Postoje li danas hrišćani?

Meliot

Elita
Poruka
16.894
Da li danas postoje ljudi koji se mogu nazvati hrišćanima? Ili su danas svi postali pravoslavci, katolici, luteranci, kalvinisti kao i mnogi drugi? Koliko ljudi danas sebe identifikuje pre svega kao hrišćane pa tek onda za sebe kažu da pripadaju nekom hrišćanskom pravcu?
 
Ja nešto ne vidim da ljudi koji veruju u Isusa Hrista za sebe pre svega kažu da su hrišćani. Čini mi se da su podele u hrišćanskom svetu tako duboke da se odmah ljudi identifikuju prema frakcijama u hrišćanskom svetu.
Нису поделе већ деноминације. Основни Хришћански принципи остају исти и велика већина и даље се првенствено идентификују хришћанима.
 
Ja slušajući i čitajući ljude koji pripadaju raznim pravcima u hrišćanstvu sve stičem utisak da prema drugim stranama postoji jako velika netrpeljivost. Pa čak i mržnja.

Ma jok, nego su mnogi navodno kroz prizmu "vere" ubijali, klali, razapinjali na krst, nabijali na ražanj žive ljude sve pod parolom "u ime vere", tako da se mržnja raspirivala u tom pravcu.
 
I tako se hrišćani dignuše u rat protiv onih koji neće u veru ili su druge vere. Ja sam od danas Bustonoglajinadžuberijanac, vera koja je od danas aktivna i prima nove članove, ko neće da se pridruži...bolje da ne zna. Detaljnije na mom profilu
 
Ma jok, nego su mnogi navodno kroz prizmu "vere" ubijali, klali, razapinjali na krst, nabijali na ražanj žive ljude sve pod parolom "u ime vere", tako da se mržnja raspirivala u tom pravcu.
Šta misliš kako je hrišćanstvo rasprostranjeno po svetu? Mnogi negiraju istinu, ljudi su ubijani na najgore moguće načine ako nisu želeli da prihvate hrišćanstvo. Pa ti budi ponosan hrišćanin...
 
Šta misliš kako je hrišćanstvo rasprostranjeno po svetu? Mnogi negiraju istinu, ljudi su ubijani na najgore moguće načine ako nisu želeli da prihvate hrišćanstvo. Pa ti budi ponosan hrišćanin...

Zašto misliš da aboliram bilo koga od zlodela? Viđao sam islamiste koji bacaju ljude sa zgrada i prebijaju jer su gej ili nisu islamisti, viđao sam nakaradne krstaške ratove, džihade i sve ostale besmislice gde se neko kolje u ime Boga.

Zato i napomenem da sam ponosni hrišćanin, pravoslavac, jer pravoslavci nisu imali verskih ratova i ubijanja u ime Boga.
 
Ja nešto ne vidim da ljudi koji veruju u Isusa Hrista za sebe pre svega kažu da su hrišćani. Čini mi se da su podele u hrišćanskom svetu tako duboke da se odmah ljudi identifikuju prema frakcijama u hrišćanskom svetu.
To.
Recimo prosecan Srba se gnusa reci ''hriscanin'' jer ga to stavlja onda u isti kos sa ''ustasama'' (=rimokatolicima) ili ''amerikancima'' (=protestantima).
 
Zašto misliš da aboliram bilo koga od zlodela? Viđao sam islamiste koji bacaju ljude sa zgrada i prebijaju jer su gej ili nisu islamisti, viđao sam nakaradne krstaške ratove, džihade i sve ostale besmislice gde se neko kolje u ime Boga.

Zato i napomenem da sam ponosni hrišćanin, pravoslavac, jer pravoslavci nisu imali verskih ratova i ubijanja u ime Boga.
Svaka religija je nusprodukt neke druge, da ne postoji ni jedna ne bi postojalo ni pravoslavlje, verske ratove su drugi odradili. Religija je temeljena na ubijanju i nasilju.
 
Da li danas postoje ljudi koji se mogu nazvati hrišćanima? Ili su danas svi postali pravoslavci, katolici, luteranci, kalvinisti kao i mnogi drugi? Koliko ljudi danas sebe identifikuje pre svega kao hrišćane pa tek onda za sebe kažu da pripadaju nekom hrišćanskom pravcu?
od Hrista na ovamo bilo je tek nekoliko pravih hrišćana i oni su postali svetitelji sa kanonizacijom ili bez nje...to su oni koji su živeli apsolutnu ljubav...ovo ostalo je sve tu zbog pripadanja grupi koja postaje deo proširenog ega i zbog straha od kazne...

to da kažeš da si hrišćanin a ne pravoslavac ili šta god to je kao da kažeš da si Jugosloven a ne Srbin...identifikacija sa grupom nižeg reda je jača od identifikacije sa grupom višeg reda koja uključuje i tvoje ideološke suparnike (narcizam malih razlika)
 
Da li danas postoje ljudi koji se mogu nazvati hrišćanima? Ili su danas svi postali pravoslavci, katolici, luteranci, kalvinisti kao i mnogi drugi? Koliko ljudi danas sebe identifikuje pre svega kao hrišćane pa tek onda za sebe kažu da pripadaju nekom hrišćanskom pravcu?
Најчешће протестанти себе називају само хришћанима.

Православци себе зову православцима јер верују да је православље - право славље. Права вера.
 
Da li danas postoje ljudi koji se mogu nazvati hrišćanima? Ili su danas svi postali pravoslavci, katolici, luteranci, kalvinisti kao i mnogi drugi? Koliko ljudi danas sebe identifikuje pre svega kao hrišćane pa tek onda za sebe kažu da pripadaju nekom hrišćanskom pravcu?
Svi ljudi koji pripadaju nekom hrišćanskom pravcu su hirišćani. Da, danas postoje
hrišćani i ima ih oko dve milijarde.
Šta si hteo ti ovom temom reći?
 
Možeš li mi navesti gde je pravoslavlje temeljeno na ubijanju i nasilju?
Kroz istoriju pogledaj koja je najstarija religija i kako je dospela do većine ljudi. Nebitno koja je religuja u pitanju. Nisu išli od vrata do vrata i nudili spasenje kroz hrišćanstvo. Svaka religija je više manje ista i veruje u nekog boga i ratuje sa drugom jer nisu istomišljenici.
 

Back
Top