Preporuke od Iskusnih!!!!

hahahahah :) prvo,i glavno,ljudsko oko ne moze(ili jako,JAKO tesko) da prepozna razliku izmedju 65k boja i 16 miliona boja(24 bita)...tako da te to ne brine... evo ti par modela razlicitih platformi:

1.http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2506/Samsung/S8500-Wave -Moj favorit,kupujem ga odmah posle praznika,vec sam trebao,ali popisii..z:(( (270eura)

2. http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2728/LG/Optimus-One-P500 -nema 24 bita ekran,ali odlicna cena,i cini mi se odlican telefon. (230eura)

3.http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2374/Motorola/MILESTONE -Smartphone 2009. godine,i dalje jako dobar (300eura)

Samo da znas,ja vec dugo trazim dobar telefon za sebe,i odlucio sam se za Wave,za taj novac ne mozes dobiti bolji telefon,a i dalje ima sve high-end djelove.(procesor 1 ghz,512 Ram,itd...)
 
DESIRE je toliko dobar da mu baterija jedva izdrzi citav dan,ja moj Wave citav dan mucim i imam oko 40% na kraju dana. drugo,posto vidi da neznas ,Wave imam Wolfson chip,muzicki chip,sto znaci da nikako desire nemoze da ima bolju zvuk ni na sluskama ni preko zvucnika. Da nebi bilo da ja lazem,imate youtube,tamo ima test i povodom toga. trece Wave ima super amoled,koji je najbolji i najkvalitetniji ekran za sada. Desire-u su zbacili amoled i ubacili sony S-lcd. mogao bih ovako do sutra,ali da skratim,favorit je - WAVE
 
DESIRE je toliko dobar da mu baterija jedva izdrzi citav dan,ja moj Wave citav dan mucim i imam oko 40% na kraju dana. drugo,posto vidi da neznas ,Wave imam Wolfson chip,muzicki chip,sto znaci da nikako desire nemoze da ima bolju zvuk ni na sluskama ni preko zvucnika. Da nebi bilo da ja lazem,imate youtube,tamo ima test i povodom toga. trece Wave ima super amoled,koji je najbolji i najkvalitetniji ekran za sada. Desire-u su zbacili amoled i ubacili sony S-lcd. mogao bih ovako do sutra,ali da skratim,favorit je - WAVE

Da Wave sam zaboravio,ali to je zato shto ima Samsungov OS Bada koji mi se uopste nesvidja,Android je daleko efikasniji i laksi za upotrebu.Koliko kosta Wave?
 
Bas zbog te mane Nokiu su svi drugi prestigli i ostavili u prashini sto se tiche smart telefona,svi drugi su na 1GHz a oni jos uvek jedu pitu sa 434MHz procesorima,plus sto je Symbian zastareo OS.

Prestigli su jedino po brzini,sto po meni nije presudna stavka kod odabira telefona.I onako je telefon prvobitno uredjaj za pozivanje,a ne za glupiranje.
Eno drugar ima Iphone 4,brz je kao metak,ali zato ne mozes iz liste poziva pojedinacno da brises brojeve vec moras sve,za svaku aplikaciju moras online sto je po meni teska glupost.
 
Nije to moje misljenje, to je misljenje kupaca,nokia sad jedino drzi market sa jeftinijim i prostijm modelima, na zapadu je prodaja njihovih telefona opala cak 40%,danas ti se itekako gleda procesor,kvalitet ekrana i dizajn sto je Iphone slika i prilika telefona koji se prodaje
 
Ja rekoh za svoje misljenje,i tu nema sta da me neko ubedjuje.
Iphone 3g kosta kao moja n97 polovnjak a nema bluetooth.e to je zalosno.moze da ima procesor i 3 giga kad nema neke osnovne stvari.
to je kao kad bi u ficu ubacio motor ferarija,ide do 100 za pola sekunde,a to sto nema klimu,abs itd. nema veze..
 
Nije to moje misljenje, to je misljenje kupaca,nokia sad jedino drzi market sa jeftinijim i prostijm modelima, na zapadu je prodaja njihovih telefona opala cak 40%,danas ti se itekako gleda procesor,kvalitet ekrana i dizajn sto je Iphone slika i prilika telefona koji se prodaje

Nokia po meni ima veliku bazu vjernih korisnika, inace ne bi bila prva na trzistu vec 15 godina, a i symbian je jos uvijek prvi OS,( mada to ce se vjerovatno brzo promijeniti,android grabi sve pred sobom), nokia koliko god bila jaka ne moze protiv googla, pogotovo kada ovi bas "zasucu rukave".
Ja vjerujem da ce nokia vrlo brzo izaci sa necim spektakularnim, nece se tako lako predati, a jos se udruzila sa Intelom....
Za mene nokia forever :)
 
1.Iphone ima bluetooth,i jos milion raznih stvari.Samo sto to nije telefon za tebe(nemoj pogresno da me razumes),vec za druge korisnike koji znaju sta i kako s' njim.
2.HTC Desire je strasno dobar telefon,da li vam dovoljno govori to sto je proglasen za telefon godine!
Njegova glavna prednost u odnosu na Wave je u tome sto ima Android operativni sistem,dok Wave koristi Bada platformu(koja se pojavila bas kod njega,Wave je prvi model s' njom),koju ti bas i ne bih preporucio,ne moze se meriti s' Androidom.
3.Nokia nikako nije prevazidjena,novi N8 sa Symbian 3 platformom je prevazidjen ???

