PREDLOG

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Salvantis:
Mashala, ima i na ovom forumu onih koji bi bas sve na svetu dali da nas je Sud osudio ne samo za genocid i agresiju, nego da nam je natovario placanje par stotina milijardi dolara na ime ratne odstete. Tada bi razni alergicni taksisti, konacno imali priliku da do kraja svog zivotarenja izdvajaju 10% od plate, kako bi Muja veteran iz 28. muslimanske divizije,
Sad samo nađi bilo gde na internetu, ne samo na ovom forumu da sam se ja zalagao za plaćanje odštete. Ne moraš da me voliš, ali nemoj da lažeš!
A mislim po ovom pitanju otprilike isto što i Filatelista, da ne ponavljam.
 
nesha taxista:
Sad samo nađi bilo gde na internetu, ne samo na ovom forumu da sam se ja zalagao za plaćanje odštete. Ne moraš da me voliš, ali nemoj da lažeš!
A mislim po ovom pitanju otprilike isto što i Filatelista, da ne ponavljam.
recimo:http://forum.krstarica.com/threads/138803&page=2&pp=25
nesha taxista:
Oficiri zaposleni u VJ su bili tamo, svi oficiri VRS, behu na platnom spisku VJ. Drugo, samim tim što je pregovarao u ime bosanskih Srba Milošević
je priznao da su to snage pod njegovom kontrolom. Molim vas da me preskočite s tim '' Srbija nije bila u ratu''.
nesha taxista:
Znači, sad je i zvanično potvrđeno jučerašnjom presudom da je Srebrenica najveći zločin u Evropi posle WW 2, jedino je ona proglašena za genocid.
Znaci 'Srbija je po tebi odgovorna za najveci zlocin u evropi posle WW2' ali se ne zalazes za placanje ratne odstete?!?!
Aha.
Pare uvek bole, izgleda :D
I mrzi me da preturam po tvojim postovima (onaj thread mi pade na pamet, a ima toga koliko hoces sigurno); ja bar imam utisak (a ocigledno nisam jedini) da su tvoji postovi ekstremno dobar primer jednog nacina razmisljanja u ovoj zemlji. Naravno da imas pravo na svoje misljenje, cak i kad je potpuno pogresno, samo bi makar trebao da budes dosledan.
Uostalom ovo nije thread o tebi, vec upravo o takvom nacinu misljenja, a ako sam neopravdano insinuirao da ti spadas u te, ondaK se izvinjavam (da ne ispadne da nisam u stanju da se izvinim; naravno nemam nameru da ti isplatim odstetu za pretrpljeni dusevni bol :D ).
 
Salvantis:
Uostalom ovo nije thread o tebi, vec upravo o takvom nacinu misljenja, a ako sam neopravdano insinuirao da ti spadas u te, ondaK se izvinjavam (da ne ispadne da nisam u stanju da se izvinim; naravno nemam nameru da ti isplatim odstetu za pretrpljeni dusevni bol :D ).
Neopravdano jesi insinuirao, u onom linku se vidi da ja samo pitam čoveka koji živi u Zagrebu šta je njega briga za odštetu kad je on neće plaćati, naravno ako do nje dođe, to je bilo pre presude kad nisam znao ishod (i inače mi malo smeta da mi sole pamet oni koji ne žive ovde) . Mene jeste briga jer ovde živim, a na više mesta sam naveo da ne znam zašto bih ja lično plaćao bilo šta kad ništa loše nisam učinio.
Srebrenica jeste proglašena genocidom, a Srbija nije proglašena krivom za izvršenje istog, šta tu nije jasno?
Milošević jeste pregovarao u ime bosanskih Srba, a oficiri VRS jesu bili na platnom spisku VJ , to je opštepoznata činjenica.
Tebi je izgleda promaklo da sam na dosta mesta napisao da nije Srpski narod zločinac, nego samo neki njegovi pripadnici, odnosno zalažem se za individualizaciju krivice. Da nam je dosuđena odšteta, desilo bi se upravo suprotno, svi bi je plaćali. Nema tu pravde.
Izvinjenje prihvatam ako je iskreno. Odštete ionako nisu u modi.
P.S.
Traži slobodno, nigde nećeš naći.
 
filatelista:
Ja sam osoba koja je bila presrećna što nismo osuđeni za genocid. Smatram notornom budaletinom svaku osobu koja žali što Srbija nije bila proglašena genocidnom i što nije nametnuta ratna odšteta.
Sa druge strane sam razočaran što se ime moje zemlje opšte povlači po nekim MSP i što nas sumnjiče za takve stvari.
Što se tiče Mladića, ili u Hag ili nije u Srbiji.
Taj moj stav već
g060.gif
znaju
Колега, све си лепо рекао. А твоје разочарење је и моје што нам Србија представља ругло у свету (углавном западном). Најмање је то до нас. Реално, нисмо учинили горе ствари него што су мује или У. Наш посао је био да очувамо разбацане Србе, а посао запада да нас раздробе још више. На том послу се много година радило. Али, ја верујем да време муља престаје и да нас чека рехабилитација. Већ ово у Хагу (не ICTY) је довољно добро.

