Postavljanje podnih plocica?

kaemsandra

Početnik
Poruka
26
Renoviramo stan u zgradi zidanoj 1930. Podigli smo parket u hodniku i videli da se ispod nalaze daske. Sad razni majstori, razni predlozi:
1. Lijte kosuljicu, povadite daske pa stiropor i preko 3cm kosuljica - za mene uzas;
2. Postavite medijapan pa silikonom lepite plocice - to mi je opet nekako klimavo i
3. Postavite na daske OSB plocu 9ili 12mm i preko nje na lepak ili silikon plocice- sto je meni najprihvatljivije, ali muz sumnja da ce plocice poceti da pucaju.

Jos samo i ovo, kupili smo spanske plocice i to jos namenjene za sploljnu ugradnju, one kao imitacija kamena pa se izmedju svake cetiri plocice postavi zvezdica. Mislim da su to ipak malo kvalitetnije plocice koje nece bas tako lako da pucaju, a drugo nas je u stanu troje, nece valjda to toliko da radi da popucaju sve plocice.
Hvala unapred i pomazite!!!
 
Предлог број 1 је најбољи. Само што би требали плочке да лепите уместо цементним млеком, лепком Ц11 а може и онај за спољну употребу. Обратите пажњу да се лепак растера целом површином плочице. Кад нема шупљина шансе да пукну су минималне.
 
ako je zgrada radjena bez ploce izmedju stanova daske nikako ne vadite.svaki majstor tera na svoju vodu.najjeftiniji nacin i najduzi vek trajanja je sledeci.ne vadite daske nikako osim onih koje su pukle ili strulile.preko dasaka najlon u komadu, preklopi najlona oko 50cm.naliti betonsku plocu ne deblju od 4 do 7 cm.ploca mora da se radi da bude ravna znaci gledajte da majstor mora da predje vise puta ravnjacom preko nje i da ne zuri.na takav pod ako zgrada trpi potrese od teskih vozila nikako ne stavljati tvrde materijale osim laminat,parket, bambusov laminat.
 
Renoviramo stan u zgradi zidanoj 1930. Podigli smo parket u hodniku i videli da se ispod nalaze daske. Sad razni majstori, razni predlozi:
1. Lijte kosuljicu, povadite daske pa stiropor i preko 3cm kosuljica - za mene uzas;
2. Postavite medijapan pa silikonom lepite plocice - to mi je opet nekako klimavo i
3. Postavite na daske OSB plocu 9ili 12mm i preko nje na lepak ili silikon plocice- sto je meni najprihvatljivije, ali muz sumnja da ce plocice poceti da pucaju.

Jos samo i ovo, kupili smo spanske plocice i to jos namenjene za sploljnu ugradnju, one kao imitacija kamena pa se izmedju svake cetiri plocice postavi zvezdica. Mislim da su to ipak malo kvalitetnije plocice koje nece bas tako lako da pucaju, a drugo nas je u stanu troje, nece valjda to toliko da radi da popucaju sve plocice.
Hvala unapred i pomazite!!!


Da li je stan u prizemlju? ako nije, obratite paznju na "nosivost", najbolje je konstatujte se sa nekim staticarom.
 
Koliko koštaju 6m2 ponih pločica?Neke normalne z:mrgreen: Msm, ne škart neki a ne ni neka prese*rancija opet.Dakle, postavljanje i same pločice za kupatilo. Otprilike naravno.Tnx

Za oko 1000din/m imas veoma dobar izbor. Uvek ima nekih i na akciji za recimo 700-800 din i dobre su. Ako su Zorkine ili eventualno Kanjiza, uzimaj jer je to odlican kvalitet.

Pre kupovine obavezno naglasis da su plocice za pod (podne mogu na zid ali obrnuto ne), pitas da li su "niskoupojne"plocice ( malo vlage upijaju), trazis da paketi budu iz iste serijebez obzira na cenu i proizvodjaca ( serije se uvek medjusobno razlikuju za nijansu-dve), a mozes i rukom da ih malo "pomazis" tek da vidis da li ti hrapavost odgovara. To je vrlo bitno za spoljne plocice ali za kupatilo je mozda i nebitno.

