Povratak

Interesantno je da ima ljudi koji ne misle loše o devedesetima. Zvezdarac je bio previše mali ili zaštićen, pa nije osetio, može biti, sav užas. Ili prosto nije osetljiv. Ja sam taj period upamtila kao pakao. Svakodnevna nesigurnost, mržnja na svakom kraju. Ono što mi je najviše smetalo jeste moralna, intelektualna nemaština. Što si bio gluplji to si bolje prolazio. Toliko mi se gadilo sve to da sam izgradila jedan odbranbeni sistem koji prepoznaje vrstu koja je tada bila na vrhuncu moći. Nakon devedesetih, oni su samo iz trenerki ušli u odela, a pištolje zamenili tašnama. Ali duh nisu uspeli da promene. Dešavalo se da sa nekima ne želim ni da razgovaram, a onda kada me pitaju zašto sam takva i kažem da je taj ili ta samo stoka u odelu, kažu da preterujem, ali ubrzo vide da sam u pravu. Izvinjavam se svim tzv. rodoljubima koje vređa moj post, ali vi niste ni r od rodoljuba i najstrašnije je što toga niste ni svesni. Nije strašno toliko zbog vas, već zbog mene i ljudi koji misle poput mene ili slično meni, a pogotovu naših potomaka. Strašno je sve to što se događa. Nimalo naivno.
 
Interesantno je da ima ljudi koji ne misle loše o devedesetima. Zvezdarac je bio previše mali ili zaštićen, pa nije osetio, može biti, sav užas. Ili prosto nije osetljiv. Ja sam taj period upamtila kao pakao. Svakodnevna nesigurnost, mržnja na svakom kraju. Ono što mi je najviše smetalo jeste moralna, intelektualna nemaština. Što si bio gluplji to si bolje prolazio. Toliko mi se gadilo sve to da sam izgradila jedan odbranbeni sistem koji prepoznaje vrstu koja je tada bila na vrhuncu moći. Nakon devedesetih, oni su samo iz trenerki ušli u odela, a pištolje zamenili tašnama. Ali duh nisu uspeli da promene. Dešavalo se da sa nekima ne želim ni da razgovaram, a onda kada me pitaju zašto sam takva i kažem da je taj ili ta samo stoka u odelu, kažu da preterujem, ali ubrzo vide da sam u pravu. Izvinjavam se svim tzv. rodoljubima koje vređa moj post, ali vi niste ni r od rodoljuba i najstrašnije je što toga niste ni svesni. Nije strašno toliko zbog vas, već zbog mene i ljudi koji misle poput mene ili slično meni, a pogotovu naših potomaka. Strašno je sve to što se događa. Nimalo naivno.

1.bold - imam 26 godina tako da i jesam i nisam bio mlad a ne mali. Ne pamtim lepa vremena ali isto tako ne vidim da mi je nesto lepo i danas (kao i vecini ljudi).

2.bold - ????jel pricas o proslosti ili sadasnjosti???

3.bold - bolje i zbog mog, a i zbog tvog poroda, idi negde na zapad gde ce da te docekaju siroke ruke i sve ce ti biti med i mleko.....da se ne svadjamo vise....

Ja jesam rodoljub i patriota. I volim ovu zemlju vise nego bilo koju EU, SAD ili Rusiju. I za to sam da se iskoristi svaka mogucnost koja je u skladu sa nasim interesima.

Ako treba uci u EU da bi je iskoristili, u redu, za to sam....ali nemoj mi pricati bajke o ljubavi prema toj istoj EU bagri. Danas je 2008. godina.....osma je godina od demokratskih promena i "desavanja naroda". Sta smo mi dobili od te Evrope ili bilo koga sa zapada.....vizne olaksice?ucene?....milijarde evra?da, a zauzvrat oni firme koje su opet propale zbog njih....tako da ta ljubav prema njima, tebi i tebi slicnima treba da kaze da ste mazo-tipovi ili opaljeni mokrom carapom....:roll:
 
Ko govori o ljubavi? U tome je vaš problem. Nezreli ste. Braća, ljubav, strah, očekivanja, bla, bla. Ne mogu da se raspravljam sa vama. Ne razumem vas. Zapravo, nemam volje, pošto ako neko sa 26 ovako razmiplja onda je to kraj priče. Da si tinejdžer još bi imalo smisla.
 
Interesantno je da ima ljudi koji ne misle loše o devedesetima. Zvezdarac je bio previše mali ili zaštićen, pa nije osetio, može biti, sav užas. Ili prosto nije osetljiv. Ja sam taj period upamtila kao pakao. Svakodnevna nesigurnost, mržnja na svakom kraju. Ono što mi je najviše smetalo jeste moralna, intelektualna nemaština. Što si bio gluplji to si bolje prolazio. Toliko mi se gadilo sve to da sam izgradila jedan odbranbeni sistem koji prepoznaje vrstu koja je tada bila na vrhuncu moći. Nakon devedesetih, oni su samo iz trenerki ušli u odela, a pištolje zamenili tašnama. Ali duh nisu uspeli da promene. Dešavalo se da sa nekima ne želim ni da razgovaram, a onda kada me pitaju zašto sam takva i kažem da je taj ili ta samo stoka u odelu, kažu da preterujem, ali ubrzo vide da sam u pravu. Izvinjavam se svim tzv. rodoljubima koje vređa moj post, ali vi niste ni r od rodoljuba i najstrašnije je što toga niste ni svesni. Nije strašno toliko zbog vas, već zbog mene i ljudi koji misle poput mene ili slično meni, a pogotovu naših potomaka. Strašno je sve to što se događa. Nimalo naivno.