...I can see the lights in the distance...
 
JerryRopero:
Odlican predlog salvantis. znaci nek nesha taksista i njemu slicni uplate svaki mesec 30% od plate a nas prave Srbe nek zaobidju sa svojim gay fazonima.
Ti nemoj da vređaš, već sam objasnio šta je trebalo, ako ti nešto nije jasno, to je tvoj problem. Ti si me uostalom prvi i nazvao srbomrzcem, kad sam te u izbornoj noći uhvatio u notornoj laži da su tvoji radikali u Novom Sadu osvojili 65%, iako je tvoj šef izbornog štaba Todorović (ozbiljan čovek, za razliku od tebe) jasno naveo skoro duplo slabiji rezultat (ne sećam se više da li beše 35% ili 38%). Ne mrzim ja Srbe, samo lažove!
 
Salvantis:
No cemu kukanje 'dame i gospodo'? Ko vam brani da u ime vase nevidjene (bas nevidjene) humanosti zaista izdvojite ne 10% nego svih 100% zarade za 'majke srebrenice', oceve vukovara, cuvare jasenovca i sve te silne sirote zrtve velikog, zlog Mladica? Dakle slobodno se izvinite i silajdzicu i haradinaju, i klintonu i olbrajtovoj, i bin-ladenu i ... ma steta sto hitler nije imao potomke, da se malo i njemu izvinjavajte, red bi bio.
I placajte, poklanjajte, klecite i lelecite.
Samo sto dalje od mene.

Naravno nije to samo pitanje novca. Pre svega jeste pitanje savesti. A mene bi savest proganjala jedino kad bi me neko, nekako naterao da se onima izvinjavam...

То и ја одавно говорим... :wink:
 
nesha taxista:
Ne mrzim ja Srbe, samo lažove!

таксиста, да ли ти сметају лажови који тврде да је Сребреница највећи злочин у Европи после Другог светског рата, иако се добро зна да је у Будимпешти 1956 побијено четири пута више људи?
 
nesha taxista:
Ti nemoj da vređaš, već sam objasnio šta je trebalo, ako ti nešto nije jasno, to je tvoj problem. Ti si me uostalom prvi i nazvao srbomrzcem, kad sam te u izbornoj noći uhvatio u notornoj laži da su tvoji radikali u Novom Sadu osvojili 65%, iako je tvoj šef izbornog štaba Todorović (ozbiljan čovek, za razliku od tebe) jasno naveo skoro duplo slabiji rezultat (ne sećam se više da li beše 35% ili 38%). Ne mrzim ja Srbe, samo lažove!

33.3%
 
giovaniI:
ima l neko kompletan teks te famozne presude,na srpskom jeziku?
ili neki link?

И ја се питам ГДЕ ЈЕ ТА ПРЕСУДА.....ко је и зашто је крије од јавности... да ли се у међувремену преправља......ништа ми није јасно, али пресуду не могу да нађем ?
 
Duh Sekire:
таксиста, да ли ти сметају лажови који тврде да је Сребреница највећи злочин у Европи после Другог светског рата, иако се добро зна да је у Будимпешти 1956 побијено четири пута више људи?
Za Budimpeštu stvarno ne znam, mislim da su Rusi dobro zametnuli tragove, ne zna se uostalom ni stvarni broj žrtava Blajburga i mnogih drugih mesta, komunisti su temeljno zatirali tragove svuda. I oko Srebrenice zapravo nikako da se slože, jedni broj žrtava uman juju, drugi uvećavaju, mislim kapiram ja da u ratovima svi svoje žrtve prikazuju manjim ili većim od stvarnih u zavisnosti od propagandnih potreba, ali aman ljudi rat je prošao! Za mene je i jedan nevin ubijen previše. Tako da se neću uključivati u diskusije na kojima se raspravlja da li je u toj Srebrenici ubijeno 1500 ili 8000. Lično mislim da je istina verovatno negde između, brojao ih nisam, kako bilo, ne ponovilo se nikad i nikome.
 
filatelista:
Hvala, znači baš je duplo slagao.
eremita:
И ја се питам ГДЕ ЈЕ ТА ПРЕСУДА.....ко је и зашто је крије од јавности... да ли се у међувремену преправља......ништа ми није јасно, али пресуду не могу да нађем ?
Ne mogu ni ja, srećom stari dobri VHS je sasvim lepo poslužio svrsi.
 
