Povratak u devedesete

Kad kazes da treba da umre ova srbija na koga da mislim nego na ljude.nece valjda crknut republika na izborima
не. Србија мора да живи. а република мора да умре, управо да би Србија преживела. република је болест која изједа Србију и убија је.

Tko pjeva, zlo ne misli. :mrgreen:
зар не бисмо били симпатично различити- Република Хрватска и Краљевина Србија. овако смо превише слични, можда је то и проблем :D

не. Србија мора да живи. а република мора да умре, управо да би Србија преживела. република је болест која изједа Србију и убија је.

зар не бисмо били симпатично различити- Република Хрватска и Краљевина Србија. овако смо превише слични, можда је то и проблем :D
Samo vi dajte! :kpozdrav: Hrvati su republikanci i ne vole doživotne vladare, kamoli nasljedne. ;)

Samo vi dajte! :kpozdrav: Hrvati su republikanci i ne vole doživotne vladare, kamoli nasljedne. ;)
то је зато што су вам вековима владале стране династије, које се никад нису потрудиле да постану истински ваше. вама је република дошла као ослобођење од туђинаца, нама је република дошла као ропство туђинцу. дакле, сасвим опречна искуства.

мада би вам било боље да вам влада неки Хабзбург као Краљ, него ти кловнови. али ок, ваша ствар.

то је зато што су вам вековима владале стране династије, које се никад нису потрудиле да постану истински ваше. вама је република дошла као ослобођење од туђинаца, нама је република дошла као ропство туђинцу. дакле, сасвим опречна искуства.

мада би вам било боље да вам влада неки Хабзбург као Краљ, него ти кловнови. али ок, ваша ствар.
ali njima danas vlada ionako Brisel
celu drzavu su rasprodali
nemaju suverenitet

ali to je cena boljeg standarda

не. неко је овде рекао како Вучић има слабо здравље и како неће још дуго, што је као добра вест. ја мислим да је добра вест да умре ова наказна република, а не човек. Вучић треба да живи, да би одговарао за своја злодела.

Mogu ti reći da sam veoma blizu toga da postanem monarhista. Ali iz drugog razloga

Naime, zaključio sam da ovom narodu treba Vođa, uvek. Stoga, možda je bolje tog Vođu dati narodu u vidu monarha koji nema suštinska zakonodavna i izvršna ovlašćenja, nego da ima Vođu u vidu diktatora koji ih ima.

Mogu ti reći da sam veoma blizu toga da postanem monarhista. Ali iz drugog razloga

Naime, zaključio sam da ovom narodu treba Vođa, uvek. Stoga, možda je bolje tog Vođu dati narodu u vidu monarha koji nema suštinska zakonodavna i izvršna ovlašćenja, nego da ima Vođu u vidu diktatora koji ih ima.
коначно си схватио!

Negde sam približno sličnog razmišljanja i ja.

Verovatno su sledeći koraci rast stope korupcije i organizovanog kriminala. Već postoji trend rasta po tom pitanju, posebno na planu nerazjašnjenih ubistava, ali za očekivati je da će se stvari tu pogoršati.

Reforma pravosuđa u skladu sa zahtevima EU integracija koju ćemo izglasati na referendumj za oko mesec dana biće iskorišćena da se i ovo mali dosadašnji pomaci obustave.

Đuka će pričati godinama da nas je EU naterala da pravosuđe predamo u potpunosti zlim žutima, tako da neće biti više moguće da narod uzme stvari u svoje ruke tu i počisti stvari.

Radule koji sa Stamatom ide u kampanju PROTIV tu radi dobar deo za vlast stvar, jerbo tvrdi da je suština referenduma da se pravosudni sistem prepusti u ruke Sorošu.

Tako da to će biti kraj bilo kakvog obračuna sa kriminalnim i koruptivnim elementima. Biće posle i "šta uopšte i da hapsimo po poternicama, ako oni drže kompletno pravosuđe".

