konteksta: samo trubis o elektroautomobilima i o tome kako su skupi - a ja potenciram o tome da dok ne postanu pristupacni, da postoji milion drugih nacina da se manje zagadjuje. A ti imas samo izgovore.
Nema izgovora, nego, ili hoces ili neces da manje zagadjujes.
A ocigledno, kao i skoro svi ostali na balkanu, neces.

- - - - - - - - - -

ti mislis da idemo u nazad iz inata ili zato sto ljudi nemaju para?
ti mislis da ljudi ovde voze kola stara 10 ..15 ili 20 godina iz hira?

Za mnoge stvari ne trebaju pare. Ovde pricam i o drugims tvarima, ne samo o automobilima. A sto se tice automobila - svako ko vozi dizela, moze da predje na benzinca ili gas.
 
Poslednja izmena:
Vise je uzeto hibrida nego cisto elektricnih automobila a to se vidi na dijagramu.
Zasto ti ljudi nisu uzeli cisto elektricne autombile?
Meni se pre nekoliko meseci nudio Citroen DS5 Hibrid 2014 godiste ali koji je imao i benzinski 2.0 motor i ja to nisam smeo da uzmem iako je cena bila povoljna.
Dugo ce trebati dok se u Srbiji pocnu ljudi prebacivati na takve automobile.
 
A mi imamo zagadjenje?
Nisam primetio.
Zasto stvarate laznu sliku zagadjenja kad mi nismo ni blizu evropskim velikim gradovima i kod nas je situacija sasvim normalna?
Niti se nose maske kao u kineskim zagadjenim gradovima a uostalom zar se u Kini ne voze samo benzinci a njima se gradovi ne vide od smoga.
Ko je njima kriv za to zagadjenje?
Dizelasi?:)

Novi Sad je jedan od najzagadjenijih gradova u kojima sam bio. Prasina, prljavstina i smog. Operes auto, ostavis da ti prenoci - ujutru sve nesto crno izlepljeno po njemu.
U Nemackoj, perem auto jednom u tri meseca. Padne kisa - auto posle kise cist kao suza. U Srbiji padne kisa - auto usvinjen.
Toliko o cistom vazduhu.
 

Back
Top