Duh Sekire:
таксиста, да ли ти сметају лажови који тврде да је Сребреница највећи злочин у Европи после Другог светског рата, иако се добро зна да је у Будимпешти 1956 побијено четири пута више људи?
Ma u pravu si ti Zagore al necemo valjda sada to da spominjemo da optuzimo bracu Ruse da su oni najveci zlocinci i to sada kad je u sezona uvlacenja u rusko dupe na vrhuncu ,sta treba da se naljute i ne stave onaj cuveni VETO pa da svi od muke i jeda poskakamo u mutnu Moracu.
 
nesha taxista:
Tako da se neću uključivati u diskusije na kojima se raspravlja da li je u toj Srebrenici ubijeno 1500 ili 8000. Lično mislim da je istina verovatno negde između, brojao ih nisam, kako bilo, ne ponovilo se nikad i nikome.

Ту се нећеш укључити у дискусије, а радикала ћеш напасти да лаже. А овде очигледна лаж, па као "будимо фини"... Па ајде да је предложим компромис. Сметају ти српски лажови. Антисрпски лажови ти не сметају.
У Будимпешти је убијен0 30.000 људи, што је много више од највлажнијих снова лажних хуманиста и моралиста поводом Сревренице. Иначе, овде је то тема, а не ко је колико добио у Новом Саду.
ЛАЖ како је Сребреница највећи злочин у Европи после ДСР је лансирана из истог разлога као Чедина поређења Сребренице и Аушвица: Ако су Срби слични нацистима, онда је свако зло учињено Србима оправдано.
Него таксиста, шта кажеш на предлог да ти и твоји плаћате ратну одштету? Кад вам је већ толико жао...
 
svetolik trpkovic:
Ma u pravu si ti Zagore al necemo valjda sada to da spominjemo da optuzimo bracu Ruse da su oni najveci zlocinci i to sada kad je u sezona uvlacenja u rusko dupe na vrhuncu ,sta treba da se naljute i ne stave onaj cuveni VETO pa da svi od muke i jeda poskakamo u mutnu Moracu.

Не Светоличе, нећемо да помињемо злочине прошлости уопште.
Треба да се посветимо будућности, је ли тако?!
 
Duh Sekire:
Не Светоличе, нећемо да помињемо злочине прошлости уопште.
Треба да се посветимо будућности, је ли тако?!
Нешто ми се чини да није тако ...

Мора се памтити. Мора се праштати. Не сме се заборавити.
 
nesha taxista:
Neopravdano jesi insinuirao, u onom linku se vidi da ja samo pitam čoveka koji živi u Zagrebu šta je njega briga za odštetu kad je on neće plaćati, naravno ako do nje dođe, to je bilo pre presude kad nisam znao ishod (i inače mi malo smeta da mi sole pamet oni koji ne žive ovde) . Mene jeste briga jer ovde živim, a na više mesta sam naveo da ne znam zašto bih ja lično plaćao bilo šta kad ništa loše nisam učinio.
Srebrenica jeste proglašena genocidom, a Srbija nije proglašena krivom za izvršenje istog, šta tu nije jasno?
Milošević jeste pregovarao u ime bosanskih Srba, a oficiri VRS jesu bili na platnom spisku VJ , to je opštepoznata činjenica.
Tebi je izgleda promaklo da sam na dosta mesta napisao da nije Srpski narod zločinac, nego samo neki njegovi pripadnici, odnosno zalažem se za individualizaciju krivice. Da nam je dosuđena odšteta, desilo bi se upravo suprotno, svi bi je plaćali. Nema tu pravde.
Izvinjenje prihvatam ako je iskreno. Odštete ionako nisu u modi.
P.S.
Traži slobodno, nigde nećeš naći.

Tvoje rasprave sa 'čovekom koji živi u zagrebu' su ti bile komične: Ti si 'Zagrepčaninu' dokazivao da je Srbija ODGOVORNA za Srebrenicu!?


Btw: Ako i jesu oficiri VRS bili na spisku VJ, ne znači i da su državljani SRBIJE, prema tome..lupetaš!

U ovom slučaju je ipak BILO PRAVDE!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top