Pravila dobrog kaznjavanja

Odakle nama takvo dete? :dontunderstand:


E to sam i ja htela sa pitam....tu je potrebno nesto sasvim drugo:confused:



Ja sam kao dete cesto vreme provodila u raznoraznim kaznama....i celo vreme iste samo sam smisljala kako da napakostim zlim roditeljima koji nemaju srca pa me tako muce....jednom sam cak simulirala jake bolove u predelu bubrega (organ veoma osetljiv u mojoj lozi)...htela sam da im vratim milo za drago, da se uplase bar na tren sto me jadnu kaznise....danas kao majka sam svesna da su to bile bas smesne kazne ali eto onda mi bile straaaaaasne....
 
...kad su decu iz razlicitih zemalja poslali u jednu oglednu skolu u svajcarskoj u kojoj su mogli da rade sta hoce i da se ponasaju kako hoce a da za to ne budu kaznjena samo su nase savrseno dete iz srbije expresno poslali kuci ...bilo je toliko savrseno da je predstavljalo opasnost za ostalu nesavrsenu decu

Одакле ти та информација?
Која је сврха те огледне школе била, са којим циљем је основана? Какав профил деце је тамо послат? Какви су то педагози и стручњаци који не могу да изађу на крај са једним дететом које је изабрано да на тако еминентном месту репрезентује једну државу?:lol::roll:
Каква је то школа у којој ''може да се ради шта хоће'' и у којој ''нема казне'', када се испоставило да то није тачно - да ипак не може да се ради шта хоће и да казне још како има??? :roll:
 
...kad su decu iz razlicitih zemalja poslali u jednu oglednu skolu u svajcarskoj u kojoj su mogli da rade sta hoce i da se ponasaju kako hoce a da za to ne budu kaznjena samo su nase savrseno dete iz srbije expresno poslali kuci ...bilo je toliko savrseno da je predstavljalo opasnost za ostalu nesavrsenu decu

Link!?

U stvari i sa linkom i sa najuglednijim izvorom informacija ja necu poverovati u ovo.
 
"dete od 3 - 5 godina je veoma aktivno, veoma radoznalo i fizicki spremno na svasta"..citas li ti uopste sta pisem?

Мешаш неке ствари. Радозналост и физичка активност немају везе са проблематичним понашањем, са непоштовањем (то јест - непостојањем ;)) ауторитета родитеља, са неваспитањем и агресивношћу.. :roll:

Нијендо дете неће шутирати родитеље само зато што је ''физички активно''....:roll:

Шта предаје тај твој професор којем верујеш на ''мајке ми''?
И шта је хтео да каже том причом? Како су сва деца у Србији немогућа па се са њима не може изаћи на крај?
 
Poslednja izmena:
Мешаш неке ствари. Радозналост и физичка активност немају везе са проблематичним понашањем, са непоштовањем (то јест - непостојањем ;)) ауторитета родитеља, са неваспитањем и агресивношћу.. :roll:

Нијендо дете неће шутирати родитеље само зато што је ''физички активно''....:roll:

Шта предаје тај твој професор којем верујеш на ''мајке ми''?
И шта је хтео да каже том причом? Како су сва деца у Србији немогућа па се са њима не може изаћи на крај?

Ја бих волела да чујем одговоре и коментар на овај мој пост.
Причамо о томе да радозналост и физичка активност немају везе са шутирањем родитеља. Волела бих да чујем зашто ти мислиш да имају.
Такође, волела бих да знам шта предаје тај твој професор и која је поента те његове приче била? Шта је хтео да вас научи том причом о једном српском детету које је протерано из неке огледне школе у иностранству?

Мислим, ти си отворила тему о овоме, а сада растерујеш саговорнике и ''нећеш више да се играш''...:confused:
Јеси ли хтела само да нама, који немамо појма о васпитању деце, само пренесеш своја знања и искуства, или си желела да разговарамо?
Ако сматраш да нема потребе за разговором, да закључавам тему?:confused:
 
Poslednja izmena:
...hellen ne radi se o tome da ne zelim da ti odgovorim nego da ne mogu da objasnjavam na 10 nacina 1 za mene prostu stvar... ne mogu se recenice vaditi iz konteksta i onda traziti objasnjenje

"Причамо о томе да радозналост и физичка активност немају везе са шутирањем родитеља. Волела бих да чујем зашто ти мислиш да имају."

