Prava maloletnika

e stvarno, iz kog si ti milenijuma ?
misim i ja sam matora ali brate.. :rotf:
У чему је поента твог чуђења? 4 и 3 није исто и зато је била терминолошка подела на занат и средњу школу.
Објасни ми ти, ако је данас терминолошки то исто, зашто би неко ишао 4 године у школу ако може 3?
 
Hvala bogu imam sve uslove, nismo romi ili nemam pojma ni ja sta, naravno nemam nista protiv te nacionalne manjine nego da ti pojasnim ukratko, druze da se necu brinuti o njoj mislis da bi ovoliko zagrizao u vezi svega po cenu cak da zavrsim u zatvoru jer sam mogao da dobijem od 3 meseca do 3 godine??
To sto si ti zagrizao znaci samo da niste u stanju da postavite pravilno prioritete u zivotu. Zivot nije ono sto se vama trenutno cini da jeste, mnogo je kompleksniji. Da, mislim da te je trenutno samo spucala zaljubljenost..Pricam u jednini, jer je ona jos dete da moze pravilno da postavi stvari na svoje mesto...
 
У чему је поента твог чуђења? 4 и 3 није исто и зато је била терминолошка подела на занат и средњу школу.
Објасни ми ти, ако је данас терминолошки то исто, зашто би неко ишао 4 године у школу ако може 3?
Postoje trogodisnje i 4godisnje srednje skole. Posle trogodisnje srednje skole mozes upisati samo strukovni fakultet, ne mozes redovan:)
U sustini trogodisnja skola je isto sto i zanat nekad. Za ljude koji nece strudirati, nikakve razlike nema izmedju trogodisnje i cetvorogodisnje skole.
 
Postoje trogodisnje i 4godisnje srednje skole. Posle trogodisnje srednje skole mozes upisati samo strukovni fakultet, ne mozes redovan:)
U sustini trogodisnja skola je isto sto i zanat nekad. Za ljude koji nece strudirati, nikakve razlike nema izmedju trogodisnje i cetvorogodisnje skole.
Како нема никакве разлике када је разлика цела година учења?
Рекох, зашто би неко целу годину ишао џабе у школу ако не мора, кажеш, нема разлике?
 
Како нема никакве разлике када је разлика цела година учења?
Рекох, зашто би неко целу годину ишао џабе у школу ако не мора, кажеш, нема разлике?
sto se nasih skola tice, vise nauce za tri meseca posla nego za tri godine skole.
nemoj da se lazemo
 
a obaveze maloletnika?

do 12-te godine prema predanju policije si dete

od 13-te maloletnik

sudska psihijatrija itekako zna da "dete" starosti 8 godina ume da konstruiše laži na nivou odraslih tako da izjave nisu baš merodavne od tog uzrasta
 
Poslednja izmena od moderatora:
Имамо наводе постављача теме, који се у дискусији понаша прилично агресивно тако да...
Он тврди а ми не знамо ништа конкретно тако да му ја лично не верујем. Не знамо ни о ком месту се ради, ниво социјалне слушбе, колико има стручних људи, колико се бавила датим проблемом, пошто је насиље у породици данас широк појам. Један од разлога зашто сам напустио Канаду још пре 20 година то је превелико мешање служби у васпитање деце. Знам неке склучајеве из Скандинавских земаља, који се косе са елементарном логиком а такви улазе у Србију путем IPA (Instrument for Pre-Accession Assistance) пројеката. На исти начин данас Србију претварају у ЛГБТ земљу!
Али да не ширим дискусију.
Немамо било шта конкретно да би доносили суд. Имамо тврдњу прилично осионе особе који је завео 15-то годишње дете!
Из његових постова јасно је да се води напаљеношћу а не реалним сагледавањем ствари!
И о чему да дискутујемо, о томе што ти или ја предпостављамо?
 
