Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Znaci idemo kao specijalci ........ to za radne vize nisam znao, hvala na informaciji ! Znas li koliko se onda ceka za te vize ?

Zavisi od mnogo cega...Meni su u HMAO zavrsili za 2 nedelja,u Jakutsku sam cekao vise od 3 meseca...Svuda je drugacije...Velike firma lakse dobijaju nego male..Samo strpljivo,sve ce da se sredi.Zadnju vizu i to za Veless sam cekao mesec ipo,a bio sam u hitnom postupku...
 
Da li je od vas neko na gradilistu postao nekakav brigadir (nije slihtara majke mi-dobar je majstor :zcepanje:) ....sta sve to moze da znaci....ostao mi muzic danas ne dorecen....prekinula se veza

BRAVOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO :zag:

- - - - - - - - - -

Za glavu mu majka vec ovde plete kapce...:strika::sije:...A i moze i sam sebi da pomogne..:udriglavu:

hahahahaah :cmok2:
 
Sad mi tek nista nije jasno, kako tako menjaju gde se ide !!! U pravu je neko sto je rekao ko zna kada cemo ici i da li ce to biti Sabetta. Ko ih bude zvao neka nam napise sta su rekli. Meni su danas dali i broj sefa masinaca i rekli da on najbolje zna o tome ali ga nisam dobio. Zove se Boban S.

taj broj za masince okaci macku o rep i meni su dali taj broj mesec dana nisam nikog dobio a i necu ko zna gde to zvoni,imaju oni brojeve za nas dosadne da nas otkace.:hahaha:
 
najsigurnija firma jeste...a najpostenija NIKAKO...nemoj molim te..da li je posteno to sto te vuku za nos koliko vec dugo ti govore za 5...10...15...dana da ces otici...to sto nemamo zdravstvene knjizice...to sto ti kazu jednu satnicu,a dobijes drugu...itd

e tacno,staje sa zdrastvenim knjizicama,ja evo koliko sam u firmi jos mi nisu overene knjizice za mene i porodicu,evo tek sad nesto ih jurim da mi zavrse ali oni kazu da mogu da mi overe tek kad podjem u rusiji posto me dok sam u srbiji ne prijavljuju me na biro...mislim stvarno.
 
covek je u pravu,od prelazka u kazahstan da bi se lupijo pecat od toga nema nista u pravu je covek,velesstroj to
vise neradi od kada su oni popadali u aprilu,opasan penal su popili i zato sada praktikuju da salju ljude na turisticku,ja sam brate to njihovo
zezanje ispratijo jer sam bio tamo kada se to desavalo.

Nama za Sabettu rade radne vize na 6 meseci sa mogućim presekom na tri meseca. Sta to onda znaci? Da li se dolazi kuci ili ne ?
 
e tacno,staje sa zdrastvenim knjizicama,ja evo koliko sam u firmi jos mi nisu overene knjizice za mene i porodicu,evo tek sad nesto ih jurim da mi zavrse ali oni kazu da mogu da mi overe tek kad podjem u rusiji posto me dok sam u srbiji ne prijavljuju me na biro...mislim stvarno.

da to su i mom muzu rekli...pa kad je drugi put otisao i ja zvala kazu da nemaju njegovu dokumentaciju da dodjem i donesem....i ja to uradim...i evo vraca se za mesec dana,a i dalje nema knjizica
 
covek je u pravu,od prelazka u kazahstan da bi se lupijo pecat od toga nema nista u pravu je covek,velesstroj to
vise neradi od kada su oni popadali u aprilu,opasan penal su popili i zato sada praktikuju da salju ljude na turisticku,ja sam brate to njihovo
zezanje ispratijo jer sam bio tamo kada se to desavalo.
Нисам мислио на фирму.......
 
Juce sam se cuo sa kolegom, sa kojim sam medju prvima odradio preglede za Sabetu. Zvali su ga iz firme i trazili mu da sto pre dostavi fotokopiju maestro kartice, jer je hitno. Kazu da najdalje stizu priglasenija do Petka! Pozz svima a narocito Sabetancima!
 
