Povodac za djecu

zendeli

Elita
Moderator
Poruka
15.260
FB_IMG_1651576567779.jpg
Sve češće ovo vidjam po gradu i ne znam šta da mislim.
Ponekad mi izgleda užasno a opet ponekad kad je gužva a neko vodi više djece djeluje mi ispravno. Ne znam da li bih sad da imam malo dijete koristila ovu spravicu.
Kako vama ovo izgleda i ima li neko da koristi?
 
Pogledajte prilog 1147631
Sve češće ovo vidjam po gradu i ne znam šta da mislim.
Ponekad mi izgleda užasno a opet ponekad kad je gužva a neko vodi više djece djeluje mi ispravno. Ne znam da li bih sad da imam malo dijete koristila ovu spravicu.
Kako vama ovo izgleda i ima li neko da koristi?
CEKAJ OVO VIDJAS PO GRADU???
znaci ovo se stvarno koristi???

...

sve ludja i ludja vremena.
 
Meni je ovo razumljivo za blizance, trojke.
Jednom sam imala prilike da prisustvujem kada su trojke koje su imale okviru dve godine "čekali" kod lekara. Morali su sa njima da budu i mama i tata i baba, jer su vrlo živahni pa svako na svoju stranu
 
Pogledajte prilog 1147631
Sve češće ovo vidjam po gradu i ne znam šta da mislim.
Ponekad mi izgleda užasno a opet ponekad kad je gužva a neko vodi više djece djeluje mi ispravno. Ne znam da li bih sad da imam malo dijete koristila ovu spravicu.
Kako vama ovo izgleda i ima li neko da koristi?
Ovakve trake za po pozivanje koriste u vrtićima za kolektivnu šetnju sasvim male dece.
Vaspitačica je ispred grupe, druga na pllovini, treća na kraju grupe.
Deca su međusobno po parovima spojena radi bezbednosti i da se ne 'rasipaju' iz kolone.
U ovakvim kaiševima vidim prednost za grupne šetnje, kao i za roditelje koji idu na prometna mesta sa hiperaktivnim detetom.
 
Šta je ovo majko mila.
Jedino što sam ja koristila kad je L, bila mala je ona zatvorena ogradica.
Stavim je tu sa gomilom igračaka i onda na miru kuvam.
One hodalice nisam koristila.
Kad je prohodala kišobran kolica su služila nabavku i lakše hodanje.

Ludilo šta se sve izmišlja.

Od tih nekih stvari jedino mi praktično deluje ono kad je beba kao u onom rancu a roditeljima ruke slobodne.
To viđam dosta često.
Sad da li je stvarno praktično....
 
Šta je ovo majko mila.
Jedino što sam ja koristila kad je L, bila mala je ona zatvorena ogradica.
Stavim je tu sa gomilom igračaka i onda na miru kuvam.
One hodalice nisam koristila.
Kad je prohodala kišobran kolica su služila nabavku i lakše hodanje.

Ludilo šta se sve izmišlja.

Od tih nekih stvari jedino mi praktično deluje ono kad je beba kao u onom rancu a roditeljima ruke slobodne.
To viđam dosta često.
Sad da li je stvarno praktično....
Izmišlja se sve da olakša telefon u jednoj a bebu u drugoj ruci.
 
Izmišlja se sve da olakša telefon u jednoj a bebu u drugoj ruci.

Previše smo postali opsednuti telefonima.
Nzm, meni je bitna bliskost.
Naravno da ću gledati i da sebi olakšam neke stvari, ali taj povodac ne spada u olakšice. Meni je to ružno, ko psa da vodim u šetnju a ne dete.
Lepo za ruku i laganica.
L. će uskoro 10god i još pamtim.

Gledam sad postala popularna neka kolica ni nalik onim klasičnim.
Visoka, sva nekako izopačena i nema mesta za odlaganje bitnih stvari.
Mislim na male bebe.
 
