Preporučite knjigu

za pocetak....

"Besnilo" - Borislav Pekic ... zavrsavam citanje ovih dana i mogu reci da sam odusevljena....
"Sto godina samoce" - Gabrijel Garsija Markez ... potpuno otkacena knjiga. odlicna je. mogla bih je ponovo procitati...
 
''Protokoli Sionskih mudraca''. Nema ni pisca ni izdavača. Nema je ni u prodaji. Ako uspete da je nađete i pročitate, biće vam sve jasno šta se sve dešava na globalnom planu i ko sprovodi te akcije u delo. Dobićete odgovore na milion pitanja ali isto toliko i novih pitanja. Strašna knjiga, stvarno vredi.
 
Sweet_Jane:
za pocetak....

"Besnilo" - Borislav Pekic ... zavrsavam citanje ovih dana i mogu reci da sam odusevljena....
"Sto godina samoce" - Gabrijel Garsija Markez ... potpuno otkacena knjiga. odlicna je. mogla bih je ponovo procitati...
...heh da moram da procitam Besnilo...skuplja mi prashinu , a reshila sam davno da ga procitam...dobro me podseti...:)
 
bobanjov:
''Protokoli Sionskih mudraca''. Nema ni pisca ni izdavača. Nema je ni u prodaji. Ako uspete da je nađete i pročitate, biće vam sve jasno šta se sve dešava na globalnom planu i ko sprovodi te akcije u delo. Dobićete odgovore na milion pitanja ali isto toliko i novih pitanja. Strašna knjiga, stvarno vredi.

Ha...da ta knjiga je stampana negde 1918. u francuskoj...a zamislili su je Moskovski bogatasi i knezovi...kao propagandu protiv Jevreja u Rusiji...nemojte se navlaciti na to.

Jevreji imaju svoju ''organizaciju'' i trude se da se drze zajedno...to ce vam biti jasno ako procitate neku Singer-ovu knjigu (toplo preporucujem ''Rob''-a) , medjutim daleko je to od onoga sta se servira u toj knjizi...
...Bdw. da se Srbi sloze kao Jevreji za interes nacije pre interesa pojedinca , gde bi nam bio kraj...
 
Zefirra,čini mi se da nisi ovu knjigu pročitala već samo načula nešto o njoj,i na konto toga daješ preporuku da se ne čita.U pravu si da se treba držati složno, gledati interes nacije.Ali....Problem je u tome ako svoje interese ostvaruješ preko 'tuđe grbače'.Pa zar Amerika nije eklatantan primer toga? A ko vlada tom Amerikom? Buš, možda? Nemoj da si naivna.Vlada krupan, najkrupniji kapital. Novac.A u čijim je on rukama? Pitam te još i u čijim je rukama Svetska banka, MMF i ostale monetarne institucije na globalnom planu? Zašto se države kolonizuju, ne ratovima već ekonomskim putem. Dovode u situaciju da su zavisne od tuđeg novca, a onda moraju da pristaju na sve?! Ko dovodi do toga, ko na taj način ostvaruje svoje nacionalne (lične) interese.Knjiga otkriva načine i metode tog delovanja, da ostajemo zapanjeni šta je u stanju ljudski um da smisli i sprovede u delo.Žao mi je što ovde moram ovo da pišem,jer je ovo tema za topic politike, ali morao sam. Da te probudim.
 
Ne slobodno neka je svi procitaju...i ja sam je procitala. Pa sam nasla malo vishe informacija o njoj.
Sto se tice toga da se ne moze navodno nigde naci , bilo je te knjige na svakom standu na sajmu knjiga.:lol:
S druge strane novac i ekonomski interesi jesu pokretac svega sto se deshava u svetu , pa verujem i nasheg bombardovanja...ali kriviti iskljucivo jevrejsku naciju zbog toga je suludo...
i osim toga ja opet ponavljam kad bi se Srbija malo otreznila imali bi potencijala da se i mi malo zavrtimo medju vrhunskim ekonomskim silama...bdw ko se trudi iskpliva pogledajte Key-to-steel.com
...vlasnik je moj profesor s faksa,koji se okrvavio s nashim primitivizmom da bi napravio tako nesto , kvalitetno i pre svega najbolji proizvod u toj kategoriji...

Globalizacija i neo-kapitalisticki poredak su vam kao gravitacija. Mogu ja da se busam u grudi da ne priznajem gravitaciju , da necu da igram po njenim pravilima i da otvorim prozor na 12-tom spratu i ishetam napolje...
...taj sistem jeste poguban za nash mentalitet (''niko ne moze tako malo da me plati koliko malo ja mogu da radim'' i ''sve na mufte i preko mrtvih samo za sebe'') ali mozete ga shvatiti kao pretnju ili kao sansu...
...onaj ko ga shvati kao sansu otvorice mu se more mogucnosti,i naravno,najbolji ce isplivati,ostali ce grcati,a najslabiji potonuti...
...krivili mi za to iskljucivo Jevreje i neku mega-sega-globalnu vladu iz senke ili ne ...mi tom procesu ne mozemo nista ...
...tj mozemo da se vratimo u komunizam-izolaciju ili da se molimo bogu ako nam je tako lakse...
 
Anja hvala na savetu,procitacu je sigurno.Kada sam napisala da ne zelim da agresivno namecem svoje mišljenje nisam mislila ni na koga konkretno.govorila sam uopšteno.
Diretore Demijan je kultna knjiga,kao i Mali princ.To se nekako podrazumeva.I cita se celoga zivota.
Mene muci sto zaboravljam mnoge naslove.Samo mi ostaje fantastican osecaj.
 
bobanjov:
''Protokoli Sionskih mudraca''. Nema ni pisca ni izdavača. Nema je ni u prodaji. Ako uspete da je nađete i pročitate, biće vam sve jasno šta se sve dešava na globalnom planu i ko sprovodi te akcije u delo. Dobićete odgovore na milion pitanja ali isto toliko i novih pitanja. Strašna knjiga, stvarno vredi.


a gde si je ti nasao-pozajmio-kupio ili sta vec?
i ako si je citao kako nisi video ko je napisao?
opis knjige je nadasve primamljiv..i detalji me zanimaju.......
poz
 
... :smile:

pigeon.jpg
 
Ja studiram knjizevnost, preporucio bih sve klasike ( od Homera, preko Sekspira pa do klasika ruske knjizevnosti, a pre svega Majstor i margarita i Zlocin i kazna i naravno, neizbeznu srpsku poeziju )

Od savremene literature probajte sa Evom Ras, mene je fascinirala
 
ALHEMICAR - Paulo Koeljo
Proces - Kafka
Ovo su dobre knjige,a sad nesto sasvim drugacije...

COVEK I NJEGOVI SIMBOLI - KARL GUSTAV JUNG
KLJUCEVI PSIHICKE MAGIJE - ZIVORAD MIHAJILOVIC SLAVINSKI
PROKLETSTVO FARAONA - UMBERTO EKO
KNJIGA ZAKONA - ALISTER KROULI

KO PREZIVI..........................................................
...........................................................................
.........................................................................
........................................................................
..........................................................................
.........................................................................
..........................................................................
........................................................................
........................................................................NECE PRICATI
 

Back
Top