Potera - kviz znanja i neznanja

volite kvizove?


  • Ukupno glasova
    13

Dozzimer85

Veoma poznat
Poruka
13.118
Potera ili ti Chase.

Upravo gledah Btitansku verziju, neki deseti put za ovih mesec dva...
Naša je isto vrlo zanimljiva:

Ne znaš šta znaš dok ne saznaš šta ne znaš.
I ako saznaš to što ne znaš ne znači da znaš to što si saznao..

No igra bez granica.
Prosta su pravila.

Birajte prvog Tragača, mogu ja, ali je oblik malo modifikovan...

Primer:
5 neka bude početna pozicija, 9 poražen tragač, 1 poraženi igrač, pobednici su i igrači, i pitaoci, i srećni tragač...
Varanja nisu poželjna...ali su naravno moguća.
I kako raste za netragača tako bi trebalo da budu teža pitanja, igrač može biti bilo ko, postavljač pitanja ne može biti i igrač, Tragač isto odgovora, postavljač pitanja potvrdjuje tačan odgovor...
Ah, moderatori uprostite pravilnik...

Znači nivo pitanje, pitanje, igrač, tragač
Pa pitaoc potvrđuje nivo.
Može da pita opet, a može drugo bilo ko da bude pitaoc za sledeće.
Tragač može samo da odgovara, i eventualno doda komentar.
L?
P?

A
B
C

Je format.
Nagrada je igra bez granica, tj granice su ovaj virtuelni format i ekran/prozor ispred tvojih očiju...
Pitanja mogu biti iz svih oblasti.
Jezik ovaj krstarički, naš nemi a glasni...

A ako nećete igrajte british app The Chase -World Tour...

Ako nećete nećete...
Ako hoćete birajte Tragača...
 

Prilozi

  • Screenshot_20240125_175634.jpg
    Screenshot_20240125_175634.jpg
    76,2 KB · Pregleda: 3
Poslednja izmena:
(I)Prvi treba da postavi pitanje.

(II)Drugi da odgovori.

(III)
Treći tragač da poništi ili pomeri igrača. Ili sebe, sve tri opcije su moguće.
Ako niko ne odgovori tačno level ostaje isti.
Ako igrač odgovori tačno a tragač netačno igrači napreduju.
Ako tragač odgovori tacno a igrač ne onda tragač napreduje.
(IV)
Postavljač pitanja pomera nivo.

V ili ispočetka osim nivoa...


Znači ustvari svi možemo biti sve.
:D

Ajde sastavite.. isteklo mi četvrt sata za edit...
 
Znači svi igramo sve...

I nivoi mogu da budu, tj granice,
Nema pobede lol

Ovaj, možemo samo 0...

I kako ide u minus to Tragači vode, a plus Igrači, i kako je veći broj, treba da budu teža pitanja od prethodnog, iako je to uslovno jer nikad ne znamo ko je sledeći Igrač, ili Tragač...

Pitaoc isto ali pitaoc zna pitanje, i trebalo bi odgovor...
 
Potera ili ti Chase.

Upravo gledah Btitansku verziju, neki deseti put za ovih mesec dva...
Naša je isto vrlo zanimljiva:

Ne znaš šta znaš dok ne saznaš šta ne znaš.
I ako saznaš to što ne znaš ne znači da znaš to što si saznao..

No igra bez granica.
Prosta su pravila.

Birajte prvog Tragača, mogu ja, ali je oblik malo modifikovan...

Primer:
5 neka bude početna pozicija, 9 poražen tragač, 1 poraženi igrač, pobednici su i igrači, i pitaoci, i srećni tragač...
Varanja nisu poželjna...ali su naravno moguća.
I kako raste za netragača tako bi trebalo da budu teža pitanja, igrač može biti bilo ko, postavljač pitanja ne može biti i igrač, Tragač isto odgovora, postavljač pitanja potvrdjuje tačan odgovor...
Ah, moderatori uprostite pravilnik...

