Porodični problemi

Markoni11

Poznat
Poruka
8.566
Tokom Života dolazi do raznih porodičnih problema.Kako ih prepoznati i rešiti?

Unbenannt.png
 
Zvisi od problema. Porodica nije uvek muž i žena. Može biti ćerka li sin koji prave gluposti i koji razaraju porodicu. Može neko biti pijanica, narkoman i time razarati porodicu. To je porodični problem. Može biti delikvent (ako je ispod 18). Teško je definisati jasan odgovor jer i ne postoji.
 
U svakoj porodici dolazi do raznih problema ne bi trebalo odmah da se krene na razvod.Postoje razne nesuglasice koje mogu da se rese razgovorom.Neki problemi mogu da se rese i kompromisom tako sto ce da popusti malo jedna a malo druga strana.A najgora varijanta je kada je samo jedna osoba u celoj porodici tvrdoglava ,ne zeli nikoga da poslusa i radi na stetu svoje cele porodice.
 
U svakoj porodici dolazi do raznih problema ne bi trebalo odmah da se krene na razvod.Postoje razne nesuglasice koje mogu da se rese razgovorom.Neki problemi mogu da se rese i kompromisom tako sto ce da popusti malo jedna a malo druga strana.A najgora varijanta je kada je samo jedna osoba u celoj porodici tvrdoglava ,ne zeli nikoga da poslusa i radi na stetu svoje cele porodice.
sta ako su svi u krivu a taj jedan u pravu? :think:
 
Ako je jedan u pravu a svi ostali rade pogresno to je jos gore jer misle da oni najbolje znaju od svakog pa cak i kada vide da grese ne zele da priznaju svoju krivicu i da se promene vec i dalje teraju po svome. :kafa:
 
Vidi sa mladjim generacijama o porodici ne vredi polemisati,nekad je pod istim krovom opstajalo po 3 generacije ,danas 1 mozak ne moze da izdrzi dosadu sam pa skoci kroz prozor
Ti stalno potenciraš taj model "rodovsko-plemenske" zajednice.Je'l vidiš u njemu neku svoju porodičnu idilu,ili je to sopstvena idila iz detinjstva?Meni to liči na više-generacijski "jaz"pod jednim krovom. Biram pre dosadu,a'l mi bar mirna glava 🍄
 
Pa zapitaj se odakle taj beg od rodjenih i po cemu ste to pametniji napredniji ako ne mozete podneti ni sebe,ja se vise secam babe i dede iz detinjstva nego roditelja i brata,tad se deci pravila kuca a danas se sposobnost meri u skolovanju i da ga sutnes u dupe kao samostalan je,pa nije sposoban ako radi samo za stan,nego ako odrzava imanje i od toga hrani 3 generacije,otud ta samozivost kao tebi je mirna glava niko ne zavisi od tebe nemas odgovornost
 
Moj brak je velikom problemu, i nemam pojma sta mi je činiti, niti imam sa kim razgovarati, jer ne verujem da mi moze bilo ko pomoći. Moja žena stoji čvrsto iza svojih stavova, i uopšte je ne interesuje nista sem da tera po svom. Ja više ne mogu da trpim da me konstantno vredja pa sve češće "pucam" pa vredjam I ja nju a dete to gleda. Nisam je nikad prevario, nisam alkoholicar, posto smo imali finansijskih problema otisao sam da radim u inostranstvu, vratio je u njen grad (u početku smo ziveli na selu kod mene, taj deo života naziva "paklom", iako ništa nije radila, već živela kao i ranije samo udaljenije od grada), ne želi da ide u inostranstvo to bi je kaze psihički uništilo, ne želi da zaposli ni u Srbiji. Smetaju joj moji roditelji, svaki put kada bi zeleli da vide dete ona izmoslja razloge da ne moze. Pokusavam sam I razgovorom i svadjam i svakako da resim, al ne biva... Toliko je prsla u poslednje vreme da je krenula i dete (5 God) da vredja za svakakve sitnice, naziva ga debilom, mutljom, retardom. Razveo bih se, al ne mogu zbog deteta jer ponekad pomislim da bi ugodio sebi njemu cu da uskrstim porodicu, jer mi I jesmo ok sve dok se mojoj zeni ide po volji... Al nekako to mi je vise svega preko glave jer sam ja mnogo mnogo za nju a ona za mene skoro pa nista...
 