Previše smo postali opsednuti telefonima.
Nzm, meni je bitna bliskost.
Naravno da ću gledati i da sebi olakšam neke stvari, ali taj povodac ne spada u olakšice. Meni je to ružno, ko psa da vodim u šetnju a ne dete.
Lepo za ruku i laganica.
L. će uskoro 10god i još pamtim.

Gledam sad postala popularna neka kolica ni nalik onim klasičnim.
Visoka, sva nekako izopačena i nema mesta za odlaganje bitnih stvari.
Mislim na male bebe.
Samo je važno da su skupa.
 
Pogledajte prilog 1147631
Sve češće ovo vidjam po gradu i ne znam šta da mislim.
Ponekad mi izgleda užasno a opet ponekad kad je gužva a neko vodi više djece djeluje mi ispravno. Ne znam da li bih sad da imam malo dijete koristila ovu spravicu.
Kako vama ovo izgleda i ima li neko da koristi?

Meni izgleda zastrasujuce.
Nisam sigurna ni koliko je zdravo za njih tako mekane da im nesto cima rucicu.

Ne znam...licno sam bila majka majmunica, nosila sam dete svuda.
Od kada se rodio visio je kao majmunce, kuvam jednom rukom a drugom pridrzavam na boku. Zato sada imam biceps i-haj!

Kada bih vratila mozda bih kolica koristila duze jer je uzivao da se vozi ali sam bila luda pa slusala savete. Sada ne bih...
Narocito sto sam nosila i njega i namirnice.

Otkud znam...dodje mi prirodno koza na kozu pa sam dopustala nosenje, nunanje, zajednicko spavanje...zapravo, poslednje i sada dopustam...a ovi kaisevi su mi nekako protivprirodni...kada je guzva volim da mu obucem jarku boju, da ga uvek vidim...i sta god da radim drzim dete na oku, kao i svi roditelji...to nam je posao:lol:
Ali ne bih mogla da vezem dete, sile nema.
 
Izmišlja se sve da olakša telefon u jednoj a bebu u drugoj ruci.

Meni je bilo cudno kada su mi kazale drugarice da nikada vise vremena za druzenje nisu imale nego na porodiljskom. Kako...pa kako:lol:
Sta beba radi dok se ja dopisujem...moze samo dok spava...cak i sada, nakon pet godina, kucam samo dok spava ili radi nesto njegovo.
Zato mi postovi i deluju suntavo a na poruku odgovaram sa par sati ili dana zakasnjenja.
Vec toliko ceka dok skuvam, zavrsim jedno, drugo da zbilja ne mora da me ceka dok kuckam poruke...mozda ima malo i mog sebicluka u tome, meni je lepse sa njim nego sa telefonom, kao i svakoj majci, uostalom.
 
Meni je bilo cudno kada su mi kazale drugarice da nikada vise vremena za druzenje nisu imale nego na porodiljskom. Kako...pa kako:lol:
Sta beba radi dok se ja dopisujem...moze samo dok spava...cak i sada, nakon pet godina, kucam samo dok spava ili radi nesto njegovo.
Zato mi postovi i deluju suntavo a na poruku odgovaram sa par sati ili dana zakasnjenja.
Vec toliko ceka dok skuvam, zavrsim jedno, drugo da zbilja ne mora da me ceka dok kuckam poruke...mozda ima malo i mog sebicluka u tome, meni je lepse sa njim nego sa telefonom, kao i svakoj majci, uostalom.
Ja sam bila u začudjena prije par dana kad sam vidjela da žena djetetu koje nema ni godinu pali tv da bude miran. On ni na noge ne zna da stane, samo sjedi na krevetu i gleda tv. Miran, kao da nije tu. Naravno da nisam ništa rekla, nemam pravo da joj dijelim savjete, ali koliko se sjećam mojih pred prvi rodjendan to se savatati nije moglo.
Ona to pravda što je drugi dječak(blizanci su) vrlo živahan. Ovaj mora da sjedi da ona drugog pazi.
Ne razumijem ali ćutim.
 

Back
Top