Znači nivo pitanje, pitanje, igrač, tragač
Pa pitaoc potvrđuje nivo.
Može da pita opet, a može drugo bilo ko da bude pitaoc za sledeće.
Tragač može samo da odgovara, i eventualno doda komentar.
L?
P?

A
B
C

Je format.
Nagrada je igra bez granica, tj granice su ovaj virtuelni format i ekran/prozor ispred tvojih očiju...
Pitanja mogu biti iz svih oblasti.
Jezik ovaj krstarički, naš nemi a glasni...

A ako nećete igrajte british app The Chase -World Tour...

Ako nećete nećete...
Ako hoćete birajte Tragača...

Još kao dete sam pikirala Jovana Memedovića kao svojvrsni prototip muškarca-kako treba da se ponaša, izgleda, da se oblači, da isijava određenu harizmu... Poteru gledam najviše zbog njega. Kad bi doveli novog voditelja, istog momenta bih izgubila interesovanje za taj kviz. :mrgreen:
Jeste mi impresivno kad igrači pokažu "znanje", ali, eto, lično imam i neke druge motive zašto pratim samo Poteru, a ne npr. neke druge, vrlo slične kvizove. :)
Nemam interes da pratim "Lov i Robolov", nit' sam lovac, niti ribolovac... ali za Jovana Memedovića odvojim pomalo vremena kad god je zgodna situacija.
 
Još kao dete sam pikirala Jovana Memedovića kao svojvrsni prototip muškarca-kako treba da se ponaša, izgleda, da se oblači, da isijava određenu harizmu... Poteru gledam najviše zbog njega. Kad bi doveli novog voditelja, istog momenta bih izgubila interesovanje za taj kviz. :mrgreen:
Jeste mi impresivno kad igrači pokažu "znanje", ali, eto, lično imam i neke druge motive zašto pratim samo Poteru, a ne npr. neke druge, vrlo slične kvizove. :)
Nemam interes da pratim "Lov i Robolov", nit' sam lovac, niti ribolovac... ali za Jovana Memedovića odvojim pomalo vremena kad god je zgodna situacija.
Onda glasaj smaraju osim Jovana...

Inače Jovan je baš smarač, ali uglađen i veoma precizan. Vrhunski za pitača...
 
Onda glasaj smaraju osim Jovana...

Inače Jovan je baš smarač, ali uglađen i veoma precizan. Vrhunski za pitača...
Kako, bre, smarač? Drži me vrlo zabavljenu sve ove godine! Nije on smarač. Smarači su ljudi koji bi na glupe načine da budu interesantni. Evo, sa 5-6 godina svog života sam ga zavolela, dok je još radio sportski program za jedan jedinstveni Dnevnik RTS-a. Njemu, ako ikome, dodeljujem orden za držanje pažnje, jer em nisam volela sport, em sam svaki dan iščekivala Dnevnik da vidim kako je zgodan, lep, gospodstven, sve kako treba!
 
Potera ili ti Chase.

Upravo gledah Btitansku verziju, neki deseti put za ovih mesec dva...
Naša je isto vrlo zanimljiva:

Ne znaš šta znaš dok ne saznaš šta ne znaš.
I ako saznaš to što ne znaš ne znači da znaš to što si saznao..

No igra bez granica.
Prosta su pravila.

Birajte prvog Tragača, mogu ja, ali je oblik malo modifikovan...

Primer:
5 neka bude početna pozicija, 9 poražen tragač, 1 poraženi igrač, pobednici su i igrači, i pitaoci, i srećni tragač...
Varanja nisu poželjna...ali su naravno moguća.
I kako raste za netragača tako bi trebalo da budu teža pitanja, igrač može biti bilo ko, postavljač pitanja ne može biti i igrač, Tragač isto odgovora, postavljač pitanja potvrdjuje tačan odgovor...
Ah, moderatori uprostite pravilnik...

