Preporuci film

Red Hill
http://www.imdb.com/title/tt1530983/
images



Dobar australijski ... western/horor/krimic. U zabit stize novi policajac sa trudnom ženom. Istog dana iz zatvora pobegne opasni ubica. Dobre njuške, prekrasna priroda, i dobra kombinacija jeze, humora, i citata iz filmova sličnog žanra. Živela Australija.
 
50/50 (2011) 9/10 ( 4 )
Jedan duhovit film o vrlo ozbiljnoj temi,moram priznati da mi je odlično sjeo jer nisam očekivao da ću se u ovakvome filmu nasmijati od srca više puta.Jednostavan,dobro odglumljen sa inteligentnom konverzacijom bez previše umaranja,velika preporuka!
 
MV5BMzI4OTQ0MDQyNl5BMl5BanBnXkFtZTcwODY5MjQwNA@@._V1._SY317_.jpg


http://www.imdb.com/title/tt1164999/

Gledala sam sinoć u okviru promocije Festa na 2. programu RTS-a i odličan je film.
Tužan i potresan, ali opet pun nade i ljudskosti, pun istovremeno i tragičnih i prelepih trenutaka.

Film prati sitnog kriminalca i švercera iz Barselone koji je samohrani otac dvoje male dece čija majka boluje od manične depresije i kome je ostalo još svega par meseci života jer boluuje od raka prostate.
I onda on očajnički pokušava da zaštiti i obezbedi svoju decu posle svoje izvesne smrti.

Havijer Bardem je pokidao u filmu, verovatno mu je ovo i najbolja uloga.
Vredi pogledati, ako ništa drugo ono zbog njegove glume.
 
MV5BMzI4OTQ0MDQyNl5BMl5BanBnXkFtZTcwODY5MjQwNA@@._V1._SY317_.jpg


http://www.imdb.com/title/tt1164999/

Gledala sam sinoć u okviru promocije Festa na 2. programu RTS-a i odličan je film.
Tužan i potresan, ali opet pun nade i ljudskosti, pun istovremeno i tragičnih i prelepih trenutaka.

Film prati sitnog kriminalca i švercera iz Barselone koji je samohrani otac dvoje male dece čija majka boluje od manične depresije i kome je ostalo još svega par meseci života jer boluuje od raka prostate.
I onda on očajnički pokušava da zaštiti i obezbedi svoju decu posle svoje izvesne smrti.

Havijer Bardem je pokidao u filmu, verovatno mu je ovo i najbolja uloga.
Vredi pogledati, ako ništa drugo ono zbog njegove glume.

Upravo sam usao da krenem da pisem o tom filmu :).
I meni se svideo, lepo prikazan zivot azilanata koji rade i po 16h za smesne pare. Sto se tice glume slazem se da je odlican ali isto tako moramo da priznamo da nije tesko glumiti oca.
 
Upravo sam usao da krenem da pisem o tom filmu :).
I meni se svideo, lepo prikazan zivot azilanata koji rade i po 16h za smesne pare. Sto se tice glume slazem se da je odlican ali isto tako moramo da priznamo da nije tesko glumiti oca.

Sta to treba da znaci ? Nije tesko glumiti oca? hoces da kazes da je svaki otac u bilo kom filmu isti? ili da je dovoljno znati o jednom liku da je otac i ne treba ti vise nikakvo odredjenje niti karakteristika tog lika? svaku situaciju u kojoj se nadje je lako odglumiti zato sto je otac? oca mu ye8em kako si ovo lupio....... ti ono bese hoces da budes glumac? mnogo citanja i izbacivanja povrsnosti je pred tobom !
Znam da zvuci kao da se palim i drzim propoved ali nije tako...samo sam sokiran ovom izjavom.....
 
Sta to treba da znaci ? Nije tesko glumiti oca? hoces da kazes da je svaki otac u bilo kom filmu isti? ili da je dovoljno znati o jednom liku da je otac i ne treba ti vise nikakvo odredjenje niti karakteristika tog lika? svaku situaciju u kojoj se nadje je lako odglumiti zato sto je otac? oca mu ye8em kako si ovo lupio....... ti ono bese hoces da budes glumac? mnogo citanja i izbacivanja povrsnosti je pred tobom !
Znam da zvuci kao da se palim i drzim propoved ali nije tako...samo sam sokiran ovom izjavom.....

Nisam bas mislio da je lako(daleko od toga) ali nije isto glumiti nekog ludaka( dzek niklson u betmenu ili u The Shining) kao nekog oca.

p.s: ne zelim da budem glumac(barem jos nisam imao takvu zelju) vec da budem reditelj ali za tako nesto su mnogo male sanse(sobzirom na moju inteligenciju pre cu biti neki fizikalac) :D
 
13 Assassins aka Jûsan-nin no shikaku(2010) 8/10 (3)
Još jedan spektakl ,vizuelno moćan i bogat ali ovaj više u fazonu Sherlock Holmesa,svidjela mi se priča,veliko osvježenje za moje oči!
 
