Prava maloletnika

Da otmem? Ti stvarno nisi normalan

Не, него ти ниси нормалан. Имао си код куће туђе петнаестогодишње дете, одбијаш да га вратиш родитељима и обмањујеш полицију да би га задржао. Доведи се у ред, човече. Да ти њу стварно волиш не би ти био никакав проблем да сачекаш две године.

Ne vidim dobar razlog da za nasilje prema mladicu....Decko je lepo pitao sta da radi. Kako god se desilo devojcica je svojom voljom presla da zivi kod njega....nisam siguran koliko je dobro prijaviti roditelje za nasilje u porodici, ali svi znamo da ono postoji.
To sto je maloletna nasla sigurno mesto kod njega nije razlog da napadate mladica.

Nisam siguran, ali ne vidim neki problem da socijalna sluzba na njen zahtev tebe oglasi njenim starateljem, a da je trenutno stanje samo iz razloga da se umire roditelji. Stvarna prava i stanje treba da utvrdi sud na zahtev socijalne ustanove i policije.

Ne zezam, zivot je jedno a zakoni treba da pomazu ne da odmazu....
Њих двоје овде пливају у мутном и покушавају да искористе закон да би прескочили њене родитеље и одвели своју љубавну везу у недозвољеном правцу.

Uostalom, moj otac je doveo moju majku sa 16 godina kod sebe iz razloga koji su opravdani.
Свашта је бивало оправдано. И мој деда је убијао људе...

Њих двоје овде пливају у мутном и покушавају да искористе закон да би прескочили њене родитеље и одвели своју љубавну везу у недозвољеном правцу.

Свашта је бивало оправдано. И мој деда је убијао људе...
Vi se drzite klanja, a decu ne dirajte. Ne bi ona pobegla od kuce da nije morala, zar ti nista ne znaci to sto se socijalno umesalo?
Zakonska ogranicenja postoje kao ustanovljene norme i imaju svoja ogranicenja u primeni, pa se prilagodjavaju zivotu koliko je moguce...
Kako mislis da stavis zivot u sablone koje ste sebi zadali? Mislim da je najbolje da sud i drzava prihvati volju mladica da brine o toj devojci koja je sama svojom voljom napustila kucu roditelja. Sve drugo je protivprirodna, pa i protivpravna blud vas mucenika zeljnih kontrole nad drugim ljudima.....
Sta bre tebe briga za njihov sexualni zivot?

Taj mladic ce sigurno bolje da brine o toj devojci nego neka hraniteljska porodica, kad vec njeni ne brinu o tome kako im se oseca cerka. To sto su zvali policiju da im vrati svojinu je klasicna nebriga o detetu....ako ces po zakonu to je nasilje....
vas zivot u kome nasilnici vladaju clanovima porodice prosao je sa novim zakonima po kojima je BITNO da brines o svom detetu, a ne da vladas sa njim....

Vi se drzite klanja, a decu ne dirajte. Ne bi ona pobegla od kuce da nije morala, zar ti nista ne znaci to sto se socijalno umesalo?
Zakonska ogranicenja postoje kao ustanovljene norme i imaju svoja ogranicenja u primeni, pa se prilagodjavaju zivotu koliko je moguce...
Kako mislis da stavis zivot u sablone koje ste sebi zadali? Mislim da je najbolje da sud i drzava prihvati volju mladica da brine o toj devojci koja je sama svojom voljom napustila kucu roditelja. Sve drugo je protivprirodna, pa i protivpravna blud vas mucenika zeljnih kontrole nad drugim ljudima.....
Ko kaže da ne bi pobegla od kuće da nije morala. To je danas uobičajeno sredstvo manipulacije i reagovanja na osujećenja. Kada ne dobije ono što želi, reagije burno, često neprimereno i temperamentno. Centar za socijalni rad se umešao jer, po zakonu, mora da se umeša ukoliko se priavi nasilje u porodici. Ne možete da donosite sud na osnovu podataka koje on naveo... Bitne je zaboravio.. Nacionalnost, da li je porodica ranije bila korisnik socijalne pomoći, da li je od porodica od ranije poznata policiji.. Kada bi sudovi pratili našu volju, a ne radili po zakonu..šta bi uopšte bilo sa pravosudnim sistemom koji je i ovako dno dna...Ko garantuje da će on brinuti o njoj, da neće roditi decu o kojoj neće moći da se staraju, pa će i ona biti na teretu države...

Svaka cast druze 👍

Taj mladic ce sigurno bolje da brine o toj devojci nego neka hraniteljska porodica, kad vec njeni ne brinu o tome kako im se oseca cerka. To sto su zvali policiju da im vrati svojinu je klasicna nebriga o detetu....ako ces po zakonu to je nasilje....
vas zivot u kome nasilnici vladaju clanovima porodice prosao je sa novim zakonima po kojima je BITNO da brines o svom detetu, a ne da vladas sa njim....
Roditelji nisi nikako brinuli o njoj, moji roditelji je gledaju kao svoju cerku, zajedno se bore sa nama za nasa prava. Brt svi osudjuju a ne znaju deo nase price... Retko ko se nadje pametan 🙂

Ko kaže da ne bi pobegla od kuće da nije morala. To je danas uobičajeno sredstvo manipulacije i reagovanja na osujećenja. Kada ne dobije ono što želi, reagije burno, često neprimereno i temperamentno. Centar za socijalni rad se umešao jer, po zakonu, mora da se umeša ukoliko se priavi nasilje u porodici. Ne možete da donosite sud na osnovu podataka koje on naveo... Bitne je zaboravio.. Nacionalnost, da li je porodica ranije bila korisnik socijalne pomoći, da li je od porodica od ranije poznata policiji.. Kada bi sudovi pratili našu volju, a ne radili po zakonu..šta bi uopšte bilo sa pravosudnim sistemom koji je i ovako dno dna...Ko garantuje da će on brinuti o njoj, da neće roditi decu o kojoj neće moći da se staraju, pa će i ona biti na teretu države...
Hvala bogu imam sve uslove, nismo romi ili nemam pojma ni ja sta, naravno nemam nista protiv te nacionalne manjine nego da ti pojasnim ukratko, druze da se necu brinuti o njoj mislis da bi ovoliko zagrizao u vezi svega po cenu cak da zavrsim u zatvoru jer sam mogao da dobijem od 3 meseca do 3 godine??

Ne bi ona pobegla od kuce da nije morala, zar ti nista ne znaci to sto se socijalno umesalo?
Ух, као да је то прва клинка која би радије живела са дечком него код родитеља...

Брине ме твоја апсурдна помисао да се неко са ким је у сексуалној вези постави за њеног старатеља. Њихов сексуални живот ме се не тиче, али друга варијанта је још гора - да га најпре поставе за старатеља, а да је тек онда нагна.

Да, само што ће је родитељи примити кући ако случајно промени сексуалног партнера, а он би је шутнуо на улицу када би спавала са неким другим.

Back