potreba za davanjem

sanja*

Drevna Kornjača
Poruka
8.704
.. realno nema nikakve potrebe za nametanjem sebe drugima .. to jest .. za davanjem tamo gde nikakvo davanje nije traženo ..
(.. forum je situacija gde se u stvari .. nekakvo davanje traži .. dolaziš da ponudiš svoje .. ali da vidiš i ostale ponude .. bez obaveze da ti se bilo koja ponuda nužno mora dopasti .. ili da se tvoja mora dopasti drugima ..)

.. onaj ko oseća .. potrebu .. da sebe daje .. u stvari oseća potrebu da bude drugima potreban ..
.. to jest .. ima potrebu da u drugima izazove potrebu ..
.. a potreba je stanje neravnoteže .. stanje u kome nekome nešto fali ..

.. dakle .. potrebno mi je da ti nešto fali .. da bih ti ja mogao biti potreban .. pa ti to dati .. pa se osećati divno jer sam ja onaj koji dajem ..


.. ja hoću da dajem .. govori o potrebi ..
.. još kad uključimo i potrebu da se o davanju priča .. lepo se vidi da je u pitanju potreba ..
.. a u bibliji isus o davanju kaže .. neka leva ruka ne zna šta radi desna ..
.. onaj kod koga davanje nije potreba da se drugom bude potreban .. taj o davanju i ne razmišlja ..
.. za njega je davanje kao disanje ..
 
Davanje je osnovni uslov duhovnog razvitka. Ne samo na forumu već bilo gde u životu. Što se više jedna osoba uzdiže to od sebe može više dati dok istovremeno otkriva da može preživljavati sa manje dobara nego što je potrebno još uvek duhovno usnulom.
Davanje, ako se prirodno probudi u osobi i ako se osoba osvrne na unutarnje osećaje biće uvek tamo i u onoj meri koliko je potrebno.
Davanje nesme biti nametanje niti prisila.
Na forumu, može biti samo izlaganje svojih gledišta, saznanja i otkrića gde će neko drugi moći da pokupi ono što smatra da mu treba. Nevolja je što na forumu znamo druge nipodaštavati i omalovažavati a to govori da mi lično malo toga znamo i razumemo i da nemamo šta ponuditi a da drugima bude od koristi.
Davanjem polako razvijamo naše potencijalne kvalitete po čemu smo slični Bogu.
Da nezna desna ruka šta radi leva govori o tome da ne budemo poput nosilje koja pošto snese jaje kokodače na sav glas. Takvo davanje kod ljudi uz hvalisanje kako smo nešto od sebe učinili samo tovi naš ego i zaustavklja naš dalji duhovni razvitak. Od takvog davanja retko ko ima koristi.
Zašti je na zapadu IN raditi u nekoj dobrotvornoj organizaciji? Zato što se budi svest i shvata se da za sreću nije dovoljno samo grabiti materijalna sredstva već se i osvrnuti na druge ljude sa manjim uspehom a većim potrebama nego što je slučaj sa nama.
 
Poslednja izmena:
Ali u vecini slucajeva nisam trazio neki savet ili neko novo saznanje a pojavi se neko pametan slucajno i usadi mi nesto kvalitetno..tako da ne treba osudjivati i procenjivati zasto je taj prosuo pamet i iz kojih pobuda..ja sad kad pametujem to moze biti kao trening vijuga..sve manje se osecam dobro kad cinim nekom uslugu bas iz tog razloga da se lepa rec doceka na noz
 
