Poveznice istih datuma rođenja i datuma smrti različitih osoba...

Poruka
24.427
...

Verovatno mnogi su se u svom licnom zivotu bilo porodicnom ili daljem okruzenju sreli sa pojavom da se neko u porodici rodio na datum smrti neke druge osobe iz porodice...

E sad...ako idemo dalje i šire...i dodjemo do istorijskih licnosti nebitno kog profila, da li politicari, naucnici, vojskovodje itd...takođe ćemo naici na slične primere...

Neko će naravno reći "Ma sve su to slučajnosti"..., ali slucajnosti ne postoje...i nekad su to jasni "znakovi kraj puta"...

Evo npr...

Da li ste znali da je Drža Mihajlović pogubljen 17.07.1946., a osam godina kasnije opet 17.07.1954. se rodila Angela Merkel (tajna kci Adolfa Hitlera, iz vremena njegovog post WW2 zivota u Patagoniji...)

Inace taj datum 17.07. je vezan za jos neke tragicne dogadjaje, poput obaranja aviona nad Ukrajinom itd itd...

Ali ovde cemo se fokusirati na ove poveznice rođenje - smrt ili obratno, a na isti datum...

...
 
Vidiš, ova tema ti je za razliku od mnogih drugih koje otvaraš mnogo interesantnija, ali ne kao ponovni poligon za tvoja lična učitavanja nekavih izmaštanih događaja i slične baljezgarije - to mogu slobodno reći, već sa čistom komparacijom psihologijom limitiranih individua i nekom finijom (mnogo finijom od tvojih ofrljih pokušaja vezivanja baba i žaba) metodom povezivanja ljudi kroz možda neke zbirne karakteristike. O tome sam sam razmišljao bio često, ali sumnjam da će ti neko podeliti ovde takve neke zaključke, jer su možda intimniji, ili su šire prirode razmatanja, jbg, šta ćeš, nije svako bez blama, pa da lupa kao ti da i nebesa pokrivaju uši od glooposti... :cool: :p Aj, govori...:lol:
 
...

Verovatno mnogi su se u svom licnom zivotu bilo porodicnom ili daljem okruzenju sreli sa pojavom da se neko u porodici rodio na datum smrti neke druge osobe iz porodice...

E sad...ako idemo dalje i šire...i dodjemo do istorijskih licnosti nebitno kog profila, da li politicari, naucnici, vojskovodje itd...takođe ćemo naici na slične primere...

Neko će naravno reći "Ma sve su to slučajnosti"..., ali slucajnosti ne postoje...i nekad su to jasni "znakovi kraj puta"...

Evo npr...

Da li ste znali da je Drža Mihajlović pogubljen 17.07.1946., a osam godina kasnije opet 17.07.1954. se rodila Angela Merkel (tajna kci Adolfa Hitlera, iz vremena njegovog post WW2 zivota u Patagoniji...)

Inace taj datum 17.07. je vezan za jos neke tragicne dogadjaje, poput obaranja aviona nad Ukrajinom itd itd...

Ali ovde cemo se fokusirati na ove poveznice rođenje - smrt ili obratno, a na isti datum...

...
Ђенерал Дража је стрељан истог дана када и Света Породица Романов. Ту се види да је печат убица исти. Окултизам и ритуализам чини центар њиховог деловања.
 
Vidiš, ova tema ti je za razliku od mnogih drugih koje otvaraš mnogo interesantnija, ali ne kao ponovni poligon za tvoja lična učitavanja nekavih izmaštanih događaja i slične baljezgarije - to mogu slobodno reći, već sa čistom komparacijom psihologijom limitiranih individua i nekom finijom (mnogo finijom od tvojih ofrljih pokušaja vezivanja baba i žaba) metodom povezivanja ljudi kroz možda neke zbirne karakteristike. O tome sam sam razmišljao bio često, ali sumnjam da će ti neko podeliti ovde takve neke zaključke, jer su možda intimniji, ili su šire prirode razmatanja, jbg, šta ćeš, nije svako bez blama, pa da lupa kao ti da i nebesa pokrivaju uši od glooposti... :cool: :p Aj, govori...:lol:

Jedno je kad se dešava unutar porodice, recimo cak i ja u uzoj familiji imam da je jedan clan porodice rodjen na datum smrti (ne i godinu vec datum) jednog drugog clana porodice

A drugi level je ovo kada govorimo o istorijskim da kazem licnostima, kroz koje se ogledaju neke sire drustvene projekcije

Moguće da se s jedne strane tu radi o nekim "putovanjima duše", a sa druge mracnije strane da se radi o ritualisanju...kao sto navede primer @dulesrbenda ... 🙂


...
 