U Srbiji je zakonska granica za stupanje u seksualni odnos, po Krivičnom zakoniku 14 godina, iako je stavljena zalba i trazi se starosna granica od 16 godina

On nije prekršio krivicni zakon ali jeste moralni iz razloga sto devojka sa 14 godina bez obzira sto ima menstruaciju nije polno zrela

Iako aktuelni Porodični zakon dozvoljava mogućnost sklapanja braka osobama iznad 16 godina uz saglasno mišljenje nadležnog centra za socijalni rad, činjenica je da takva situacija podrazumeva napuštanje obrazovnog procesa, ima loše efekte na zdravlje i sveukupni razvoj deteta, te samim tim predstavlja kršenje elementarnih prava deteta .

U pripremi su izmene i dopune ovog zakona, a jedna od izmena, kako navode u Republičkom zavodu za socijalnu zaštitu, odnosiće se na nemogućnost sklapanja braka pre punoletstva.
 
Druze nisam takva osoba jbt, to ona najbolje zna, zelimo da zivimo zajedno kad napuni 16god al ne znamo sta nam je ciniti
Da vam je pamet u glavi a ne u dupetu stali bi na loptu I razmislili. Ona jos nije ni u srednju krenula kao svet, ispilila se pre 15god, nema pojma sta znace obaveze, sta znaci ziveti sa nekim ko ti nije brat/sestra/roditelji. Spremati za nekim, kuvati a jos I ici u skolu. Manite se se gluposti o zajednickom zivotu, devojka je mlada, sta fali ds zivi sa roditeljima?
Kazes rekli ste da ima zlostavljanje u porodicu, znas li ti decko da je to ako ste lagali kaznjivo delo I da lako mozes da dobijes takvu kaznu da ces narednih 20god raditi da otplatis dugo a ja, pogotovo sto roditelji mogu da te tuze dodatno pored drzava I ne samo recimo povreda casti ( mozda lupam) vec I mnogo toga drugog. Mogu lako posle da te tuze ds si obljubio maloletnicu I da posle budes registrovan kao seksualni predator ili sta vec.
 
Не филозофирај.Питање је просто и ако не умеш да одговориш онда ћути.
Neću namerno da ćutim.
Ti očigledno misliš da oni što završe 3 godine ne idu u školu već u neku zanatsku radionicu.
Varaš se, isto idu u školu, imaju predmete plus praksa, kao i oni što idu 4 godine, samo im je manje gradivo plus što idu godinu manje.
Jedina razlika u realnom životu je što oni sa 4 godine mogu na fax.
 
Statistika laze, pre ce u braku ostati klinci nego matori....svi kao da su pasli bunike....oduvek su devojke posle osnovne trcale od kuce kod momaka, ne u gradu jer im drustvo nije u tom maniru, ali po selima redovno deo devojaka se uda posle osnovne....i obicno ti brakovi uspevaju....
U tome ja ne vidim nista lose, jer oni sebi vide put kroz zivot....
 
Znam i imam najblizi primer....decko napustio gimnaziju u drugoj godini, devojka PTT skolu u drugoj godini, pre 7 godina, sada imaju svoju kucu i okucnicu i oboje rade i imaju decu....i bas nista im ne fali
 
То је занат, није средња школа. Али ок. Значи, стараћеш се да и она заврши школу, нећеш јој одмах направити дете а онда за пар година шутнути када схватиш да си се млад оженио а око тебе гомила девојака!
naravno da jeste i to je SSS,cetiri godine je VSS
 
Како нема никакве разлике када је разлика цела година учења?
Рекох, зашто би неко целу годину ишао џабе у школу ако не мора, кажеш, нема разлике?

Nemaju neke predmete kao što je ekonomija,socijologija,filozofija itd,ali zato imaju više prakse ostalo je sve isto.
 
Nemaju neke predmete kao što je ekonomija,socijologija,filozofija itd,ali zato imaju više prakse ostalo je sve isto.
Свашта! Разлика је цела година!
Зато се то раније звао занат, занатска школа а средња је била четворогодишња.
Не знам чему то банализовање!
На крају ће те изједначити вишу школу са факултетом?
 

Back
Top