@stefanshee
Nisam bas kompetentan da dajem strucne savete ali cu pokusati da ti bar malo pomognem i ublazim koliko je moguce tu neprijatnu situaciju.

- Prvo.Ne treba mnogo da te zabrinjava sto ti se zena tako nedolicno ponasa jer nisi jedini u danasnje vreme sa takvim slucajem jer postoje bezbroj razlicitih primera.Ko zna sta je u njenoj glavi mozda je od Zivota ocekivala nesto vise pa je pala u neko razocarenje koje vremenom moze da predje i u depresiju sto je jos i gore.Kada je ljuta i kada te vredja nemoj da ulazis u raspravu sa njom jer to pogorsava jos vise situacuju samo cuti i ignorisi je.Jer to sto te vredja to vise govori o njoj nego o tebi ali zato kada se smiri pitaj je lepo da li hoce sa tobom da razgovara i da resite neki Problem ako postoji.

- Drugo. Ne treba da te mnogo zabrinjava ni to sto joj smetaju tvoji roditelji.Vecina zena danas ne zeli da zivi u zajednici sa roditeljima od svog muza i najvise im oni smetaju. Svekrve ispadaju "Svekrive" za sve ,to je tako u danasnje vreme,svi zele da zive samostalno a kod familije da idu samo u posete i kada su neke proslave.Zivot u zajednici sa roditeljima je tezak to moras da razumes i ne bi trebalo da stajes na niciju stranu ni na zeninu ni na stranu svojih roditelja jer mozes kasnije da ispadnes "Grbav"

- Trece. Ona ne zeli da radi jer mozda ne voli da radi ili je razocarana u zivot ali kada shvati da ima dete za koje treba da radi sama ce poceti da trazi posao ne treba ti da je podsecas na to,sve u svoje vreme.

Na kraju mogu da ti dam moj savet:
Ne treba odmah da razmisljas o razvodu jer to je zadnja opcija jer u svakom braku naidje kriza i problemi koji se prevazilaze pogotovo kada jos imate i dete.Probaj sebe da smiris kada ona pocne da se svadja,sa onom starom izrekom "Na jedno uvo udje a na drugo izadje" a kada se smiri probaj na lep nacin da razgovaras sa njom.
 
Poslednja izmena:
Ti stalno potenciraš taj model "rodovsko-plemenske" zajednice.Je'l vidiš u njemu neku svoju porodičnu idilu,ili je to sopstvena idila iz detinjstva?Meni to liči na više-generacijski "jaz"pod jednim krovom. Biram pre dosadu,a'l mi bar mirna glava 🍄
Ima ona, dje celjad nisu bjesna ni kuca nije tjesna. Jadan je onaj sto ne moze da podnese svoje najmilije :)
 
Moj brak je velikom problemu, i nemam pojma sta mi je činiti, niti imam sa kim razgovarati, jer ne verujem da mi moze bilo ko pomoći. Moja žena stoji čvrsto iza svojih stavova, i uopšte je ne interesuje nista sem da tera po svom. Ja više ne mogu da trpim da me konstantno vredja pa sve češće "pucam" pa vredjam I ja nju a dete to gleda. Nisam je nikad prevario, nisam alkoholicar, posto smo imali finansijskih problema otisao sam da radim u inostranstvu, vratio je u njen grad (u početku smo ziveli na selu kod mene, taj deo života naziva "paklom", iako ništa nije radila, već živela kao i ranije samo udaljenije od grada), ne želi da ide u inostranstvo to bi je kaze psihički uništilo, ne želi da zaposli ni u Srbiji. Smetaju joj moji roditelji, svaki put kada bi zeleli da vide dete ona izmoslja razloge da ne moze. Pokusavam sam I razgovorom i svadjam i svakako da resim, al ne biva... Toliko je prsla u poslednje vreme da je krenula i dete (5 God) da vredja za svakakve sitnice, naziva ga debilom, mutljom, retardom. Razveo bih se, al ne mogu zbog deteta jer ponekad pomislim da bi ugodio sebi njemu cu da uskrstim porodicu, jer mi I jesmo ok sve dok se mojoj zeni ide po volji... Al nekako to mi je vise svega preko glave jer sam ja mnogo mnogo za nju a ona za mene skoro pa nista...
Zeznuta situacija i sto je najgore ti ne mozes da je poboljsas sam od sebe. Druze samo sebe mozes da krivis jer si ovo sve verovatno dozvolio od prvog dana, ali sada samo postaje gore. Ne razumem ljude kojima je inat ili isterivanje svoje volje vaznije od djeteta, i onoga sto je najbolje za njega.
Pokusaj da objasnis sta ti sve radis za brak i djete, i naglasi da isto ocekujes od nje... Tu ces sve videti, to jeste na cemu si.
 