Davanje je osnovni uslov duhovnog razvitka. Ne samo na forumu već bilo gde u životu. Što se više jedna osoba uzdiže to od sebe može više dati dok istovremeno otkriva da može preživljavati sa manje dobara nego što je potrebno još uvek duhovno usnulom.
Davanje, ako se prirodno probudi u osobi i ako se osoba osvrne na unutarnje osećaje biće uvek tamo i u onoj meri koliko je potrebno.
Davanje nesme biti nametanje niti prisila.
Na forumu, može biti samo izlaganje svojih gledišta, saznanja i otkrića gde će neko drugi moći da pokupi ono što smatra da mu treba. Nevolja je što na forumu znamo druge nipodaštavati i omalovažavati a to govori da mi lično malo toga znamo i razumemo i da nemamo šta ponuditi a da drugima bude od koristi.
Davanjem polako razvijamo naše potencijalne kvalitete po čemu smo slični Bogu.
Da nezna desna ruka šta radi leva govori o tome da ne budemo poput nosilje koja pošto snese jaje kokodače na sav glas. Takvo davanje kod ljudi uz hvalisanje kako smo nešto od sebe učinili samo tovi naš ego i zaustavklja naš dalji duhovni razvitak. Od takvog davanja retko ko ima koristi.
Zašti je na zapadu IN raditi u nekoj dobrotvornoj organizaciji? Zato što se budi svest i shvata se da za sreću nije dovoljno samo grabiti materijalna sredstva već se i osvrnuti na druge ljude sa manjim uspehom a većim potrebama nego što je slučaj sa nama.
.. ali .. nije li davanje da bi bio .. duhovno razvijen .. u stvari trgovina .. a ne davanje ..?

.. da leva ruka ne zna šta radi desna .. nije vezano samo za kokodakanje ..
.. vezano je i za .. nedostatak bilo kakve namere trgovanja .. tim davanjem ..
.. ako sebe percipiram kao .. ja sam onaj koji dajem .. pa se zbog toga rado gledam u ogledalo .. i divim svome produhovljenom liku ..
.. onda je moje davanje trgovina .. a trguje se s vlastitim egom ..

.. suština moga stava je sledeće ..
.. davanje vredi samo onda kada se njime ne trguje .. i kada se o njemu nema potrebe pričati ..
 
Ali u vecini slucajeva nisam trazio neki savet ili neko novo saznanje a pojavi se neko pametan slucajno i usadi mi nesto kvalitetno..tako da ne treba osudjivati i procenjivati zasto je taj prosuo pamet i iz kojih pobuda..
.. a zašto bi to osuđivao ..?
.. niko nije ni insinuirao da to treba osuđivati ..
.. govorimo o kokodakanju .. kao što reče louiskrstic .. i o trgovanju davanjem ..
 
Pa svodi se na to ako nas niko ne pita za savet ili misljenje..pa sami uradimo nesto dobro ne bi li se osecali humanije..docekaju nas na noz u smislu ovaj pametuje
.. pa .. ovo .. ne bi li se osećali humanije .. to je ona trgovina o kojoj sam pričala ..

.. onaj ko jeste human .. nema potrebe da čini nešto kako bi se .. osećao .. humanije ..
 
Pa nije to sad neka namenska humanost da ja ocekujem da me bog pogleda pa da me podari 7 na lotou:lol:nego eto to mi je u krvi..nikad necu zaboraviti na supljoj steni neki mali stenci..i ja odem do prodavnice kupim mleko..donesem sipam..oteram matorog dzukca da im je popije..i samo sto sam krenuo kroz sumu do puta uleti mi trn u gumu a nisam poneo pumpu:dash:i xxx puta mi se tako desilo kad uradim nesto da me suprotno strefi:lol:tako da ne radim to sto kazes radi osecaja da sam bolji covek kako bih neke grehe potisnuo
 
.. realno nema nikakve potrebe za nametanjem sebe drugima .. to jest .. za davanjem tamo gde nikakvo davanje nije traženo ..
(.. forum je situacija gde se u stvari .. nekakvo davanje traži .. dolaziš da ponudiš svoje .. ali da vidiš i ostale ponude .. bez obaveze da ti se bilo koja ponuda nužno mora dopasti .. ili da se tvoja mora dopasti drugima ..)

.. onaj ko oseća .. potrebu .. da sebe daje .. u stvari oseća potrebu da bude drugima potreban ..
.. to jest .. ima potrebu da u drugima izazove potrebu ..
.. a potreba je stanje neravnoteže .. stanje u kome nekome nešto fali ..

.. dakle .. potrebno mi je da ti nešto fali .. da bih ti ja mogao biti potreban .. pa ti to dati .. pa se osećati divno jer sam ja onaj koji dajem ..