...to si ti dovela u vezu, ja nigde nisam rekla da imaju direktnu vezu .... pravi motiv nije lako otkriti a jos teze ga je eliminisati.. mislis li da bi roditelji uklonili motiv detetu da npr. krade novac ako mu daju veci dzeparac....kad bi bilo tako ne bi bilo ni potrebe za kaznjavanjem
 
...hellen ne radi se o tome da ne zelim da ti odgovorim nego da ne mogu da objasnjavam na 10 nacina 1 za mene prostu stvar... ne mogu se recenice vaditi iz konteksta i onda traziti objasnjenje

"Причамо о томе да радозналост и физичка активност немају везе са шутирањем родитеља. Волела бих да чујем зашто ти мислиш да имају."

...to si ti dovela u vezu, ja nigde nisam rekla da imaju direktnu vezu .... pravi motiv nije lako otkriti a jos teze ga je eliminisati.. mislis li da bi roditelji uklonili motiv detetu da npr. krade novac ako mu daju veci dzeparac....kad bi bilo tako ne bi bilo ni potrebe za kaznjavanjem

Ја причам о овоме:
Pitanje je bilo: odakle detetu ideja da teroriše roditelje, šutira ljude itd.?

"dete od 3 - 5 godina je veoma aktivno, veoma radoznalo i fizicki spremno na svasta"..citas li ti uopste sta pisem?

Али, добро, ајд, нема везе. :roll:

А шта предаје тај професор и коју је поенту требало да извучете из његове приче?
 
mislim DOBRO kažnjavanje... ovo zvuči ko neka hitlerova disertacija ili Vodič kroz sadomazo zadovoljstvo....
... i pored toga sto se deklarativno svi zalazu protiv fizickog kaznjavanja batine se u porodicnom vaspitnom obrascu nesto uobicajeno...ako bi se upotrebljavale kao vaspitno sredstvo i ne bi bilo toliko strasno...roditelji tuku decu mahinalno, poslovicno, iz nervoze, iz hira, iz osecanja bespomocnosti, zato sto ne smeju ni prema kome drugom da budu agresivni, u neke samo njima poznate preventivne svrhe.... kao nikad niste videli roditelje koji tuku decu kad se spotakne i padne u parku kao da sam pad nije dovoljna kazna za njegovu nespretnost, nikad niste citali u novinama o na smrt prebijenoj deci... e pa kad je tako zar nije bolje nazvati stvari pravim imenom a ne samo se deklarativno zalagati protiv batina i praviti se da su batine stvar proslosti i vaspitni metod malog broja primitivaca
 
to možda u tvom selu i možda su tebe roditelji mlatili, mene nisu a ni ne gledah u svojoj srednini takve flagrantne primere, premda ne kažem da ne postoje... šta sad treba ako je to već postojeći nakaradni model onda da ga usavršimo izmišljanjem još liste načina i uslova za DOBRO kažnjavanje... da ne udarimo dete s pogrešne strane ili da rađe koristimo oklagiju mesto kaiša.. i šta je tu PRAVO ime... pravo ime za takve postupke kakve si navela nije kaznjavanje nego hirovitost i izivljavanje... da kažnjava i reguliše kažnjavanje ima pravo samo represivni sistem na bilo kom osnovu
 
postoje velike i brojne predrasude prema ovoj vrsti ucenja kaznjavanjem.... dala sam vam pravila sa kojima su samo profesionalci upoznati i nemam nameru da se sa vama svadjam, vaspitavajte svoju decu kako vam volja

Devojko, dala si pravila koja se primenjuju na eksperimentalnim životinjama da bi proizvela ponašanje koje eksperimentator želi. I dovela si to u vezu sa vaspitavanjem dece! :eek: Životinje uče po drugačijim modelima od ljudi. I eksperimentalne životinje ne žive u prirodnoj sredini da bi učile onako kako ih uče pripadnici njihove vrste. Ovo što si navela je kako da se u eksperimentu instant proizvede željeno ponašanje a da se uštedi na svim resursima.... i opet, dovela to u vezu sa vaspitavanjem dece! :rtfm: :dash:
 

Back
Top