Poslednje reči

gost 306236

Aktivan član
Poruka
1.734
Na jednom sajtu (neću postavljati link jer nije pravoslavni) sam našao sledeće informacije:

Ništa ne pobunjuje toliko pažnje koliko svedočanstvo umirućeg čoveka. Smrtni čas otkriva čovekovo pravo lice i stanje njegovog srca. Mnogi su u svojim zadnjim minutima svoga života priznali sebi i drugima, da su živeli isprazan život - bez Boga, te, da umiru u strahu i bez nade...

VOLTAIRE, čuveni filozof imao je jeziv svršetak života. Medicinska sestra koja ga je negovala, je rekla: "Ni za svo zlato sveta ne bi htela prisustvovati još jednoj ovakvoj smrti. On je celu noć vrištao i tražio oproštenje svojih greha".

DAVID HUME, ateista je umirući vikao: "Nalazim se u plamenu i mukama, oko mene očaj i užas!"

NAPOLEON - V. Njegov lekar je zapisao sledeće: "Car umire sam i napušta zemaljsko carstvo a ne poznaje Boga i Hrista. Rekao je da vidi gde ide, u užasnu vatru pakla".

CESARE BOREIA, državnik, rekao je: "Brinuo sam se za svet a za svoj život nisam se brinuo. Nisam se upoznao sa Stvoriteljem, sada moram umreti bez Boga, izgubljen sam..."

KARLO IX, je rekao: "Izgubljen sam bez Hrista, potpuno sam svestan toga. Moja duša sada vapi za Bogom i Isusom Hristom."

HOBBES, engleski filozof, umirući je govorio: "Bez Boga se nalazim u tami, očaju i paklu. Svakom savetujem da razmišlja gde će večnost provesti, neka upozna svoga Stvoritelja još dok živi".

SIR THOMAS SCOTT, predsednik Doma Lordova Velike Britanije. "Do ovog časa mislio sam da ne postoji ni Bog ni pakao. Sada kada mi se bliži čas smrti i vidim oboje. Kad bi dobio još samo jednu godinu života, onda bi je proživeo svedočeći ljudima šta sam video i čitao bih stalno Sveto pismo".

NIEZSCHE. Pred smrt je poludeo i tako umro.

LENJIN, je pred smrt izgubio razum. On se obraćao praznim stolicama u sobi i tražio oproštenje greha.

JAGODA, šef tajne policije, je rekao: "Zaista, postoji Bog i On me kažnjava radi mojih greha i neverstva".

JAROSLAWSKI, predsednik Internacionalnog ateizma, je izjavio: "Molim vas spalite sve moje knjige. To su laži i obmane. Sada vidim mog Stvoritelja, Sveto pismo je istinito..."

Svi ovi ljudi koji su poricali postojanje Boga, i sa Njim budalasto vodili nekakav svoj rat, iz kojeg su na kraju izašli kao potpuni gubitnici.

Šta nagoni ljude da se u toku života odriču Boga? Šta neke nagoni da se pred kraj života pokaju? Koliko je realno dobiti spasenje pred kraj života?
 
Na jednom sajtu (neću postavljati link jer nije pravoslavni) sam našao sledeće informacije:



Šta nagoni ljude da se u toku života odriču Boga? Šta neke nagoni da se pred kraj života pokaju? Koliko je realno dobiti spasenje pred kraj života?

:dontunderstand:

Postaviš neke informacije a ne naznačiš link ka tome samo zbog toga što sajt nije...pravoslavni. Te informacije su sa sajta ...Sionske trube...

I sada ja treba slepo da verujem da su to doslovno njihove poslednje reči...Imaš li neke validne dokaze da to jeste tako...
 
:dontunderstand:

Postaviš neke informacije a ne naznačiš link ka tome samo zbog toga što sajt nije...pravoslavni. Te informacije su sa sajta ...Sionske trube...

I sada ja treba slepo da verujem da su to doslovno njihove poslednje reči...Imaš li neke validne dokaze da to jeste tako...

Već sam naveo da je sa drugog sajta. Nema potrebe da izmišljaš toplu vodu.
AKo ti imaš kontra-dokaze, izvoli postavi. Do tada ćemo raspravljati o onome što imamo.
 
KARLO IX, je rekao: "Izgubljen sam bez Hrista, potpuno sam svestan toga. Moja duša sada vapi za Bogom i Isusom Hristom."

Taj je pobio toliko mnogo hrišćana u ime Hrista, da ni za osamsto milijardi godina izgovaranja "SveteDeveMarije" nece dobiti indulgovani oprost.

1572. godine naređuje pokolj hugenota na dan svetog Bartolomeja.
1574. umire od tuberkuloze, popljuvan sopstvenom krvlju.
 
Poslednja izmena:
Bavio se propaganom. Znači, promovisao je sulude ideje svojih komunističkih bosova i ispirao mozak drugima.

To se može reći i za većinu hrišćanskih ideologa koji su promovisali sulude hrišćanske ideje, zbog kojih je mnogo ljudi ubijeno i čitave civilizacije uništene.

A jesi li znao da je Hobbes veoma poštovao Tertulijana i crkvu uopšte?
 
:dontunderstand:

Postaviš neke informacije a ne naznačiš link ka tome samo zbog toga što sajt nije...pravoslavni. Te informacije su sa sajta ...Sionske trube...

I sada ja treba slepo da verujem da su to doslovno njihove poslednje reči...Imaš li neke validne dokaze da to jeste tako...

a ti si pretpostavljam sajt sionske trube procitao uzduz i popreko?
dovoljno je da uzmes par reci iz teksta recimo

Ništa ne pobunjuje toliko pažnje

turis ga na gugl i sad ti izadje da ima na dva sajta ovo pisanije sionska truba i krstarica:mrgreen:
 

Back
Top