Posao u Rusiji (2)

Muz ide za Sabetu 10.avgusta, pa ako može samo ukratko da mi napišete kako otprilike izgleda putovanje (presedanja i sl.) i koliko prtljaga može da se nosi.

Let do Moskve traje oko 2h.i30min.Na Seremetjevu tj.aerodromu grupu ceka vozac za odlazak do hotela.Tamo se bude obicno par sati do sledeceg leta, a izuzetno ako nije obezbedjena karta moze da se ostane i do nekoliko dana.Kraj hotela se nalazi veliki market gde se za relativno male pare mogu kupiti cigarete, hrana i ostale potrepstine.Do Sabete let traje oko 3h.i30min,Dozvoljena tezina prtljaga je do 23kg. plus ranac koji unosis sa sobom u avion do 8kg. u kome ne smeju da budu sredstva za licnu higijenu tipa boca pod pritiskom i sl. niti hrane i vode.To oduzimaju u startu.Sto se tice novca, najbolje je sa sobom poneti rublje kako bi se izbegli nepotrebni problemi oko konverzije neke druge valute.Tamo nece raditi prvih nekoliko dana, a pojedinci su cekali i po 20 tak dana dok se ne zavrsi potrebna papirologija.Za duze cekanje postoji odredjena novcana nadoknada, ali to ce vec videti ako uopste do toga i dodje.Obavezno poneti nekoliko parova vunenih carapa jer novembar moze ici do minus 30...

- - - - - - - - - -

Da li neko od vas ima neko iskustvo sa kompanijom Velesstroy Montaž?

Mrzi me da listam unazad kada se samo raspravlja o plati.

Ja imam al, mrzi me da ti pisem bilo sta.Takvi smo ti uostalom manje vise svi oni koje nesto mrzi!
 
Hvala puno. Da li da kupi tel. karticu odmah u Moskvi? I da li za sve firme važi to čekanje do početka rada, jer on ide preko Tankmonta, a ne preko Velestroja (čini mi se da je većina na ovom forumu iz Velestroja)?
 
Nema na cemu...Da, vecina jeste iz Velestroja pa i ja.Karticu nikako ne kupovati u Moskvi jer je to druga vremenska zona i na Sabeti bi bio u romingu.Najbolje je kada stigne na Sabetu da je uzme, a imace vremena.Za internet se najbolje pokazala TELE2.Mada na Ruskoj MTS postoji opcija da minut ka Srbiji bude 10rub.Oko cekanja verujem da ce i njemu biti isto obzirom da niko bez tih raznoraznih dozvola koje se ticu bezbednosti na radu ne moze da pocne da radi.Ponavljam, u vecini slucajeva to bude par dana
 

Back
Top