Поводом медијских најава да Двери улазе у политику

Milan od Gruze

Buduća legenda
Poruka
46.321
Поводом многобројних медијских контроверзи које су се појавиле ових дана на тему да ли и када Српски сабор Двери улази у политику, као и изненадно великог интересовања новинара за наш одговор на питање да ли формирамо нову политичку странку и излазимо на изборе, наш став је следећи:

Двери сигурно неће бити само још једна странка у Србији пошто сматрамо да је досадашњи начин страначког организовања исцрпљен и да су те политичке форме постале паразитска структура која монополише политичку сферу те више није способна да реши ниједан проблем овог друштва. Ако се будемо бавили политичким организовањем, то ће, као и у свему што смо до сада радили, бити нешто ново и оргинално, и по садржини и по форми. У овом часу ми излазимо међу грађанство да представимо наш програм новог народног договора на којим начелима треба мењати систем вредности у Србији и затражимо подршку од народа за даље активности Двери у том правцу.

Двери су низом својих досадашњих акција (Породична шетња као протест породичних људи против ненародног режима и система, нови видови социјалне солидарности и подршке вишедетним породицама, те другим сличним и масовним акцијама) показале да наступају са потпуно новим друштвеним концептом који породицу и њене вредности ставља у темељ новог друштва за које се боримо. То је већ само по себи улазак у политичку арену преко друштвених акција и тема. Међутим, Двери своје бављење политиком желе да заснују на новим идејама, новим људима и потпуно новом организовању које ће, насупрот страначком, омогућити позитивну селекцију у друштву и укидање свих монопола.

Циљеви Двери су укидање монопола у Србији које тренутно чини спрега страних амбасадора, домаћих и страних тајкуна, страначких олигархија и контролисаних медија. Двери се залажу за друштво у коме ће породица (и то модел вишедетне породице) и социјална солидарност бити основ новог друштвеног уговора. У том смислу питање свих питања је одбрана домаћинске економије и очување националних природних и привредних ресурса у нашим рукама, јер у томе видимо предуслов привредне обнове. Такође је потребно да нове друштвене елите окончају време свеопштег националног и социјалног понижења у Србији, које посебно осликава актуелни режим који непрестано крши већинску вољу народа. Нико нас није питао за доношење новог статута Војводине, резолуцију о Сребреници, геј параду, регионализацију и продају Телекома, а ниједно од ових питања није било тема на претходним изборима и грађани нису за то гласали. Зато је крајњи тренутак да неко проговори у име тихе већине грађана Србије.






У неколико наредних недеља на посебној конференцији за медије Двери ће изаћи са читавим програмом Новог народног договора и изнети свој политички став у потпуности.
 
Za sada se u svemu slazem. Ja sam za jacanje porodice, protiv paradiranja, za jedinstvenu Sbiju itd. ali sam isto tako protiv toga da popovi vladaju Srbijom.Jer popovi su lopovi, manipulatori i malo primitivni i u sustini slicna bagra ovoj na vlasti, ako ne i gora. Ako neko zeli da slusa te njihove pustinjske fantazije neka ide u crkvu. Drzava MORA biti skroz odvojena od crkve.
 
Нови демагози упадају на политичку шупље-празно сцену.

Лепо је само то шта са њих спадају маске ''невластољубља''.

Као и сви прелесници и јереси исповедници ишту само земаљско добро и царство, а о небеском празнослове и претачу га у ''рај на земљи''.
 
Нови демагози упадају на политичку шупље-празно сцену.

Лепо је само то шта са њих спадају маске ''невластољубља''.

Као и сви прелесници и јереси исповедници ишту само земаљско добро и царство, а о небеском празнослове и претачу га у ''рај на земљи''.

Ma jel procito neko tekst ovde?
 
Уколико јасно и гласно кажу да ће уводити хришћанске законе и мењати из корена садашњи паразитски деструктвни систем заснован на поремећеним и изопаченим "вредностима"(које се агресивно намећу), подржаћу их и можда се и укључим активно.

Хришћани морају да заузму кормило државе, јер хајде да се не лажемо - такви људи имају највише квалитета и квалификација да организују друштво на економском,правном,образовном и културолошком нивоу.А, све мора бити подређено стварању и очувању јаке и стабилне породице као основе јаког и стабилног друштва.
 
Za sada se u svemu slazem. Ja sam za jacanje porodice, protiv paradiranja, za jedinstvenu Sbiju itd. ali sam isto tako protiv toga da popovi vladaju Srbijom.Jer popovi su lopovi, manipulatori i malo primitivni i u sustini slicna bagra ovoj na vlasti, ako ne i gora. Ako neko zeli da slusa te njihove pustinjske fantazije neka ide u crkvu. Drzava MORA biti skroz odvojena od crkve.

ko da sam ja pisao z:D apsulutno se slazem
 
Ma jel procito neko tekst ovde?

Био сам на трибини својевремено, тако да знам који су то политиканти и варалице.

Заиста им је место у политичком брлогу Србије, јер себе и своје ''интелектуалце'' који им аминују хране интелектуалним помијама хуманистичког кова, замотаног у ''хришћански целофан'' ради боље преваре људи жедних истинске православне духовности (о којој на њиховим трибинама нема ни говора).
 