Moj ti je savet (ukoliko imas novca) da uzmes Desire.
Kasnije ces ga lako update-ovati na novije verzije,poslednja verzija Androida je 2.3 :)
 
Nokia je odavno prevazidjena,end of story.

ovo je teska glupost koju moze da izgovori samo neko ko bas nista ne zna i ne ume da zakljuci, nego je to procitao negde na nekom americkom sajtu tipa engadget... nokia ima velikih problema samo u severnoj americi, u ostatku sveta oni su i dalje najjaci, uprkos svim problemima sa kojima se suocavaju. zamisli kakvi ce tek biti kad rese te probleme. ocekuj uskoro veliki bum od nokije, kada izadje n9 sa meego os ;)
 
ovo je teska glupost koju moze da izgovori samo neko ko bas nista ne zna i ne ume da zakljuci, nego je to procitao negde na nekom americkom sajtu tipa engadget... nokia ima velikih problema samo u severnoj americi, u ostatku sveta oni su i dalje najjaci, uprkos svim problemima sa kojima se suocavaju. zamisli kakvi ce tek biti kad rese te probleme. ocekuj uskoro veliki bum od nokije, kada izadje n9 sa meego os ;)

Upoznat sam poprilicno dobro sa Nokiom,Nokia je prva u svetu po prodaji nisko budzetnih telefona,i tu ce uvek biti prva,ali sto se tice smart telefona mogu zaboraviti,pa i kad izadje N9 mislis da ce im pomoci samo taj jedan model,eno treba da izadje E7,video sam cenu,katastrofalno je skup a telefon nije nista bolji od drugih.Greska Nokijina je sto oni teraju operativni sistem koji nije zanimljiv kupcima,pa zato je glavni shef i dobio otkaz jer im prodaja pada drasticno.
 
Upoznat sam poprilicno dobro sa Nokiom,Nokia je prva u svetu po prodaji nisko budzetnih telefona,i tu ce uvek biti prva,ali sto se tice smart telefona mogu zaboraviti,pa i kad izadje N9 mislis da ce im pomoci samo taj jedan model,eno treba da izadje E7,video sam cenu,katastrofalno je skup a telefon nije nista bolji od drugih.Greska Nokijina je sto oni teraju operativni sistem koji nije zanimljiv kupcima,pa zato je glavni shef i dobio otkaz jer im prodaja pada drasticno.

verujem coveku koji zivi i radi u Skandinaviji
 
Upoznat sam poprilicno dobro sa Nokiom,Nokia je prva u svetu po prodaji nisko budzetnih telefona,i tu ce uvek biti prva,ali sto se tice smart telefona mogu zaboraviti,pa i kad izadje N9 mislis da ce im pomoci samo taj jedan model,eno treba da izadje E7,video sam cenu,katastrofalno je skup a telefon nije nista bolji od drugih.Greska Nokijina je sto oni teraju operativni sistem koji nije zanimljiv kupcima,pa zato je glavni shef i dobio otkaz jer im prodaja pada drasticno.

Pa nokija je dugo vremena jedina imala SMARTHPHONE, Kako je moguce da neki samsung ili SE koji nisu ni znali sta je smartphone dok je nokija izdavala symbian uredjaje, samo tako preko noci preuzmu primat od nokije sto se tice smart telefona?
Kao sto sam rekao SYMBIAN je i dalje 1. OS za mobilne,
To ce se uskoro vjerovatno promijeniti... slazem se da je nokia u krizi trenutno, ali kao sto sam rekao, sklopili su ugovor o saradnji sa intelom, to ne moze izaci na gore... nikako.
A sta google radi sa androidom, sam OS nije nista poseno, ali sta ti je marketing i jedan gigant na vrh svega....
 
Poslednja izmena:
Upoznat sam poprilicno dobro sa Nokiom,Nokia je prva u svetu po prodaji nisko budzetnih telefona,i tu ce uvek biti prva,ali sto se tice smart telefona mogu zaboraviti,pa i kad izadje N9 mislis da ce im pomoci samo taj jedan model,eno treba da izadje E7,video sam cenu,katastrofalno je skup a telefon nije nista bolji od drugih.Greska Nokijina je sto oni teraju operativni sistem koji nije zanimljiv kupcima,pa zato je glavni shef i dobio otkaz jer im prodaja pada drasticno.

jesi li uopste procitao sta sam napisao za N9? on nece imati symbian, nego meego
 
sta god kupovao druze,nikako,ali nikako nemoj nokiu!!!!!!!
servis ***nje,garancije mozes da bacis,usluga nikakva,reklamacije mozes samo da sanjas,bagovi,tripovi,ma zaobidji u sirokom luku!!!
iphone ti je nezahvalna kombinacija...ode ekran,ode 100e
samsung wave sam koristio i ne lupajte da mora da da 250e,ja sam prodao za 200e sa jos 23 meseca garancije a kupio ga za 180!!!
htc su po meni za ozbiljnije ljude...
eto,wave moj favorit
 

Back
Top