Jedno je kad se dešava unutar porodice, recimo cak i ja u uzoj familiji imam da je jedan clan porodice rodjen na datum smrti (ne i godinu vec datum) jednog drugog clana porodice

A drugi level je ovo kada govorimo o istorijskim da kazem licnostima, kroz koje se ogledaju neke sire drustvene projekcije

Moguće da se s jedne strane tu radi o nekim "putovanjima duše", a sa druge mracnije strane da se radi o ritualisanju...kao sto navede primer @dulesrbenda ... 🙂


...
Nije to nikakvo ritualisanje, to je tok života, takav kakav jeste. Mani se konstantnog paranoisanja, dok ti mozak nije procrvljao više... :lol::mrgreen:
 
Hoćeš primer iz familije?:cool: Ja sam rođen na Pikasov dan, a rođeni burazer na dan njegove smrti.:D Šta da ti kažem, Pikaso je bio senzualan, širok, dubok...:whistling::mrgreen::cool: Gledaj takve stvari, tendencije, pojedinosti, možda se i iznenadiš i nešto pravo otkriješ, afirmativno...;) a ne neke sulude konstrukte bez temelja. :)

Izvini Pikasova reinkarnacijo...nisam znao s kim imam cast...😀

Mada za temu Pi-kasa imam posebnu pricu...

Pi=3,14 itd itd...

Kad budem pokrenuo temu o tome... znaces Pikaso 😎

...
 
Izvini Pikasova reinkarnacijo...nisam znao s kim imam cast...😀

Mada za temu Pi-kasa imam posebnu pricu...

Pi=3,14 itd itd...

Kad budem pokrenuo temu o tome... znaces Pikaso 😎

...
Opet ti, i pored svih uputstava! :rotf:
Znaš li koliko je ljudi na svetu, pa i kroz istoriju, rođeno na isti datum kad i neko drugi, znan ili neznan po ovome ili onome..?
Ne može svako od njih biti reinkarnacija onog drugog, sve i da veruješ u tako nešto!:D:lol::hahaha:Svako je poseban, vredan i individualan na svoj način...
Ovde se radi o nečem drugom... ;) Hrišćani bi rekli, manifestaciji Svetog Duha kroz vreme, na primer...:) Varijaciji Energije namenjene ljudskom potencijalu dok smo na zemlji, u slavu istoga, i tome slično. A ne povod da mali Perica crta enigmatiku "nađi slona među grupacijom tačaka"... Šta ti više pada na pamet, čoveče božiji.:mrgreen::cool:
 
Vidiš, ova tema ti je za razliku od mnogih drugih koje otvaraš mnogo interesantnija, ali ne kao ponovni poligon za tvoja lična učitavanja nekavih izmaštanih događaja i slične baljezgarije - to mogu slobodno reći, već sa čistom komparacijom psihologijom limitiranih individua i nekom finijom (mnogo finijom od tvojih ofrljih pokušaja vezivanja baba i žaba) metodom povezivanja ljudi kroz možda neke zbirne karakteristike. O tome sam sam razmišljao bio često, ali sumnjam da će ti neko podeliti ovde takve neke zaključke, jer su možda intimniji, ili su šire prirode razmatanja, jbg, šta ćeš, nije svako bez blama, pa da lupa kao ti da i nebesa pokrivaju uši od glooposti... :cool: :p Aj, govori...:lol:
Bleki posto si mod na Teorijama, treba covece da budes malo sirih shvatanja :mrgreen:
 
Jedno je kad se dešava unutar porodice, recimo cak i ja u uzoj familiji imam da je jedan clan porodice rodjen na datum smrti (ne i godinu vec datum) jednog drugog clana porodice

A drugi level je ovo kada govorimo o istorijskim da kazem licnostima, kroz koje se ogledaju neke sire drustvene projekcije

Moguće da se s jedne strane tu radi o nekim "putovanjima duše", a sa druge mracnije strane da se radi o ritualisanju...kao sto navede primer @dulesrbenda ... 🙂


...
Obe moje babe su umrle istog datuma, rodjene babe.
 
Evo još nekih poveznica

Abraham Lincoln je izabran za Kongres 1846. godine.
John F. Kennedy je izabran za Kongres 1946. godine.
Abraham Lincoln je izabran za predsednika 1860. godine.
John F. Kennedy je izabran za predsednika 1960. godine.
Imena Lincoln i Kennedy sadrže po sedam slova.
Obojica su bila posebno posvećena građanskim pravima.
Obema suprugama su deca preminula dok su živele u Beloj kući.
Obojica predsednika su ustreljena u petak.
Obojica su pogođena u glavu.
Lincolnov sekretar se zvao Kennedy.
Kennedyjeva sekretarica se zvala Lincoln.
Obojica su ubijena od strane ljudi sa juga.
Obojicu su nasledili ljudi sa juga.
Obojica naslednika su se zvala Johnson.
Andrew Johnson, koji je nasledio Lincolna, rođen je 1808. godine.
Lyndon Johnson, koji je nasledio Kennedyja, rođen je 1908. godine.
John Wilkes Booth, koji je atentirao Lincolna, rođen je 1839. godine.
Lee Harvey Oswald, koji je atentirao Kennedyja, rođen je 1939. godine.
Obojica atentatora su bila poznata po svoja tri imena.
Oba imena se sastoje od petnaest slova.
Lincoln je ustreljen u pozorištu koje se zvalo Ford.
Kennedy je ustreljen u automobilu nazvanom "Lincoln" napravljenom od strane Forda
Booth je pobegao iz pozorišta i uhvaćen je u skladištu.
Oswald je pobegao iz skladišta i uhvaćen je u pozorištu.
Booth i Oswald su ubijeni pre suđenja.
 
