Posmatranje sebe kao Boga

" Samo Bog sebe moze gledati kao Boga. "
...kažu da izvan njega nema postojanja....onda on nema sučim da se upoređuje...a ako nema sučim da se upoređuje ne može znati o sebi ništa sem onoga što nosi u sebi...a to u sebi , ako vidi razumom i fokusira se na nas - ljude , onda može slobodno da se samoubije i spase ideju o čoveku ----za neka druga vremena !
 
zivi-mesija.jpg


Schopenhauer-1.jpg


:think:


:think: Na šta to ukazuju ove dvije fotografije?
Ako se gleda na hronološki niz događaja, onda je normalno da fotografija čovjeka 19-tog vijeka prethodi a u njoj se može vidjeti predstava čovjeka koji je pun sebe i svog uspjeha. U drugoj fotografiji, koju je postavio oziman, vidi se isti lik koji se našao u sasvim drugom kontekstu, koji živi u drugom vremenu i u sasvim drugim socijalnim uslovima ali sa istom porukom čovječanstvu kao i njegov prethodnik (inkarnacija) iz 19-tog vijeka. I jedan i drugi su sigurni da oni jedini znaju istinu o životu. Ali ono što se može primijetiti jeste da je isto lice u reinkarniranoj formi dobilo nešto blaženiji izraz.



A evo šta se dobije kad se ova dva lika, dvije fotografske predstave preklope:


Shopenhouer-ivi20mesija203_zpsuxzh8ztu-1.jpg


Shopenhouer-ivi20mesija202_zpsy1n0xeal-1.jpg




Ovako bi izgledalo to lice da se nije desila promjena uslova u kojima se duša reinkarnirala.

ivi20mesija-Scaronopenhouer_zpsgueiobsg-1.jpg



Dakle ozimane, nije ni čudo da si tako očaran i privučen i jednim i drugim likom. :)
'Živi mesija' je reinkarnirani Šopenhauer???

HAHAHAHAHA
 
Poslednja izmena:
Recite mi vaše mišljenje o ovome. Ja mislim da je to sasvim u redu.

Nemoguće je posmatrati se Bogom. Posmatrati se podrazumijeva da postoji prostor i tačka gledišta u predstavi, dakle odvojenost posmatrača od onoga što sebi projektuje i posmatra. U Bogu sve je JEDNO. Bog stoga jedino možeš biti ali kao čovjek o Bogu dakako možeš pričati stvarajući asocijacije. Ni jedna asocijacija se niti približava istini o tome šta i kako Bog jeste. Ipak asocijacije imaju moć da u biću probude želju za samosaznanjem. I svaki put kad poželiš da saznaš Sebe-Boga... moraš prestati biti čovjek. Oni ljudi (izrazi) koji sebe posmatraju Bogom uistinu posmatraju svoju predstavu o tome šta oni-Bog jesu.Ta predstava je ubjeđenje proizašlo iz shvatanja koji je uslovljeno nivoom svjesnosti. Bog se ne može predstaviti ni sebi ni drugima. Bog se jedino može BITI.

Ipak, s pravom mogu reći: JA JESAM BOG, ali šta je istina o tome šta i kako JA koje Bog jesam jeste... to je sasvim drugo pitanje. O njemu se se samo može pričati i kroz priču navoditi na buđenje a istina je uvijek u njemu samom.
 
pa ajde kamo ih kad su toliko pametni i u sve se razumeju, zasto mi ne izidju u susret, ne obore me ako nisam bog, a jesam bog, za njih sam brate bog nad bogovima, superbog, ajde gde ste kukavice mamu vam jeb.em, zasto sad bezite, izmisljate razloge da mi ne izadjete u susret, picki.ce jedne raspale

- - - - - - - - - -

da ih smaknem unapred reci cu da su to sve pick.ice koje su se navikle da zive u vestacki ogradjenoj sredini, gde je drustvenost prisiljena, gde svako mora da bude fin prema svakom drugom, to ih navodi na to da pocnu da misle da je to normalno, a nije normalno, to je bolest, zbog cega na kompetitivnost, koja je mnogo prirodnija stvar, gledaju kao na bolest, zato sto su sve to razmazeni imbecili iskompleksirani potisnuti, ma olos bre koju treba pobiti

covek je hiper-drustveno bice, nije prirodno drustven, drustvenost je mnogo mladji instinkt od suprotnog, neprijateljski nastrojenog, ratnickog instinkta, instinkt koji uz to uopste nije ni uskladjen s ratnickim instinktim vec je u kontradikciji sa njim
Cro Magnon, nasi preci, to su sve sami licemeri koji su bili prisiljeni na drustvenost, koji nisu bili prirodno drustveni, vec su bili prisiljeni iz strah, njihova drustvenost nije plod racionalnosti vec iracionalnosti, odnosno, hiper-racionalnosti
usrali su se i postali drustveni, na silu, ne prirodnim putem

zato sad imamo sve ove ustogljene tipove kobajagi civilizovane
my ass bre

Au, prijatelju...nisi ni svestan koliko si svoj kredibilitet uništio ovim postom. Ne njegovom esencijom, sa kojom se u mnogo čemu slažem, nego načinom na koji si je izneo. Puštaš krila preko internet foruma? Jesi li svestan koliko je to u najmanju ruku smešno, a u najveću nemoralno? Ne bi trebalo da pričaš s ljudima preko interneta onako kako nikada ne bi pričao u stvarnosti. Nikad ne znaš ko se nalazi sa druge strane tog ekrana. Možda imaš posla sa nekim ko bi te živog pojeo kada bi mu se u pravom životu tako obratio, i to bukvalno.
 

Back
Top