Juce sam se cuo sa kolegom, sa kojim sam medju prvima odradio preglede za Sabetu. Zvali su ga iz firme i trazili mu da sto pre dostavi fotokopiju maestro kartice, jer je hitno. Kazu da najdalje stizu priglasenija do Petka! Pozz svima a narocito Sabetancima!
stigla su proglesenja za jakutiju to znam sigurno a za ostalo neznam sta se desava,jesu li rekli samo do kog petka...
 
Juce sam se cuo sa kolegom, sa kojim sam medju prvima odradio preglede za Sabetu. Zvali su ga iz firme i trazili mu da sto pre dostavi fotokopiju maestro kartice, jer je hitno. Kazu da najdalje stizu priglasenija do Petka! Pozz svima a narocito Sabetancima!

Pozdrav i tebi ! Išao sam na lekarske 14.09. i 27.09. za Sabettu, da li se to odnosi na sve da ce se uskoro ići ? Inace sam bravar.
 
Verovatno su mislili na onu prvu turu koja je bila na lekarskom, prvi ovaj Petak!

Kad je bila prva tura ? Mene su zvali krajem avgusta i rekli da rade papire za Sabettu i da ce se ići početkom oktobra i od tada se pomeraju datumi, juče mi rekli da nema ništa do 15.11. Pošto je novo gradilište nema mi logike da se ide u manjim grupama a opet ko zna ? Izgleda da je sve moguće !!!
 
Sta se desavalo kada su vam vratili dokumenta na kucnu adresu ?kako ste overili knjizice?i zasto su vam poslali dokumenta?

Meni su vratili dokumenta+750 gr novih dokumenata i sef mog muza ih je zvao da pita sta se desava i oni su mu rekli da odnesem sve to u socijalno u mom gradu i bebac i dragi su dobili knjizice do avgusta 2014 godine.....Inace uvek zaborave da kazu sta treba raditi sa dokumentima kad se vrate kuci.....:whistling:
 
Decko mi je na 11-ici, kaze da ocekuju do sredine novembra novu vecu turu radnika, jer se dosta njih vraca kuci pocetkom meseca. Velestroj radi preseke u Kazahstan, jos uvek, i radice. Oni od Tjumena prave sabirni centar, samo ko ima vezu ostaje tamo, ostale salju po "vukojebinama" (da prostite na izrazu). Presek, ides prakticno na sopstvenu odgovornost, ali ako odbijes tesko da ce te ponovo pozvati da radis. A sto se tice odlaska sa dozvolom, 3 meseca si tamo, pa 21 dan odmor koji je placen, samo ne znam da li Velestroj daje kintu i za kartu, ako bi neko kuci na tih 21 dan.
Solari, cestitam i tvom suprugu i tebi! Prijatelj mog decka je bio brigadir, pa postao i neki sef malo jaci na jednoj od nps, sta da ti kazem, planiraj da se selis ;)
 
Decko mi je na 11-ici, kaze da ocekuju do sredine novembra novu vecu turu radnika, jer se dosta njih vraca kuci pocetkom meseca. Velestroj radi preseke u Kazahstan, jos uvek, i radice. Oni od Tjumena prave sabirni centar, samo ko ima vezu ostaje tamo, ostale salju po "vukojebinama" (da prostite na izrazu). Presek, ides prakticno na sopstvenu odgovornost, ali ako odbijes tesko da ce te ponovo pozvati da radis. A sto se tice odlaska sa dozvolom, 3 meseca si tamo, pa 21 dan odmor koji je placen, samo ne znam da li Velestroj daje kintu i za kartu, ako bi neko kuci na tih 21 dan.
Solari, cestitam i tvom suprugu i tebi! Prijatelj mog decka je bio brigadir, pa postao i neki sef malo jaci na jednoj od nps, sta da ti kazem, planiraj da se selis ;)
i moj je na 11-ici i ostaje do 14 decembra,a vraca se opet posle bozica....samo kaze da je tamo katastrofa bilo mu je bolje na 19-ici...i sefovi i ekipa...ja se nadam da su ljudi na forumu shvatili da se ja malo sprdam sa tim ``zena brigadira``...to je kad covek malo od muke poludi pa da se nasalimo...e a kad postane sef odoh na Maldive ko da se mrzne u Rusiji :zcepanje:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top