Preporuci film

Tintin,iako nisam bas upoznat sa samim stripom..citao sam par epizoda,mislim da film nije los.najaci adut film je sto je ovo cistokrvni avanturisticki fillm..kojih je danas sve manje.Oseca se Indina Jones duh i to mi se svidja,bas vas onako provede kroz lepo filmsko putovanje.Nije odlican ali sasvim zadovoljavajuci..
 
Gledam dosta Afgani / Iraqi filmova... vise dokumentarnih nego igranih... ovaj je pristojan, brz, sa dobrim dijalozima... nemam pojma sta konkretno Ameri pokusavaju sa ovim filmovima, valjda da ciste kolektivnu savest etc.,... u svakom slucaju brz... ne smara... vise okrenut politickoj strani igre -

Lions for Lambs (2007) - http://www.imdb.com/title/tt0891527/

http://3.***************/-gY5VUMJDd0g/TvGnRq8pWXI/AAAAAAAAHZ4/gmNBhkYvS-A/s1600/lions_for_lambs.jpg

Body of Lies (2008) - http://www.imdb.com/title/tt0758774/

body-of-lies-poster.jpg


Ovaj je iste tematike, ali vise okrenut radu na terenu... akcijasenju... sto je najbitnije ne smara... sto uglavnom trazim od filma now a days...
 
Body of Lies sam gledao pre par godina (kad je izasao) i secam se da sam se pitao da li je moguce da film bude toliko dosadan. Ne volim da prekidam filmove i retko to radim, pa sam ga zato odgledao do kraja, nadajuci se da ce ipak nesto da se desi, ali avaj...
 
Body of Lies sam gledao pre par godina (kad je izasao) i secam se da sam se pitao da li je moguce da film bude toliko dosadan. Ne volim da prekidam filmove i retko to radim, pa sam ga zato odgledao do kraja, nadajuci se da ce ipak nesto da se desi, ali avaj...

iskreno,ni meni se nije dopao ( a 90% leonardovih filmova volim )...nije me smorio koliko i tebe,ali mi se nije nesto dopao
 
Body of Lies sam gledao pre par godina (kad je izasao) i secam se da sam se pitao da li je moguce da film bude toliko dosadan. Ne volim da prekidam filmove i retko to radim, pa sam ga zato odgledao do kraja, nadajuci se da ce ipak nesto da se desi, ali avaj...

Nemam pojma... mozda je dosadan... ja sam pogledao bar 10 dokumentaraca o Iraku / Afganistanu -

The Tillman Story
Iraq for Sale: The War Profiteers
No end in sight part
Restrepo
Armadillo
Taxi To The Dark Side
Control room-aljazeera
Beyond Treason
The Ground Truth
Afghanistan: The Battle for the Helmand Province

... sve na YT... i onda sam presao na igrane... pa mi je ta promena prijala... mislim da je Kruz bez greske odigrao politicara koji sam indoktriniran.. pokusava da indoktrinira druge pitem stampe, medija... itd... onaj deo sa Redfordom & onim klincem ... kao i sam deo u Afganistanu mozda i jeste smor...

Koga zanima tema... pogledace film... to je to... nisam ni rekao da je film remek - delo.

edit. sad vidim da pricate o filmu sa Di Kapriom... hehe... nema veze, meni nije bio dosadan...
 
Poslednja izmena:
Meni je bio OK Green Zone sa Matom Dejmonom. Nadam se da sam spomenula pravi film, jer su mi svi ti 'irački' pomešani u jedan dugačak film... a ovaj je mislim jedini (koji sam ja videla) u kome Iračani nisu idioti.
 
ohohoho,velebiteee....otkud ti?bas me "cudi" sto si zakljucio da je ovo JOS JEDNO AMERICKO i naravno PREPATETICNO ( jer sve sto je americko i jeste prepateticno ) smece....a tom hanks i denzel su jos samo jos jedne americke barbike
Јесмо оно, ја и ти становници различитих планета, а цси?
Пост ти је скроз на месту.(за промену)
 
ne planeta,vremena...ti si u 15 veku,ja u sadasnjosti ;)

Морам да се сложим с тобом и овај пут.
Мој систем вредности више је такав, да заиста жалим што нисам рођен ту негде у 15-ом веку. Ја сам слика и прилика ретрогардности, мрака, назадовања, деструкције, необразованости, суровости и осталих појава које модерни свет, коме ти припадаш презире. Тешко се ја уклапам у свет Секс и града, Витона, Менхетна, Праде, Бруса Вилиса, ЛГБТ популације, шећерана за евро, Истраживача из Мајамија, Бондстила, Милосрдних анђела, Брисела, водоотпорних ајлајнера, силикона, соларијума, Карла Кокса итд.