Nisam bas mislio da je lako(daleko od toga) ali nije isto glumiti nekog ludaka( dzek niklson u betmenu ili u The Shining) kao nekog oca.

p.s: ne zelim da budem glumac(barem jos nisam imao takvu zelju) vec da budem reditelj ali za tako nesto su mnogo male sanse(sobzirom na moju inteligenciju pre cu biti neki fizikalac) :D

E vidiš, ja baš mislim da nije teško glumiti ludake. Lako je biti originalan i prepoznatljiv ako već glumiš nekog ko je tako karakterističan.
Mnogo je teže dočarati nekog naizgled običnog čoveka u običnim problemima i učiniti ga verodostojnim i stvarnim.

(Inače, ja ovako pravdam to što Džoni Dep nije još dobio Oskara. Mislim da je imao neku ulogu običnog čoveka i da ju je odglumio za Oskara, da bi istog dobio bez problema. Ovako su mu sve uloge na isti fazon-sve sami ludaci, kao da je celoga života u jednom liku, samo je taj lik blesav na ovaj ili onaj način...)

Btw, Bardem je u Biutiful glumio da umire od raka, da piša krv i nosi pelenu, da voli manijakalno depresivnu ženu koja ga vara sa rođenim bratom, da je prinuđen da prodaje očevu gorbnicu, da je odgovoran za gušenje 50 Kineza u skladištu, da brine o crnkinji iz Senegala i ostavlja joj poslednje pare nebili obezbedio svojoj deci siguran život makar godinu dana nakon svoje smrti, pri čemu ga Senegalka napušta sa sve parama još za života, da za pare "komunicira" sa pokojnicima, da se pobije sa policijom da bi zaštitio prijatelja dilera droge... Imao je mogućnosti i mogućnosti da pokaže svoj raskošni talenat, i to je zagrizao i dokazao se sa neverovatnom ubedljivošću i lakoćom. Ili nismo gledali isti film. Možda da stvarno sedneš i napišeš širu kritiku kako si inicijalno planirao.
 
Poslednja izmena:
E vidiš, ja baš mislim da nije teško glumiti ludake. Lako je biti originalan i prepoznatljiv ako već glumiš nekog ko je tako karakterističan.
Mnogo je teže dočarati nekog naizgled običnog čoveka u običnim problemima i učiniti ga verodostojnim i stvarnim.

(Inače, ja ovako pravdam to što Džoni Dep nije još dobio Oskara. Mislim da je imao neku ulogu običnog čoveka i da ju je odlumio za Oskara, da bi istog dobio bez problema. Ovako su mu sve uloge na isti fazon-sve sami ludaci, kao da je celoga života u jednom liku, samo je taj lik blesav na ovaj ili onaj način...)

Btw, Bardem je u Biutiful glumio da umire od raka, da piša krv i nosi pelenu, da voli manijakalno depresivnu ženu koja ga vara sa rođenim bratom, da je prinuđen da prodaje očevu gorbnicu, da je odgovoran za gušenje 50 Kineza u skladištu, da brine o crnkinji iz Senegala i ostavlja joj poslednje pare ne bili obezbedio svojoj deci siguran život makar godinu dana nakon svoje smrti, pri čemu ga Senegalka napušta sa sve parama još za života, da za pare "komunicira" sa pokojnicima, da se pobije sa policijom da bi zaštitio prijatelja dilera droge... Imao je mogućnosti i mogućnosti da pokaže svoj raskošni talenat, i to je zagrizao i dokazao se sa neverovatnom ubedljivošću i lakoćom. Ili nismo gledali isti film. Možda da stvarno sedneš i napišeš širu kritiku kako si inicijalno planirao.

Nisam dovoljno pametan(nacitan) da bi napisao neku bolju krituku tako da je bolje sto si napisala pre mene :). Sto se tice glume mozda nisam upravu, mozda je stvarno lakse glumiti ludaka nego obicnog coveka ali eto to je moje misljenje. Moram da ponovim da nisam reko da je gluma Bardem-a losa niti da svako moze da odglumi bilo kakav lik ali mislim da je lakse nabaciti tuzan izraz lica nego neki ludacki pogled. Sto se tice filma od mene dobija 9/10 jedno jako lepo ostvarenje.

p.s: jedno pitanje(stavljam ga u spoiler posto se tice filma da nebi upropastio nekome ko ga nije gledao)
nisam shvatio zadnju tj ko je onaj lik sa kojim prica glavni glumac(mozda je to do toga sto sam propustio prvih 5min filma ili sam jednostavno tupan :D)
 
Juče sam odgledala http://www.imdb.com/title/tt1385826/
Šta znam... dobra je ideja, mada nije previše originalna, sve je tu manje-više već viđeno, ali ono, ok je za ubijanje vremena...

