Предозирање са никотином!

Komunistkinja

Buduća legenda
Poruka
48.824
Какви су конкретно симптоми ?

Много сам конзумирала цигарете последњи неколико дана и осећам се веома лоше .

У ствари и нисам много , кутија дневно колико иначе конзумирам , али овај пут као што рекох осећам се веома лоше.

Моји симптоми су следећи: мучнина ,често поврачање ,температура која константно варира итд..

Сасвим сам сигурна да је то од цигарета , што је најгоре не могу да престанем и сваки пут када запалим цигарету симптоми се јављају.

Ужас! Да ли неко зна да ли уопште постоји такозвана предозираност никотином односи отпор организма према никотину који се манифестује на овај начин?
 
LD50 doza nikotina za pacove iznosi 50 mg/kg i 3 mg/kg za miševe. Procenjuje se da doza od 40-60 mg (0.5-1.0 mg/kg) može biti smrtonosna za odraslog čovjeka. Iz tih razloga, nikotin je mnogo otrovniji u odnosu na druge alkaloide poput kokaina, koji ima LD50 dozu od 95,1 mg/kg kod miševa. I pored toga, gotovo je nemoguće predozirati se nikotinom isključivo putem pušenja cigareta zbog relativno malene količine nikotina u njima, mada je moguće uz kombinaciju sa nikotinskim gumama, flasterima i žvakanjem duvana. Prosipanje veoma velike koncentracije nikotina po koži može uzrokovati intoksikaciju pa čak i smrt, jer nikotin veoma lako prolazi kroz kožu i može dospeti u krv.
 
LD50 doza nikotina za pacove iznosi 50 mg/kg i 3 mg/kg za miševe. Procenjuje se da doza od 40-60 mg (0.5-1.0 mg/kg) može biti smrtonosna za odraslog čovjeka. Iz tih razloga, nikotin je mnogo otrovniji u odnosu na druge alkaloide poput kokaina, koji ima LD50 dozu od 95,1 mg/kg kod miševa. I pored toga, gotovo je nemoguće predozirati se nikotinom isključivo putem pušenja cigareta zbog relativno malene količine nikotina u njima, mada je moguće uz kombinaciju sa nikotinskim gumama, flasterima i žvakanjem duvana. Prosipanje veoma velike koncentracije nikotina po koži može uzrokovati intoksikaciju pa čak i smrt, jer nikotin veoma lako prolazi kroz kožu i može dospeti u krv.

Нисам користила никакве фластере нити гуме , само цигарете !

Да ли је могуће да организам сам одбија никотин на тај начин
 
Organizam se buni a ti i dalje varis? cemu to?
Знам човека који готово свако јутро повраћа у ве-цеу све због цигарета. Што каже Џери, организам се буди а он и даље наставља. Не може организам трпети вечно!!! Дао му је сигнал- упозорење док још није касно.

Што се тиче цигарета, ја сам их бацио пре две или године, на српску Нову годину и од тада сам други човек. Данас после цигарета осетим УКУС хране, МИРИС. Раније је било тешко.
 
Желимо ти срећу!!! Буди јака.

Хвала али то је велки корак купила сам неке витамине које ми је никотин уништавао, комплекс витамина на биљној бази , све што је потребно организму да се опорави.

Али и даље запалим , НА ЖАЛОСТ, неколико цигарета дневно али полако важно је да се трудим
 
Купи електронску цигарету.
И најстраственији пушачи кажу да је феноменална, а не увлачиш никотин јер га нема у њој.

Ма пробала сам без везе ми је ипак сам се навикла на неку дозу никотина , тако да постепено морам да радим на томе али наравно у малој количини тек неколико цигарета дневно док не престанем .
 

Back
Top