Тога у мом 15 веку, није било.
 
Poslednja izmena:
Морам да се сложим с тобом и овај пут.
Мој систем вредности више је такав, да заиста жалим што нисам рођен ту негде у 15-ом веку. Ја сам слика и прилика ретрогардности, мрака, назадовања, деструкције, необразованости, суровости и осталих појава које модерни свет, коме ти припадаш презире. Тешко се ја уклапам у свет Секс и града, Витона, Менхетна, Праде, Бруса Вилиса, ЛГБТ популације, шећерана за евро, Истраживача из Мајамија, Бондстила, Милосрдних анђела, Брисела, водоотпорних ајлајнера, силикона, соларијума, Карла Кокса итд.

Тога у мом 15 веку, није било.
Ako je ovo sadašnjost ja sam pećinski čovjek...

4410548845_12402db85e-1.jpg

elvis_chicken_u_740133274jpgsizearticle_-1.jpg

slika-22-02-21-02-15_76f08735-09c3-4c4b--1.jpg



 
Морам да се сложим с тобом и овај пут.
Мој систем вредности више је такав, да заиста жалим што нисам рођен ту негде у 15-ом веку. Ја сам слика и прилика ретрогардности, мрака, назадовања, деструкције, необразованости, суровости и осталих појава које модерни свет, коме ти припадаш презире. Тешко се ја уклапам у свет Секс и града, Витона, Менхетна, Праде, Бруса Вилиса, ЛГБТ популације, шећерана за евро, Истраживача из Мајамија, Бондстила, Милосрдних анђела, Брисела, водоотпорних ајлајнера, силикона, соларијума, Карла Кокса итд.

Тога у мом 15 веку, није било.

Ah da,blago nama koji zivimo u sadasnjosti koja se moze okarakterisati "SAMO" po Brusu Vilisu,Sex i gradu,Pradi,bla,bla,bla itd... Ne postoji nista drugo na svetu,sem toga,bravo,kako si samo detaljan....Mada vidim da si bolje upoznat o "aktuelnostima" od mene,da nisi sve to isprobao,pa ti se nije dopalo,a???Ti si zato pretpostavljam sav u DaVinciju,Jovanki Orleanki ( ili bolje ne oni,jer oni nisu ni Srbi ni Rusi ),mislim to su tvoji savremenici....i pretpostavljam da si ocajan sto je bas u tvom 15-om veku otkrivena zemlja koju ti mrzis najvise na svetu- Amerika,koja je izvor patetike,losih glumaca,filmova i naravno najodvratnijih ljudi na svetu...
 
Ah da,blago nama koji zivimo u sadasnjosti koja se moze okarakterisati "SAMO" po Brusu Vilisu,Sex i gradu,Pradi,bla,bla,bla itd... Ne postoji nista drugo na svetu,sem toga,bravo,kako si samo detaljan....Mada vidim da si bolje upoznat o "aktuelnostima" od mene,da nisi sve to isprobao,pa ti se nije dopalo,a???Ti si zato pretpostavljam sav u DaVinciju,Jovanki Orleanki ( ili bolje ne oni,jer oni nisu ni Srbi ni Rusi ),mislim to su tvoji savremenici....i pretpostavljam da si ocajan sto je bas u tvom 15-om veku otkrivena zemlja koju ti mrzis najvise na svetu- Amerika,koja je izvor patetike,losih glumaca,filmova i naravno najodvratnijih ljudi na svetu...
Лаки, пошто видим да су ти моји постови непресушан извор инспирације наставићу ову врло занимљиву преписку.
Ја не мрзим Америку, него је презирем и осећам гађење према том накарадном систему вредности, који разара и уништава све што му се нађе на путу. Ово се односи на Америку као међународни субјекат, а не као географску површину. Тачно је и да Холивуд сматрам извором патетике, неукуса, популизма, лоше глуме, клишеа и осталих убица филма као уметности.Међутим, ово се не односи на све холивудске посленике.

А то што су моји омиљени историјски јунаци Срби и што највише ценим српску историју, сматрам сасвим нормалном појавом. Па логично је да ми је дражи Синђелић од Аганлије, Кнез Лазар од Бајазита, Мајор Тепић од Главаша, Чича Дража од Макса Лубирића, Свети Сава од Папе Пија, патријарх Павле од Алојзија Степинца итд.

Што се тиче Руса, поред тога што њихова кинематографија више одговара мом затуцаном сензибилитету, као међународни субјекат, јака Русија је једина у стању да колико - толико парира и одупре се планетарној доминацији САД, и свет учини биполарним. Јер ако ујка Сем потчини и њих онда смо најебали, као и 99-те.
 
Poslednja izmena:

Back
Top