Znači nivo pitanje, pitanje, igrač, tragač
Pa pitaoc potvrđuje nivo.
Može da pita opet, a može drugo bilo ko da bude pitaoc za sledeće.
Tragač može samo da odgovara, i eventualno doda komentar.
L?
P?

A
B
C

Je format.
Nagrada je igra bez granica, tj granice su ovaj virtuelni format i ekran/prozor ispred tvojih očiju...
Pitanja mogu biti iz svih oblasti.
Jezik ovaj krstarički, naš nemi a glasni...

A ako nećete igrajte british app The Chase -World Tour...

Ako nećete nećete...
Ako hoćete birajte Tragača...
Britanska je malo veselija
Kao neke fore ovo ono, ali generalno Potera mi nije omiljeni kviz
 
Kako, bre, smarač? Drži me vrlo zabavljenu sve ove godine! Nije on smarač. Smarači su ljudi koji bi na glupe načine da budu interesantni. Evo, sa 5-6 godina svog života sam ga zavolela, dok je još radio sportski program za jedan jedinstveni Dnevnik RTS-a. Njemu, ako ikome, dodeljujem orden za držanje pažnje, jer em nisam volela sport, em sam svaki dan iščekivala Dnevnik da vidim kako je zgodan, lep, gospodstven, sve kako treba!
Volimo isto. Iako dok objasni...
Za zabavljača je štur. Za kviz srpskih tragača je verovatno izbor bez prave konkurencije...

Mada ti ga voliš i kao muškarca tvoje smislenosti.

Ja samo kao voditelja i lice s televizije...
 
Volimo isto. Iako dok objasni...
Za zabavljača je štur. Za kviz srpskih tragača je verovatno izbor bez prave konkurencije...

Mada ti ga voliš i kao muškarca tvoje smislenosti.

Ja samo kao voditelja i lice s televizije...
Ne kao muškarca, ali kao svojevrsnu reklamu muškarca-da. Prateći ga od detinjstva... stekla sam sliku o muškarcu sa kojim bih lepo živela. Da je lep-jeste, da je to ustvari sportski tip, košarkaš u najavi, je l'te, -da; Ali bilo je mnogo sličnih i različitih formata u kojima su voditelji bili zgodnjikavi i sve to... ali nisam mislila o njima isto kao o jednom Jovanu Memedoviću. To je za mene TV faca... kao npr. jedan Zdravko Čolić kao pevač.
 
Kako, bre, smarač? Drži me vrlo zabavljenu sve ove godine! Nije on smarač. Smarači su ljudi koji bi na glupe načine da budu interesantni. Evo, sa 5-6 godina svog života sam ga zavolela, dok je još radio sportski program za jedan jedinstveni Dnevnik RTS-a. Njemu, ako ikome, dodeljujem orden za držanje pažnje, jer em nisam volela sport, em sam svaki dan iščekivala Dnevnik da vidim kako je zgodan, lep, gospodstven, sve kako treba!
misljenja sam da je na tebe vise uticao njegov izgled nego zanimljivost :rumenka:
 
misljenja sam da je na tebe vise uticao njegov izgled nego zanimljivost :rumenka:
Pa, bilo je i zgodnijih. Npr. kad se pojavio na nekoj televiziji, voditelj Karanović-svaka mu čast, i dalje obavlja svoj posao profesionalno... ali nema ono duše kao J.M., malo mu nedostaje toga. Na sličan način sam volela Minimax-a, a nije bio zgodan klasično ili moderno.
Gospodin drži renome, marka je za sebe, neuporediv sa nadolazećom konkurencijom. Jedan Viktor Savić, zgodan i divan glumac-ipak nije u stanju da nas privuče kao jedan J.M. malim ekranima.
Srećna zvezda, šta li je...
 
Poslednja izmena:

Back
Top