a sa druge mracnije strane da se radi o ritualisanju...kao sto navede primer @dulesrbenda ...
Ја мислим да је то био магијски ритуал. Убиство монархистичке идеје код Срба и Руса- Руска Царска Династија, а овде код нас официр монархистичке војске, Ђенерал Дража.

Мада,можда ја и грешим ко зна.
 
Evo još nekih poveznica

Abraham Lincoln je izabran za Kongres 1846. godine.
John F. Kennedy je izabran za Kongres 1946. godine.
Abraham Lincoln je izabran za predsednika 1860. godine.
John F. Kennedy je izabran za predsednika 1960. godine.
Imena Lincoln i Kennedy sadrže po sedam slova.
Obojica su bila posebno posvećena građanskim pravima.
Obema suprugama su deca preminula dok su živele u Beloj kući.
Obojica predsednika su ustreljena u petak.
Obojica su pogođena u glavu.
Lincolnov sekretar se zvao Kennedy.
Kennedyjeva sekretarica se zvala Lincoln.
Obojica su ubijena od strane ljudi sa juga.
Obojicu su nasledili ljudi sa juga.
Obojica naslednika su se zvala Johnson.
Andrew Johnson, koji je nasledio Lincolna, rođen je 1808. godine.
Lyndon Johnson, koji je nasledio Kennedyja, rođen je 1908. godine.
John Wilkes Booth, koji je atentirao Lincolna, rođen je 1839. godine.
Lee Harvey Oswald, koji je atentirao Kennedyja, rođen je 1939. godine.
Obojica atentatora su bila poznata po svoja tri imena.
Oba imena se sastoje od petnaest slova.
Lincoln je ustreljen u pozorištu koje se zvalo Ford.
Kennedy je ustreljen u automobilu nazvanom "Lincoln" napravljenom od strane Forda
Booth je pobegao iz pozorišta i uhvaćen je u skladištu.
Oswald je pobegao iz skladišta i uhvaćen je u pozorištu.
Booth i Oswald su ubijeni pre suđenja.
kao neka nadrealna permutacija na sto godina!..:think:
 
Evo još nekih poveznica

Abraham Lincoln je izabran za Kongres 1846. godine.
John F. Kennedy je izabran za Kongres 1946. godine.
Abraham Lincoln je izabran za predsednika 1860. godine.
John F. Kennedy je izabran za predsednika 1960. godine.
Imena Lincoln i Kennedy sadrže po sedam slova.
Obojica su bila posebno posvećena građanskim pravima.
Obema suprugama su deca preminula dok su živele u Beloj kući.
Obojica predsednika su ustreljena u petak.
Obojica su pogođena u glavu.
Lincolnov sekretar se zvao Kennedy.
Kennedyjeva sekretarica se zvala Lincoln.
Obojica su ubijena od strane ljudi sa juga.
Obojicu su nasledili ljudi sa juga.
Obojica naslednika su se zvala Johnson.
Andrew Johnson, koji je nasledio Lincolna, rođen je 1808. godine.
Lyndon Johnson, koji je nasledio Kennedyja, rođen je 1908. godine.
John Wilkes Booth, koji je atentirao Lincolna, rođen je 1839. godine.
Lee Harvey Oswald, koji je atentirao Kennedyja, rođen je 1939. godine.
Obojica atentatora su bila poznata po svoja tri imena.
Oba imena se sastoje od petnaest slova.
Lincoln je ustreljen u pozorištu koje se zvalo Ford.
Kennedy je ustreljen u automobilu nazvanom "Lincoln" napravljenom od strane Forda
Booth je pobegao iz pozorišta i uhvaćen je u skladištu.
Oswald je pobegao iz skladišta i uhvaćen je u pozorištu.
Booth i Oswald su ubijeni pre suđenja.
Da, sve je tacno samo sto Lee Harvey nije ubio Kenedija, jeste to zvanicna verzija ali on nema veze sa njegovim atentatom, cak sam pronasao sliku gde Lee Harvey stoji u koloni kad je Kenedi prolazio u momentu pucanja.
 
Da, sve je tacno samo sto Lee Harvey nije ubio Kenedija, jeste to zvanicna verzija ali on nema veze sa njegovim atentatom, cak sam pronasao sliku gde Lee Harvey stoji u koloni kad je Kenedi prolazio u momentu pucanja.
39517e6a57514154840a5756b2b8fe57.jpeg
 

Back
Top