.. ja hoću da dajem .. govori o potrebi ..
.. još kad uključimo i potrebu da se o davanju priča .. lepo se vidi da je u pitanju potreba ..
.. a u bibliji isus o davanju kaže .. neka leva ruka ne zna šta radi desna ..
.. onaj kod koga davanje nije potreba da se drugom bude potreban .. taj o davanju i ne razmišlja ..
.. za njega je davanje kao disanje ..
Sve je to lepo rečeno samo se forum ne sastoji samo iz rubrike lični kontakti.
Nisu svi došli ovde da bi se davali, razgledali ponude i tražili da im neko da.
Mada... dobro... ja jesam...
Ali ja i ne idem na lične kontakte!...
Aaaaaa... to si htela da kažeš...
Pa onda u redu.
 
Ja sam sretan sto postojim mene Ljubav daruje :)
treba samo malo volje da se covek raduje :)
nemoj reci da se plasis, ko se plasi propada :)
ako svoju srecu trazis ona s neba ne pada :)
moras ti po nju da dodjes,mnogo toga sam da prodjes ;)

 
Poslednja izmena:
.. ali radiš da bi dobio taj osećaj .. boljeg čoveka ..
.. kupuješ svoj lepši lik u ogledalu ..

Pa nije georgejune dao i ucinio drugih radi, ucinio je sebe radi...u tom slucaju odraz u ogledalu vidi samo on, i ne zanima ga ono sto drugi vide, ne ocekuje nagradu.I ne mozemo mi menjati svoj odraz, to smo sto smo.Nema osecaja boljeg coveka, jer on takav jeste, nema kupovine lepseg lika, jer ogledalo oslikava lik bas onakav kakav jeste.
 
Pa nije georgejune dao i ucinio drugih radi, ucinio je sebe radi...
.. upravo u tome i jeste problem ..
.. što se daje sebe radi ..

.. j ebeš takvo davanje ..
.. takvo davanje proizilazi iz .. samoljublja .. egoizma ..
.. iz ljubavi prema svojoj slici u ogledalu ..
.. takva davanja davaoci pamte .. godinama ..

.. imam jednu prijateljicu .. jednom mi je zaista mnogo pomogla ..
.. ja pomenem .. nakon nekih par meseci ..
.. ona ne zna o čemu pričam ..
.. ja je podsetim .. ali džabe .. slabo se seća ..
.. kaže .. eto .. ja i zaboravila ..

.. e .. to je davanje od srca .. a ne od ega ..
.. da leva ruka ne zna šta radi desna ..

.. kada je .. motiv davanja .. tuđa .. a ne svoja potreba ..
.. i kada rešavanjem tuđe potrebe prestaje i vlastita potreba za davanjem .. i potreba za pamćenjem tog davanja ..
(.. takva davanja pamte oni kojima je dato .. za razliku od ovih .. davanja sebe radi .. koja pamte davaoci ..)
 
.. upravo u tome i jeste problem ..
.. što se daje sebe radi ..

.. j ebeš takvo davanje ..
.. takvo davanje proizilazi iz .. samoljublja .. egoizma ..
.. iz ljubavi prema svojoj slici u ogledalu ..
.. takva davanja davaoci pamte .. godinama ..

.. imam jednu prijateljicu .. jednom mi je zaista mnogo pomogla ..
.. ja pomenem .. nakon nekih par meseci ..
.. ona ne zna o čemu pričam ..
.. ja je podsetim .. ali džabe .. slabo se seća ..
.. kaže .. eto .. ja i zaboravila ..

.. e .. to je davanje od srca .. a ne od ega ..
.. da leva ruka ne zna šta radi desna ..

.. kada je .. motiv davanja .. tuđa .. a ne svoja potreba ..
.. i kada rešavanjem tuđe potrebe prestaje i vlastita potreba za davanjem .. i potreba za pamćenjem tog davanja ..
(.. takva davanja pamte oni kojima je dato .. za razliku od ovih .. davanja sebe radi .. koja pamte davaoci ..)
E vidis ako ne bude takvo davanje onda dajes s kamatom..odes kod zelenasa koji imaju tarife i zna se u sta ulazu:lol:
 
.. upravo u tome i jeste problem ..
.. što se daje sebe radi ..

.. j ebeš takvo davanje ..
.. takvo davanje proizilazi iz .. samoljublja .. egoizma ..
.. iz ljubavi prema svojoj slici u ogledalu ..
.. takva davanja davaoci pamte .. godinama ..

