Povezivanje xamp sa c# aplikacijom u visual studio

Pa ne kapiram u cemu je problem
Prvo, ne razumem što Xampp u naslovu, jer Xampp nije baza. Xampp koristi MySql.

Drugo, connection string u C# može pokazivati i na localhost i na remote server, ali ti taj remote port mora biti otvoren i dostupan. MySql sluša na 3306, a Microsoft SQL na 1433. Znači ako hoćeš da tvoja aplikacija čita bazu za MySql servera pod Xampp-om koji je na nekom remote IP-ju, moraš proveriti da li je port 3306 dostupan sa tvoje mašine na servis koji se tamo vrti (telnet [remote-ip/URI] 3306)

Ako DB servis na toj remote mašini nije dostupan od tebe, možeš da se slikaš.
 
besplatno je?
u stvari to je valjda hosting ko nekad, mada običćno se to plaća nije skupo ali nije ni nula
ima i cloudova, kao AWS, Azure, Googlov, google ima pored toga i https://firebase.google.com/, ne znam je l i to može da pomogne - cloudovi su valjda ozbiljniji možda je Firebase to što vam treba, možda je šire od klasičnog hostinga a ima i džabe usluge. ali nemam pojma baš pogledajte
Firebase je možda komotniji od klasičnog hostinga? gledala sam izmislili su razne neke nove AI toolove ali i bez toga
ako uzmete neki cloud pazite šta i kolko trošite da vas ne pozdrave na kraju meseca
 
Hvala svima na pomociresio sam problem fora je u tome sto drug je radio websajt i ta baza podataka na cpanelu je samo za taj websajt osnosno na lokalnoj mrezi je i ne moze da se koristi globalno tako da sam na freemysqlhosting.net naprabio bazu podataka koja je globalna i radi mi sve dobro
Budi oprezan sa freemysqlhosting.net, čini mi se da sam ga ja nekad davno koristio za neku glupost, mislim da brišu baze podataka ako se ne ispune odredjeni uslovi, ne sećam se šta. Tipa da se loguješ tamo povremeno
 
Budi oprezan sa freemysqlhosting.net, čini mi se da sam ga ja nekad davno koristio za neku glupost, mislim da brišu baze podataka ako se ne ispune odredjeni uslovi, ne sećam se šta. Tipa da se loguješ tamo povremeno
Hvala na upozorenju ali nije mi bitno hteo sam smao program da radi trenutno ucim jer bih zeleo da se zapoalim kasnije sad zavrsavam cetvrtu srednje
 

Back
Top