Ako ne verujes prodavcu, pogledaj otisnute oznake na plocica. Precrtane pahulje ( niskoupojne plocice), nacrtano stopalo ( podne plocice), pahulja ( izdrzavaju niske tempretarure...te mogu i za terasu i za kupatilo).
Mozes za pocetak da basis pogled na sledeci link, mada plocice je najbolje videti uzivo u prvom salonu jer ovako na slikama su neprepoznatljive i deluju bzvz
http://www.kuba.rs/?action=category&id=551&pg=2
 
Iskreno da ti kažem pojma nemam i nisam ni gledala. Pitala sam ovde za cenu samo otprilike pa mi je BGhighlander ostavio link pločica da pogledam samo...I nadjoh neke simpa skroz,Pretpostavljam da ima i u ns, nisam gledala...Imamo mi mnogo da djiramo do biranja pločica :zroll: Pitala sam za cenu jer smo mm i ja baš nešto o tome pričali pa me kopkalo.
 
Onda dobro, ali tamo stvarno ima dobar izbor, mi smo nekad bili Novosađani a sad živimo na Paliću, pre 5-6 godina su nam trebale specifične pločice za hodnik i stepenište, pa još i da ima centralni ukras zbog velikog prostora. U NS , prema najlonu smo u jednom salonu kupatila našli sve što nam je trebalo po dobrim cenama. Trebalo bi povremeno da svraćate u takve prodavnice, jer, oni, po nekim čudnim kriterijumima imaju sniženja i nekada stvarno možeš da pronađeš ekstremno dobre i lepe pločice po odličnoj ceni, a one se ne kvare, neka stoje i čekaju svojih 5 minuta.
Tako smo pre tri godine upali u jednu prodavnicu koja je menjala izložbene panoe i sve ločice su prodavali po 300 din za m2. Kupili smo od iste vrste mermernih pločica 24 m2, samo u raznim bojama i nijansama, to smo planirali da napravimo kombinaciju za garažu. I da znaš, kada smo poređali, bez obzira što je bilo mnogo boja, izgledalo je baš slatko, futuristički. Nama nije to bilo bitno, ipak je garaža u pitanju, ali za te pare ne bi mogli nikakve pločice da kupimo a kamoli mermerne.
 
Pozdrav svima.
Nedavno sam kupio prizemnu kuću i hdeo bih da uradim pod (na betonu).
Besplatno sam nabavio veću količinu 30 godina starih i suvih dasaka od lamperiju debljine 2 cm.
E , sad bih hteo da mi deo prostorije bude pod pločicama (kuhinja) a drugi pod brodskim podom (trpezarija i dnevni boravak).
Daske moram prvo brusiti (skinuti 2 mm) ,da ne bude jarak između njih. Vidite sliku.
I stavio bih ih na OSB ploču , ispod koje ide tvrdi stiropor sa aluminijumskom izolacijom. (dosta je tvrd. Kad se hoda po njemu noga ne upada ni malo).
Da li se pločice mogu lepiti (mreža + lepak kao osnova a posle na to zalepiti) na stropor?
Evo i slika:
http://img832.imageshack.us/img832/3729/qakq.jpg
Hvala
 
Ako sam te razumeo, ti bi lepio pločice ali da ispod imaš stirodur?

Rade ljudi i to ali se preko stirodura ( stiropor ni u teoriji) lije debela košuljica da ne bi popucalo jer nije stirodur toliko tvrd ko što ti se čini.

Nije to baš posao za UradiSam varijantu.
 
Hvala na savetu.
Pošto kažeš da na stiropor ne ide. Da li bi se moglo lepiti na OSB ploču?
ОСБ плоче имају велику еластичност јер су прављене од слепљених остатака дрвета. Колико год да их учврстиш а да је то економски исплатљиво, оне ће и даље под притиском одрасле особе да "раде". Ако на такву подлогу налепиш плочице, убрзо ће доћи до пуцања лепка или одлепљивања са деловима ОСБ плоче.
Решење би било да се на делу који ће бити под плочицама уради стандардан подлога за плочице а то је бетон или бетонска кошуљица преко хидро и термо изолације.
Ламперија је предвиђена да иде на зид а не на под, за под ти треба бродски под (надам се да је лапсус у питању). Бродски под се не лепи него куца ситним ексерима за носеће профиле. Разлог је лакша замена уколико се појави потреба.
 

Back
Top