.. imam jednu prijateljicu .. jednom mi je zaista mnogo pomogla ..
.. ja pomenem .. nakon nekih par meseci ..
.. ona ne zna o čemu pričam ..
.. ja je podsetim .. ali džabe .. slabo se seća ..
.. kaže .. eto .. ja i zaboravila ..

.. e .. to je davanje od srca .. a ne od ega ..
.. da leva ruka ne zna šta radi desna ..

.. kada je .. motiv davanja .. tuđa .. a ne svoja potreba ..
.. i kada rešavanjem tuđe potrebe prestaje i vlastita potreba za davanjem .. i potreba za pamćenjem tog davanja ..
(.. takva davanja pamte oni kojima je dato .. za razliku od ovih .. davanja sebe radi .. koja pamte davaoci ..)

Izvini, ali mislim da si malo izgubila kompas. Motiv davanja i nije njegova potreba (izvini gjune sto smo se zakacile za tvoj primer davanja), nego potreba drugih. Ogledalo nije tu narcisoidnog karaktera vec samo kao objekat koji eto belezi sve, jasno ocrtava nas odraz u njemu, hteli mi to ili ne.I gjune se sigurno ne seca mnogih svojih dobrih dela i davanja, ali nesto se moralo navesti kao primer.
A, ti si eto zapamtila i primetila taj "zaborav tvoje drugarice" i sada si od sebe u nasim ocima napravila i cak u svom ogledalu kao nekoga ko zna da ceni i primeti "davanje od srca"...tim cinom si sebe ucinila vecom i drazom u svom ogledalu.Vecom i od tvoje drugarice koja ti se nasla u nevolji.Prija jel da? Egoizam? Hm...
 
Pa nije veruj ne pravim uopsteno sranja u zivotu i ne postoji ravnodusnost pa mi se onda podrazumeva da cinim dobro..nekako ima dobrih ljudi sta ces:lol:
.. znam da ima .. jer ih poznajem ..
.. ali oni po pravilu ne govore za sebe da su dobri ..

(.. gde sam insinuirala da praviš neka sranja ..? .. nigde .. nekad mi se čini kao da tvoji odgovori nemaju veze s onim što sam napisala ..)
 
Izvini, ali mislim da si malo izgubila kompas. Motiv davanja i nije njegova potreba (izvini gjune sto smo se zakacile za tvoj primer davanja), nego potreba drugih.
.. to je tvoja pretpostavka ..
.. a ja sam jasno citirala delove njegovog teksta .. gde sasvim jasno govori o pomaganju sebe radi ..

Ogledalo nije tu narcisoidnog karaktera vec samo kao objekat koji eto belezi sve, jasno ocrtava nas odraz u njemu, hteli mi to ili ne.I gjune se sigurno ne seca mnogih svojih dobrih dela i davanja, ali nesto se moralo navesti kao primer.
.. ali je stvar u tome da se sebe navodi kao primer ..
A, ti si eto zapamtila i primetila taj "zaborav tvoje drugarice" i sada si od sebe u nasim ocima napravila i cak u svom ogledalu kao nekoga ko zna da ceni i primeti "davanje od srca"...tim cinom si sebe ucinila vecom i drazom u svom ogledalu.Vecom i od tvoje drugarice koja ti se nasla u nevolji.Prija jel da? Egoizam? Hm...
.. ma jok .. citiraj mi deo iz koga si zaključila da sam ja sad veća od te drugarice ..
.. veličina je u takvom davanju .. koje nije trgovina ..

.. ali .. treba jasno razgraničiti davanje koje nije trgovina od davanja koje jeste ..
.. a kad god govoriš o sebi kao o velikom davaocu .. darodavaocu .. dobročinitelju etc .. to je trgovina .. i to ego trguje ..
(.. da ti udovoljim .. nisam ni ja operisana od ega .. daleko od toga ..
.. samo se moj ne pumpa davanjem .. nego nekim drugim mehanizmima .. pumpanja .. j ebiga ..
.. al tema nismo ni ja niti bilo ko drugi ko se sam ponudi ka primer .. tema je davanje per se ..)
 

Back
Top