pravni saveti

vatrena skorpija

Početnik
Poruka
1
Imam 36g.Hitno mi treba pravni savet ali ovde sada kada sam prijavljena nemogu naci takvu temu jer sam laik po pitanju kompjutera.
SVE SAM SAMA ucila sto se tice tehnike.
SAda cu preci na ono sto me zanima i trebam jos danas da znam.
Kada sam imala nepunih 18g. udala sam se za coveka koji je bio stariji od mene 9g.Zivela sam 8g u tom braku i razvela se zbog nemogucnosti funkcionisanja. Dete je pripalo njemu jer ja nisam radila jer je imao prijatelje u sudu jer mnogo toga nije bilo meni u korist vec njemu. Kada se bolje razmisli bolje je da dete ima sredinu mirnu i stalozenu. Posle razvoda sam imala tKODJE BURAN ZIVOT. Ne zelim dete da povredim. MUz mi je zabranjivao da vidjam dete i sada je tako ali sada je ona na 14g. tako da jos malko i nece moci da joj komanduje. SA moje strane ne zelim da dete psihicki strada.Ako me pita kazem joj u suprotnom cutim.
Tu ne prestaju moji problemi.
Radila sam u C.G kao sobarica kopaonik isto to mi dojadilo i sisla sam dole u c.g da sam tamo preko cele godine.
Tamo upoznajem svog sadasnjeg muza. To je sad moj veliki problem
Moj sadasnji muz nije drzavljanin nase drzave.
Udala sam se za njega 2002g delimicno zbog papira. Dogovor je bio da ako jedno od nas zeli da istupi da mu drugi ne smeta. On je sticanjem braka dobio pravo da radi ovde. Tako je i bilo radili smo neke 2-3g ovde.Resili smo da odemo u njegovu drzavu zbog nemogucnosti opstanka u mojoj. Tamo smo legalizovali brak pocela sam raditi dobila njihovu l.k za postojano prebivanje stvari su za mene pocele da se resavaju ali on nikako nikad nije hteo raditi stalni posao koji se manje placa ali je siguran .Uvek je gledao nesto sa strane. Ni tamo gde smo ziveli nije bilo lako jedva kraj sa krajem jer to je susedna BUgarska. Jad cemer beda.Stavno sam mu govorila ti imas pravo odlazi da radis negde na zapadu. Nikad nije hteo da me slusa. Poceli smo da izbegavamo jedno drugo ,da se svadjamo . kad nema novca i ljubav se gubi.Prestala sam da govorim sa njim ili on samnom ziveli smo kao neki stranci. Posle jednog mog rodjendana on mi samo rece idem u Nemacku. Ok rekoh Od tada se nije javljao dugo. posle 1g poceo mi je slati novac ali sve nesto bedno. Pre nego ode za nemacku naterao me je da uzmem kredit uBugarskoj. Posto sam imala stalni radni odnos aon nije. Sve u svemu uzela sam kola na svoje ime on na svoje zemlju to su neke vece stvari sto smo kupili ostalo je otislo u vetar, moze se reci.
Sada zelim razvod od tog coveka nekoliko meseci nisam uplacivala kredit banke sud policija me traze u toj zemlji zbog toga on se ne javlja ne cujemo se neznam njegovu sadasnju adresu trebam hitno da se razvedem ali kako to da uradim bez novca ja nisam pametna i kako da se otkazem od tog postojanog bez da idem u tu drzavu i kako to sve da funkcionise???????????????????????????
MOLIM VAS POMOGNITE MI DA MOGU JEDNOM ZIVETI NORMALNO
 

Back
Top