Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav svima! Da li neko uskoro putuje za Magadan Gok Pavlik? I da li neko zna koliko se ceka posle uradjenog lekarskog pregleda? Ja sam radio pre desetak dana na Vozdovcu ul Vojvode Sepe i nista mi ne javljaju jos... Hvala!
magadan nije bas sjajno gradiliste,jaki su vetrovi i losi uslovi zivota,posao kao posao nije strasan,neta ima i signala za telefo,inace nacekaces se druze da krenes na cekanju je oko 200 radnika a prioritet uvek imaju stari radnici,ja sam u firmi vec 1,5god i evo vec dva meseca sam kuci kao cekam nesto da krenem a ni sam vise neznam sta se ceka niti ima ko iz firme da mi da neke informacije,neznam sta da ti kazem,naoruzaj se strpljenjem i debelim zivcima,ali uskore im krece posao posto dolazi lepse i toplije vreme pa ce zvati radnike kao i svake godine u maju mesecu tada masovno primaju radnike,pozdrav i svako dobro.
 
Da li neko moze da mi objasni vezano za Veless sta im znaci ta kopija dinarskog racuna i kopija kartice ? Sta ja od toga trebam da kopiram ?
racuni treba da budu otvoreni u banka intezi.
treba da iskopiras prve strane plastificirane kartice dinarskog i defiznog racuna. onda treba da podneses zahtev da ti izdaju kartice za bankomat VISA inspajer (to je dinarski) i VISA ELEKTRON (to je za devizni racun). kartice za bankomat obicno stizu za 10-ak dana.
takodje trazi da ti odobre elektronski nalog (kako se vec zove) da mozes sa interneta da pristupis stanju na racunima.
razlog zasto moras da imas oba racuna je taj da u slucaju gubitka jedne kartice mozes da prebacujes novac sa jednog na drugi racun (kada otvoris elektronski nalog) tj sa dinarskog na devizni i obratno.
mesecno odrzavanje za dinarski racun je oko 220 dinara, ali ukoliko ne koristis kredite i td onda posle prve uplate mozes da promenis u osnovni racun cije odrzavanje kosta 130 dinara. (menja se samo status racuna, sve ostalo ostaje isto).
za devizni racun ne placas mesecno odrzavanje, ali se placa provizija prilikom podizanja novca.
 
racuni treba da budu otvoreni u banka intezi.
treba da iskopiras prve strane plastificirane kartice dinarskog i defiznog racuna. onda treba da podneses zahtev da ti izdaju kartice za bankomat VISA inspajer (to je dinarski) i VISA ELEKTRON (to je za devizni racun). kartice za bankomat obicno stizu za 10-ak dana.
takodje trazi da ti odobre elektronski nalog (kako se vec zove) da mozes sa interneta da pristupis stanju na racunima.
razlog zasto moras da imas oba racuna je taj da u slucaju gubitka jedne kartice mozes da prebacujes novac sa jednog na drugi racun (kada otvoris elektronski nalog) tj sa dinarskog na devizni i obratno.
mesecno odrzavanje za dinarski racun je oko 220 dinara, ali ukoliko ne koristis kredite i td onda posle prve uplate mozes da promenis u osnovni racun cije odrzavanje kosta 130 dinara. (menja se samo status racuna, sve ostalo ostaje isto).
za devizni racun ne placas mesecno odrzavanje, ali se placa provizija prilikom podizanja novca.

Nije vise Inteza, reci ce Vam u firmi u kojoj banci da otvorite racun. Srecno svima!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top