Mislim Treca da si potpuno u pravu! Toliko mi sve ovo lici na pocetak pakla da je neverovatno! Imam isti osecaj kao ti! Taman kad pomislim da smo krenuli vidim da su snage koje vuku nazad toliko jake da sve manje verujem da nam ima spasa! I opet ce da se obogate pojedini nosenjem gajbi!
Devedesete su moja nocna mora! Otac profesor sa platom od 5 maraka, majka med. sestra nije imala ni toliko! I kad gledas kako ti se roditelji bore da bi te prehranili i vaspitali! U godinama kad su obicni ulicari uzivali i kradjom sticali sve i svasta! Zakukao bih naglas kada se toga setim! I nadam se da je Slobo u devetom krugu, jos samo treba i ostali da mu se pridruze! Na Terazije je trebalo sve njih, na svakom lampionu da visi po jedan! I da se vratimo u godine kada si bio budala ako si bio posten! E pa necu to opet da prolazim, dosta je jednom za jedan ljudski vek! Niti hocu da podizem porodicu u takvom okruzenju!
**** mi se za sve, i Kosovo i sve ostale delove! Patimo za teritorijom kao i Rusi, samo da je vise! A to sto je minijaturni Luksemburg medju 10 najuticajnijih zemalja nama nema veze!
Nikad 6. oktobar nije stigao niti oce! Ali vidim da cu ja 6. oktobar potraziti negde u inostranstvu!
 
ih ... to se vreme moze opisati kao skok iz aviona s sumnjivim padobranom ... Tito nas je priblizio vratima aviona ... "Devedesete" su bile slobodan pad ... A jedinu nadu, padobran, (iako sumnjiv) dali smo za jako "teshku" flashu Jack Daniel's-a koju nam je demokratija "doturila" ... Tako da ... Kamo srece da se vracamo u "Devedesete"... ali to je nazalost nemoguce ... U devedesetim znali smo za sta i protiv koga se borimo a ova demokratija docekala nas je malo nespremne ... Nije demokratija pobedila 5. nego je "Geda" izgubio ... To tek sada neki shvataju ozbiljno.
 
**** mi se za sve, i Kosovo i sve ostale delove! Patimo za teritorijom kao i Rusi, samo da je vise! A to sto je minijaturni Luksemburg medju 10 najuticajnijih zemalja nama nema veze!
Nikad 6. oktobar nije stigao niti oce! Ali vidim da cu ja 6. oktobar potraziti negde u inostranstvu!

Kao što se ni povratak KiM-a, tako se ni 6. oktobar neće dogoditi sami od sebe, ničim izazvan!
Za to se treba IZBORITI!
 
Ma lepo je sceliano rekao, znali smo. Neko se borio za opste drustvene a neko za licne ciljeve! Ko je ispao budala nije tesko zakljuciti! Onaj bez noge ili onaj ukaljanog obraza ali na svojim nogama!
 
jedino boldovano govori o tome da si ti neko ko je vaspitan pogresno.
i da je svaka rasprava sa tobom cisto gubljenje vremena

Sta ti je nejasno ? Covek vas lepo pita, zasto ste lizali bulju "zapadu" zadnjih 8g ? Njemu izgleda za DZ, jer nista od obecanog niste dobili, a sto sada vi u tome mozda uzivate, e to je vec vas problem ;)
 
SH0GUN: Sta ti je nejasno ?

gde si ti u mom postu procitao da je meni nesto njeasno?

ostatak tvog posta ne mogu da komentarisem, posto se nicim ne odnosi na mene, a nema ni smisla. nauci da citas, nauci da razumes, ako ne razumes sta sam htela da kazem - pitaj.
a tek nakon toga (ako si u stanju) zakljucuj.

a dok ne savladas sve ove korake komunikacije i rasudjivanja - zaobilazi me.
 
Mislim Treca da si potpuno u pravu! Toliko mi sve ovo lici na pocetak pakla da je neverovatno! Imam isti osecaj kao ti! Taman kad pomislim da smo krenuli vidim da su snage koje vuku nazad toliko jake da sve manje verujem da nam ima spasa! I opet ce da se obogate pojedini nosenjem gajbi!
Devedesete su moja nocna mora! Otac profesor sa platom od 5 maraka, majka med. sestra nije imala ni toliko! I kad gledas kako ti se roditelji bore da bi te prehranili i vaspitali! U godinama kad su obicni ulicari uzivali i kradjom sticali sve i svasta! Zakukao bih naglas kada se toga setim! I nadam se da je Slobo u devetom krugu, jos samo treba i ostali da mu se pridruze! Na Terazije je trebalo sve njih, na svakom lampionu da visi po jedan! I da se vratimo u godine kada si bio budala ako si bio posten! E pa necu to opet da prolazim, dosta je jednom za jedan ljudski vek! Niti hocu da podizem porodicu u takvom okruzenju!
**** mi se za sve, i Kosovo i sve ostale delove! Patimo za teritorijom kao i Rusi, samo da je vise! A to sto je minijaturni Luksemburg medju 10 najuticajnijih zemalja nama nema veze!
Nikad 6. oktobar nije stigao niti oce! Ali vidim da cu ja 6. oktobar potraziti negde u inostranstvu!

Извини али га нећеш наћи, ја га тражим већ 60-ет година!
 

Back
Top