@stefanshee Postoje jos mnoga resenja koja bi mogla da vam pomognu u tvom slucaju.Da li ste razmisljali da odputujete negde na par dana po mogucstvu bez dece ako imate kod koga da ih ostavite.Naprimer nekoliko dana Kopaonik ili zlatibor to bi vam sigurno prijalo i opustilo bi vas.Ako vam je to preskupa ta varijanta,mozete da odete sami negde na 1 dan.

Naprimer:

Lisine u blizini Despotovca tamo je lepo da prosetate i svasta ima da se vidi onaj veliki vodopad "Veliki Buk" i jos dosta prirodnih lepota a kada se umorite imate 2 lepa restorana sa svezom pastrmkom iz ribnjaka gde mozete da rucate i ostanete do veceri pa se tek uvece vratite kuci.

Drugo mesto na koje mozete da odete na 1 dan je Spa Centar "Zdrelo" koji se nalazi u blizini Petrovca na Mlavi tamo ima otvoreni bazeni za kupanje sa toplom izvorskom vodom tokom cele godine mislim da bi takav jednodnevni izlet pomogao.

Trece mesto na 1 dan je Golubac ima prelepa stara Golubacka Tvrdjava da se vidi koja je sada renovirana i celo mesto napravljeno za turizam to je na Dunavu.Tamo isto kada se umorite mozete u neki restoran na rucak ako volite svezu ribu ima bezbroj restorana,neznam da li radi jos uvek jedan restoran u blizini zove se "Kod Tome u Brnjicu" ja sam tamo jednom svracao, restoran se nalazi na samoj obali Dunava a kuhinja je extra dobra i ima lep pogled na Dunav.Ceo dan tamo ostanete pa kada dodje vece vi se vratite kuci.

Preko leta mozete sa detetom negde na more da odete ako ste u mogucnosti.Ne mora neka skupa destinacija naprimer Grcka je blizu gde mozete svojim prevozom a mozete i Autobusom preko neke Agencije da nadjete neki povoljan smestaj za desetak dana samo malo vise da se raspitate.Prijalo bi vam sigurno.

Ako vam sve to ne pomogne ja onda stvarno vise neznam.
 
Moj brak je velikom problemu, i nemam pojma sta mi je činiti, niti imam sa kim razgovarati, jer ne verujem da mi moze bilo ko pomoći. Moja žena stoji čvrsto iza svojih stavova, i uopšte je ne interesuje nista sem da tera po svom. Ja više ne mogu da trpim da me konstantno vredja pa sve češće "pucam" pa vredjam I ja nju a dete to gleda. Nisam je nikad prevario, nisam alkoholicar, posto smo imali finansijskih problema otisao sam da radim u inostranstvu, vratio je u njen grad (u početku smo ziveli na selu kod mene, taj deo života naziva "paklom", iako ništa nije radila, već živela kao i ranije samo udaljenije od grada), ne želi da ide u inostranstvo to bi je kaze psihički uništilo, ne želi da zaposli ni u Srbiji. Smetaju joj moji roditelji, svaki put kada bi zeleli da vide dete ona izmoslja razloge da ne moze. Pokusavam sam I razgovorom i svadjam i svakako da resim, al ne biva... Toliko je prsla u poslednje vreme da je krenula i dete (5 God) da vredja za svakakve sitnice, naziva ga debilom, mutljom, retardom. Razveo bih se, al ne mogu zbog deteta jer ponekad pomislim da bi ugodio sebi njemu cu da uskrstim porodicu, jer mi I jesmo ok sve dok se mojoj zeni ide po volji... Al nekako to mi je vise svega preko glave jer sam ja mnogo mnogo za nju a ona za mene skoro pa nista...
Sto se uzdigla
 

Back
Top