PREPIS DIPLOME - NEOPHODNA INFORMACIJA

tamaradinka

Početnik
Poruka
9
Imam jedno neverovatno glupo pitanje, tj. ne znam kako da razresim dilemu, pa ako je slucajno neko od vas bio u slicnoj situaciji...
Zivim u Austriji, zavrsila sam fakultet u Beogradu, i roditelji mi zive u Nisu, pa kako mi je sada neophodan prepis diplome da bih upisala
ovde studije, zamolila sam mamu da to uradi u sudu. Medjutim, njoj su tamo kazali da ne mogu da urade prepis diplome koja je izdata
na BU, jer nemaju potpise dekana, i da to mogu, ali na moj sopstveni rizik. E, sad, posto je meni takva sumanuta situacija POTPUNO NEJASNA,
ako neko moze da me posavetuje - zar sudska sluzba ne bi trebalo da svuda bude sudska sluzba, i zar prepis diplome nije jedna banalna stvar?

Ide vreme, rok mi se blizi, i meni sada dodje da odjurim u Srbiju, koliko sam besna.

Sta, ako mi onda ne prihvate diplomu, a samo zbog administrativne nebuloze?

Ako neko zna... Hvala :dash: :)
 
Imam jedno neverovatno glupo pitanje, tj. ne znam kako da razresim dilemu, pa ako je slucajno neko od vas bio u slicnoj situaciji...
Zivim u Austriji, zavrsila sam fakultet u Beogradu, i roditelji mi zive u Nisu, pa kako mi je sada neophodan prepis diplome da bih upisala
ovde studije, zamolila sam mamu da to uradi u sudu. Medjutim, njoj su tamo kazali da ne mogu da urade prepis diplome koja je izdata
na BU, jer nemaju potpise dekana, i da to mogu, ali na moj sopstveni rizik. E, sad, posto je meni takva sumanuta situacija POTPUNO NEJASNA,
ako neko moze da me posavetuje - zar sudska sluzba ne bi trebalo da svuda bude sudska sluzba, i zar prepis diplome nije jedna banalna stvar?

Ide vreme, rok mi se blizi, i meni sada dodje da odjurim u Srbiju, koliko sam besna.

Sta, ako mi onda ne prihvate diplomu, a samo zbog administrativne nebuloze?

Ako neko zna... Hvala :dash: :)
Koliko poznajem propise za inostranstvo ne postoji pojam prepisa diplome.

Postoji OVERA FAKULTETSKE DIPLOME apostupak je bio sledeci:

Potvrdjuje se autenticnost potpisa Prorektora..............kao i otisak pecata Universiteta u beogradu

Placanje takse ,bla bla bla....
PRVI OPSTINSKI SUD u Beogradu pod brojem....
pecat i potpis odgovornog lica

2-

Ministarstvo pravde u beogradu potvrdjuje autenticnost potpisa.....i sluzbenog pecata Prvog Opstinskog suda u Bgd.
Placanje takse bla bla bla
potpis

3-Ministarstvo za inostrane poslove, na Engleskom ili se trazi na nemackom, potvrdjuje potpis lica izministarstva pravde.
Taksa i ostalo, pecati i bla bla bla.

4 sa tim svim pecatima u Ambasadu doticne zemlje koji potvrdjuju da je pecat i potpis iz ministarstva autentican.
Taks i ostalo.

Sve je to na tvojoj diplomo na zadnjoj stranici.

Slican je postupak prilikom prevoda diplome.

Prvi je da Sudski Tumac koji je registrovanod strane Ministarstva Pravde

Prvi pecat sudskog tumaca kao i generalije, njegov broj pod kojim je zaveden.

2-Sudski tumac potvrdjuje originalnost potpisa anDiplomi i sve informacije

3 Prvi opstinski sud potvrdjuje da je Sudski tumac i njegov potpis zaveden pri Sudu i bla bla

potpis, pecat

Pa opet Ministarstvo za Inostranstvo koji potvrdjuju i bla bla
Potpis i pecat

I na kraju, opet Ambasada drzave, koja isto potvrdjuje pecat, potpis odgovornog lica.

Postoji i nacin ada sada SE trazi da Fakulteti na Engleskom Jeziku ili drugom tu u Evropi da sve podatke o diplomiranju, broj zaveden ,ocene i sve ostalo pripreme i stave u A4 kovertu i zalepe i na svakom mestu da se udara pecat da se slucajno ne bi falsifikovalo.

Kako je danas ne znam ali to je bilo ranije procedura pravilna.
 

Back
Top