Ja ću i dalje nastaviti da preporučujuem film Franklyn dok bar neko od vas ne odgleda. :D

Inače, preporučujem film http://www.imdb.com/title/tt0896872/ Ne dozvolite da vas odbije ovaj opis što je na IMDB, jer za divno čudo, iako je radnja filma smeštena u Bosnu, nismo prikazani kao manijakalni, zatucani divljaci, već je akcenat na vojnicima UN, koji su umešani u trgovinu belim robljem. Pošto je film rađen po istinitom događaju, mada verujem da su ga oni dosta i nagruvali, vrlo je jeziv.
 
Nisam bas mislio da je lako(daleko od toga) ali nije isto glumiti nekog ludaka( dzek niklson u betmenu ili u The Shining) kao nekog oca.

p.s: ne zelim da budem glumac(barem jos nisam imao takvu zelju) vec da budem reditelj ali za tako nesto su mnogo male sanse(sobzirom na moju inteligenciju pre cu biti neki fizikalac) :D

ne znam sto mi se cini da si ti pokrenuo tako neku temu....ili sam te pomesao sa nekim,ili sam pomesao da hoces da budes glumac umesto reditelj...nije ni bitno,izvini......


u pravu si da nije isto,ali nema pravila sta je lakse ....... ja bas mislim da bi nikolsonu mnogo teze bilo da odglumi nekog normalnog oca nego te ludake koje non stop glumi ... mozda sam se sad ogresio o njega, priznajem nisam odgledao sve njegove filmove ali odgledao sam dovoljno da bi me to njegovo kreveljenje vec pomalo i smorilo....iako je super faca,to ne sporim...ali meni je npr. Son Pen u ulozi oca u filmu misticna reka bolji od bilo koje nikolsonove uloge..a imao je i ulogu tipa i am sam .... znaci on moze sve, a sad da ga pitas sta mu je bilo teze a sta lakse verovatno ni on sam ne bi mogao da ti odgovri.....rasirio sam sad pricu bez ikakve potrebe...poenta je da ne mozes tako usko odrediti neku ulogu ........ i nemoj biti tako strog prema svojoj inteligenciji uzmi neke knjige potrudi se, razvijaj se ko zna sta se u tebi krije :)
 
Endhiran aka Robot (2010)
Najskuplji i najgledaniji ikada indijski film!Teško je bilo šta reći za ovo osim da se snimao na zapadu koštao bi najmanje 300 ili 400 milona dolara a ovako je koštao 40 miliona jer je očigledno Indija jeftina zemlja,prepun je svega i svačega,prosto su se mogla snimiti 3 filma od njega.Svaka para se vidi na platnu i ovo je zaista super mega spektakl,raj za oči i uši,izvanredno režiran i prožet inventivnošću u vizuelnom dizajnu i u koreografiji akcionih scena.Prosto postoje momenti kada ne znaš jesi budan ili ti je neko stavio drogu u piće,ovo je van svake pameti i van svakog poređenja jer ga nema sa čim porediti,ja nisam gledao nikada ništa slično ovome,zato ga nisam ocjenio jer da bi mu dao ocjenu moram ga sa nečim porediti!Zamislite pjevanje usred filma ,što je inače indijski standard uz hiperproducirane mega kič spotove na svakih 20 minuta nad čijim spektakularnim sjajem i pretjeranošću Krleuša može samo da plače!Ovo je dupla doza(150 minuta) neverovatnog ludila i komedije što namjerno što nenamjerno,od pretjerivanja koje se može porediti sa nadrealizmom a da ne pominjem zadnjih pola sata i nevjerovatnim egzibicijama kakve niko u holivudu ne bi smjeo ni da predloži upravnom odboru i komitetu za odabir generičkih scenarija, a kamo li da to neko odobri i plati grdne pare da se snimi! ENDHIRAN se, dakle, *mora* vidjeti ,dugujete to sebi jer zaista smijao sam se, vrteo glavom, coktao zubima, i vraćao sliku tokom cjelokupnog trajanja, i nije mi skoro nimalo bilo dosadno sve to vrijeme (sem u ponekim od ovih kič-spotova, ali čak i oni su zabavni na svom hiperproduciranom treš nivou).Moram napomenuti na kraju da prosto mrzim indijske filmove i da sam ih u životu pogledao možda 2 ali ovo nije normalno i mora se vidjeti!Zato zavalite se u fotelju i pogledajte obavezno ovaj spektakl!
 

Back
Top