Predefinisana religija po rodjenju

Potrudila sam se i znam da nema toga
Ovo je vec drsko i tendenciozno uvredljivo ponasanje ali bez direktne upotrebe uvredljive reci - dakle citiras moj komentar gde ja izricito kazem da veoma cesto pozivam ljude da istrazuju Bibliju i da tamo proveravaju sve teoloske tvrdnje a ti opet navodis da "toga nema"... Nisi pomislila da me na taj nacin proglasavas lazovom i to javno,gde svi mogu videti da nisi u pravu !!???
 
Ovo je vec drsko i tendenciozno uvredljivo ponasanje ali bez direktne upotrebe uvredljive reci - dakle citiras moj komentar gde ja izricito kazem da veoma cesto pozivam ljude da istrazuju Bibliju i da tamo proveravaju sve teoloske tvrdnje a ti opet navodis da "toga nema"... Nisi pomislila da me na taj nacin proglasavas lazovom i to javno,gde svi mogu videti da nisi u pravu !!???
Ja citam Bibliju ponovo ovde zahvaljujuci vama :P
Da uporedim imam na cirilici i na engleskom u elektronskom obliku :p
 
Ja citam Bibliju ponovo ovde zahvaljujuci vama :P
Da uporedim imam na cirilici i na engleskom u elektronskom obliku :p
Samo da te malo "popravim" - to sto si poceo ponovo da citas Bibliju trebas zahvaliti Bogu jer On , kao sto koristi zaista cudne tako ponekad i jednostavne metode kako bi ispunio Njegov cilj - da ljudi saznaju Njegovu istinu ...pa eto,u tu se funkciju ponekad mogu naci i ovakve forumske diskusije.
Osim toga,Bog deluje na nasu savest pa je tvoja odluka definitivno rezultat i tog delovanja jer mogu ti odgovorno tvrditi da koliko god neki diskutanti ubedljivi bili oni te ne mogu ubediti da otvoris Bibliju i da je citas sa interesovanjem i zeljom za razumevanja.
Tako da,po pitanju "tvog predmeta" kljucni faktori su pre svega Bog Nebeski a zatim ti i tvoja savest...svi ostali su samo instrumenti u Bozanskoj "operaciji" !!!
 
Poslednja izmena:
Samo da te malo "popravim" - to sto si poceo ponovo da citas Bibliju trebas zahvaliti Bogu jer On , kao sto koristi zaista cudne tako ponekad i jednostavne metode kako bi ispunio Njegov cilj - da ljudi saznaju Njegovu istinu ...pa eto,u tu se funkciju ponekad mogu naci i ovakve forumske diskusije.
Osim toga,Bog deluje na nasu savest pa je tvoja odluka definitivno rezultat i tog delovanja jer mogu ti odgovorno tvrditi da koliko god neki diskutanti ubedljivi bili oni te ne mogu ubediti da otvoris Bibliju i da je citas sa interesovanjem i zeljom za razumevanja.
Tako da,po pitanju "tvog predmeta" kljucni faktori su pre svega Bog Nebeski a zatim ti i tvoja savest...svi ostali su samo instrumenti u Bozanskoj "operaciji" !!!
Mislim da m Bog doveo ovde, jer je ovde najslobodnija forma :P
 
Ovo je vec drsko i tendenciozno uvredljivo ponasanje ali bez direktne upotrebe uvredljive reci - dakle citiras moj komentar gde ja izricito kazem da veoma cesto pozivam ljude da istrazuju Bibliju
ne nudis nikome proucavanje Biblije
sto JS rade
imamo obrazovni program koji drugi nemaju

Dakle proucavanje Biblije - program toga niko nema drugi

a drugo je nekoga pozvati da sam istrazi Bibliju
a sam je ne moze proucavati
 
ne nudis nikome proucavanje Biblije
sto JS rade
imamo obrazovni program koji drugi nemaju

Dakle proucavanje Biblije - program toga niko nema drugi

a drugo je nekoga pozvati da sam istrazi Bibliju
a sam je ne moze proucavati
A nisi nikad cula da i neke druge hriscanske denominacije to praktikuju...!?
Evo posto imamo tu i adventistu,forumasa Glasnik.koji me moze demantirati ako to nije tako , uzimam za prava da ti ukazem da hriscani adventisti imaju bukvalno skolu dopisnim putem koja se zove Bibliska dopisna skola i koja nudi besplatno proucavanje osnovnih Bibliskih istina...svakako,ako je neko zainteresovan za nesto vise o Bibliskim temama - dobice odgovore putem naprednijeg nivoa proucavanja !!!
Na kraju tog "skolovanja"svi ucesnici dobijaju diplome za zavrseni kurs ( proucavanje Svetog Pisma) .
Evo ti linka da to i sama proveris pa te onda molim da sve to , onako iskreno, uporedis sa onim sto tvoja zajednica radi po tom pitanju i tek onda ocekujem tvoj konacni odgovor dali je tvoja tvrdnja bila zaista tacna ili si mozda ipak previdela ( bar ) ovo sto recimo hriscani adventisti rade :
https://www.adventisti.net/institucije/dopisna-biblijska-skola/
 
Recimo, primera radi, da je pravoslavlje "istinita" religija, da hriscanski Bog postoji. Po svemu sudeci, od nas se ocekuje da ga volimo i postujemo i da sledimo "pravila" ili bolje reci ucenja iz biblije.

Problem nastaje kada se ljudi rode u zemljama budizma, islama i drugij religija. Kako ce sada, neki azijat kome od detinjstva govore o reinkarnaciji zasluziti carstvo Bozije? Opet kazem, pretpostavimo da je pravoslavni Bog "pravi".
Bog je jedan i on ce svima suditi pravedno
 

Back
Top