Prajd 2019

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nikad nisam bila deo mase. Eto, taj bas dan sam imala nesto drugo u planu.
Zasto ljudi reaguju na nekulturne provokacije?
Zasto moram da se pojavim u velikom broju da bi me svet shvatio u mom smislu postojanja?
Jedina parada ''ponosa'' na kojoj bih se pojavila je parada nase dece koja dolaze sa medaljama sa svih strana a koja su postala i moj ponos-svojim licnim naporima, svojim licnim zalaganjem za nesto, ucenjem, stvaranjem... i sve to... na njihovu srecu ili zalost, uvijeni u zastavu Srbije u kojoj je sve vaznije od njih.

Nadam se da ce parada Vaseg ponosa proteci krajnje mirno tako da se i sa tim zavrsi vec jednom. Neka su svi konacno prihvatili vekovnu cinjenicu da postojite.
Nakon toga, ako Bog da, daj da se okrenemo i nekom boljem izgovoru za oglasavanje.
 
Šta ima da se smeju, x-tota parada po redu, i 2019. godina
Zato što je na Balkanu najjači otpor paradi bio u Srbiji a sve to pacifikovano upravo od strane vodja tih patriota. Jedinstven slučaj koji će svake godine izazivati osmeh kod mnogih kad god je parada u BG. Čovek koji je pokrenuo proteste 2010 protiv Đilasove parade je postavio premijerku lezbejku i imamo dve parade godišnje a smejemo se Sarajevu koji je odolevao duže od nas. :hahaha:
 
Nikad nisam bila deo mase. Eto, taj bas dan sam imala nesto drugo u planu.
Zasto ljudi reaguju na nekulturne provokacije?
Zasto moram da se pojavim u velikom broju da bi me svet shvatio u mom smislu postojanja?
Jedina parada ''ponosa'' na kojoj bih se pojavila je parada nase dece koja dolaze sa medaljama sa svih strana a koja su postala i moj ponos-svojim licnim naporima, svojim licnim zalaganjem za nesto, ucenjem, stvaranjem... i sve to... na njihovu srecu ili zalost, uvijeni u zastavu Srbije u kojoj je sve vaznije od njih.

Nadam se da ce parada Vaseg ponosa proteci krajnje mirno tako da se i sa tim zavrsi vec jednom. Neka su svi konacno prihvatili vekovnu cinjenicu da postojite.
Nakon toga, ako Bog da, daj da se okrenemo i nekom boljem izgovoru za oglasavanje.

Jadna ta deca matematicari, sete ih se samo kad je gej parada
 
Jadna, zaista. Jadna je drzava kojoj moras da polazes racun o svojoj seksualnosti. Jadan je svet kojem paradom na odredjen dan moras da kazes-dolazim u miru, samo me pustite da budem ono sto jesam.
Jadno je to sve, dragi @momcilo95
Jadno je i to sto svi morate da budete deo. Sto morate da ste u grupi. Sto morate brojem da se izrazite. Da jedan ide tom paradom, taj jedan bi bio neko koga moram da prigrlim bar u svesti. Kad je grupa-onda je to vec organizovano, lepo zamisljeno i placeno.
 
Ne mislim samo na to, nego se i ovi dezurni dusebriznici sete da pomenu decu sa medaljama iz astrokosmonautike samo onda kad se odrzava gej parada, kao sto se sete da pomenu bolesnu decu iskljucivo kad se novac odvaja na neki projekat, koji je mozda i koristan.
 
Moje misljenje je da je seksualnost vec apsolvirana tema i da se o tome vise ne treba polemisati. Zasto se citava licnost izvrce na ''paradi'', i zasto to neko slavi ili negira? Moja licnost ne ide na paradu zato sto necu da je izvrnem nikome. Ako placam porez ovoj drzavi, nemam razloga da joj jos i otvaram dusu koju u sustini niko ni za sta ne ferma.
E, to je mracna strana svega.
Ostavi vec jednom homoseksualnost za sobom.
Idemo dalje!
Mene boli to sto je moj sugradjanin morao da otvori dusu necemu sto nema ni trunke razumevanja, nego preko njih gradi svoj visi cilj.
Tako je kako je.
Valjda to mora jer homoseksualni zivot ima za misiju da se svima prvo opravda, odradi zadatak, pa tek onda da postoji.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top