И на овој теми се из неког разлога угурала једна од омиљених тема о којој Срби воле паламудити, Србија република или монархија?
Ту причу намећу они који би реафирмисали идеју Србије као монархије, мада и они никако сами са собом да раскрсте, уставна или апсолутистичка монархија. Залажу се за уставну монархију јер је то као модеран "напредан" (само "напредно", никако назадно) концепт монархије а када аргументују своју тежњу више то вуче ка апсолутистичкој монархији са "мирисом" диктатуре.

У сваком случају, уважавајући околности и успостављен систем вриједнсти уопште у свијету, мапу свјета
government_map_2013_by_saint_tepes_d6mg6xh-fullview.png

гдје монархије заузимају кудикамо мање територије. и тек око 6% свјетске популације. а и ако погледамо како котирају политичке опције које заговарају монархију, шансе да Србија поновно постане монархија и не постоје. Наравно, ваља уважавати свако мишљење.

Сама чињеница што данас превладавају републике у односу на монархије, по мени,није узрокована чињеницом што се тај облик владавине показао бољим, већ (тренутни) свјетски процеси и не дају мјеста монархијама. А и тако већина данашеих држава је успостављена у задњих сто година, ту је република заправо и једина опција. Узмимо микро простор бивше Југе. Ко ту уопште има традицију и капацитет да изњедри монархистичку династију? Ко? Хрвати? Ко ће њима бити монарх? Поглавникова кћерка или неко од потомака? Или Словенија, БиХ, Сјеверна Македонија?

Само народи који су се изборили за своју слободу, за своју државу, могу изњедрити монархистичке династије, историја је ту немилосрдна. Нације којима су кроз историју други доносили слободу, други правили и кројили државу тешко да могу имати монархистичке династије. Како ће? Па сјеверни Македонци (или сјеверномакедонци, је*ем ли га, како је исправно) не могу се ни за име државе изборити. Или ова дејтонска долина плача коју неки Босном зову којој је страни намјесник наметнуо основне државне симболе,заставу игрб. Па како такве творевине да имају монархитичке династије? Не иде брате.

не. неко је овде рекао како Вучић има слабо здравље и како неће још дуго, што је као добра вест. ја мислим да је добра вест да умре ова наказна република, а не човек. Вучић треба да живи, да би одговарао за своја злодела.
Naravno.
Nikako se ne sme dozvoliti da odnese sve svoje tajne i afere sa sobom u grob. ;)

Između ostalih ja sam o tome pisao, ali ne kao dobru niti lošu vest, već kao utvrđivanje činjenica.

Između ostalih ja sam o tome pisao, ali ne kao dobru niti lošu vest, već kao utvrđivanje činjenica.
Славене, ти ниси злурад човек, није ти то у природи. пре сам ја злурад. и то сам пре написао као опомену себи како би требало да размишљам, него као прекор другима. поготово не теби.

ali njima danas vlada ionako Brisel
celu drzavu su rasprodali
nemaju suverenitet

ali to je cena boljeg standarda
Pa Bruxelles vlada i Njemačkom, Francuskom, Italijom, Španjolskom...
Sve države su morale uskladiti svoje zakone sa Europskim. Pa kako je Ujedinjeno Kraljevstvo izašlo iz EU, tako može tko god hoće, ako misli da će mu biti bolje. U EU te nitko ne maltretira i ne drži silom.
U konačnici, samo je standard i bitan.

Pa Bruxelles vlada i Njemačkom, Francuskom, Italijom, Španjolskom...
Sve države su morale uskladiti svoje zakone sa Europskim. Pa kako je Ujedinjeno Kraljevstvo izašlo iz EU, tako može tko god hoće, ako misli da će mu biti bolje. U EU te nitko ne maltretira i ne drži silom.
U konačnici, samo je standard i bitan.
a joj
ti poredis Hrvatsku sa zemljama ko je su svetske ekonomije-neke imaju vecu moc u UN od same Nemacke:lol:

UK i Hrvatska su nebo i zemlja.
Kao i Francuska i Hrvatska.

Славене, ти ниси злурад човек, није ти то у природи. пре сам ја злурад. и то сам пре написао као опомену себи како би требало да размишљам, него као прекор другима. поготово не теби.
Ma on nije ni čovek, a kamoli zlurad čovek

Back