Ајд што се назваше анонимнима (за њих мало ко и жели да зна), али већ самопрокламована титула интелектуалаца... ето гордих демагога и ловаца на државне позиције.

Немој тражити длаку у јајету. Нико није савршен, па ни они. Важно је да имају јасно дефинисане циљеве и свест о томе шта овде треба да се уради и како да се заустави зло.

Потребне су системске реформе, тотално супротне овоме што ЕУ намеће, а то није могуће без АКЦИЈЕ, без ДЕЛАЊА.

Криминалци највише воле празну филозофију и слободне мислиоце који ништа нису кадри да УРАДЕ.
 
Немој тражити длаку у јајету. Нико није савршен, па ни они. Важно је да имају јасно дефинисане циљеве и свест о томе шта овде треба да се уради и како да се заустави зло.

Потребне су системске реформе, тотално супротне овоме што ЕУ намеће, а то није могуће без АКЦИЈЕ, без ДЕЛАЊА.

Криминалци највише воле празну филозофију и слободне мислиоце који ништа нису кадри да УРАДЕ.

Јел си сигуран?z:mrgreen:
 
Ајд што се назваше анонимнима (за њих мало ко и жели да зна), али већ самопрокламована титула интелектуалаца... ето гордих демагога и ловаца на државне позиције.

Po cemu to zakljucujes?
 
Немој тражити длаку у јајету. Нико није савршен, па ни они. Важно је да имају јасно дефинисане циљеве и свест о томе шта овде треба да се уради и како да се заустави зло.

Потребне су системске реформе, тотално супротне овоме што ЕУ намеће, а то није могуће без АКЦИЈЕ, без ДЕЛАЊА.

Криминалци највише воле празну филозофију и слободне мислиоце који ништа нису кадри да УРАДЕ.

Какво ли ће то делање без Христа да буде? Хуманистичким (протестантским) идејама, ће те да поправите хаос од истих идејних решења настао?

Само ви наставите да мењате споља (а не изнутра), мењајте законе, уместо да се придржавате Божијих и ето вас на истом путу пропасти и погибељи, којом демократе, Слоба и Тито хођаше.
 
Ma kakvi vlastoljupci i ostalo sta lupate ljudi. KAo prvo, ovo su samo pisanja obicna...Ko uopste kaze da je to tacno??
I ako budu ulazili u politiku, to nece biti stranka kolko sam procitao.
Za njihove veze sa crkvom ne znam, pratio sam jedno vreme sajt njihov i nista mi nije skrenulo paznju da su ekstremni u tom smeru(osim insajder, to ne reacunam)...Moze li mi neko reci nesto vise o tome??

Meni izgledaju kao okej organizacija, po casopisima koje sam citao... I po tome sto imaju jedini normalan program spoljne politike...
 
Какво ли ће то делање без Христа да буде? Хуманистичким (протестантским) идејама, ће те да поправите хаос од истих идејних решења настао?

Само ви наставите да мењате споља (а не изнутра), мењајте законе, уместо да се придржавате Божијих и ето вас на истом путу пропасти и погибељи, којом демократе, Слоба и Тито хођаше.

Не знам одакле ти то да су Двераши протестанти?
Одакле ти да би делање било "без Христа"? На основу тога што се нису огласили по питању екуменизма или што нису приступили СИПЦ?

Да ли на основу неприступања СИПЦ закључујеш да не раде на мењању изнутра?
Да ли мислиш да треба седети и чекати да Бог све уради за нас?

Дај решење проблема, да чујем како би ти мењао друштво, сем промена изнутра, што се у начелу слажем(не мислим да то нужно значи приступање СПИЦ), али промене изнутра би морале да се рефлектују и на општем друштвеном нивоу у виду промене важећих закона, економских и образовних модела.
Владане, не може се седети и причати празна филозофија, а кад неко пожели да барем заустави тотални потоп и да уради нешто по том питању онда да се критикује. Ко критикује, поштено је да нуди и решење.
 
Не знам одакле ти то да су Двераши протестанти?
Одакле ти да би делање било "без Христа"? На основу тога што се нису огласили по питању екуменизма или што нису приступили СИПЦ?

Да ли на основу неприступања СИПЦ закључујеш да не раде на мењању изнутра?
Да ли мислиш да треба седети и чекати да Бог све уради за нас?

Дај решење проблема, да чујем како би ти мењао друштво, сем промена изнутра, што се у начелу слажем(не мислим да то нужно значи приступање СПИЦ), али промене изнутра би морале да се рефлектују и на општем друштвеном нивоу у виду промене важећих закона, економских и образовних модела.
Владане, не може се седети и причати празна филозофија, а кад неко пожели да барем заустави тотални потоп и да уради нешто по том питању онда да се критикује. Ко критикује, поштено је да нуди и решење.

Па ако су члановима тог покрета духовници СПЦ свештеници њихове инспирације су помешане са политиким ставовоима дотичних свештеника.
 
Папославац Ракита, поштовалац и рекламер јеретичких заблуда и човекоцентричних теорија.

А да то је онај што је тврдио да је Ивас едески иначе епископ осуђен на првом васељенском сабору можда ипак био исправан у вероисповедању.Исти Ракита је у првој половини једне школске године има испораван став према јеретицима након пола године по наређењу из врха БФа нагло променио ставове.
 

Back
Top