POPULARNOST I SLAVA

Ne. Ja sam samo rekla da je glupavo pitati " Da li cu biti slavan/na" , a pri tom za to ne postoje realne osnove...van natalne karte.
Tipa javi se uciteljica i kaze ..." woow kakve aspekte imam, verovatno cu postati popularna, slavna blabla"...
Potpuno nebitno da li ima izazovne aspekte, harmonicne..ili ne...sve jedno....njena putanja je negde odredjena...i taj put sigurno ne vodi u slavu.
Ne znam, ja na to gledam tako.

Da naravno. Ako lezi kod kuce i gleda televizor i jedan je od onih za koje posla nikada nema, tesko da ce po necemu postati vredan pomena. Osim ako ne pojede bananu pretvori se u bananamena i pocne na leto da spasava davljenike na Adi :lol:
 
Najvaznije su realne osnove. Dakle van natalne karte.
Prvo treba videti da li se bavis nekim poslom , ili si posvecen necemu sto sti u nekim realnim osnovama moze doneti slavu pa i popularnost.
Mnogo ljudi ima jako dobro polozene planete, pa ipak nisu odmakli dalje od administrativnih sluzbenika...takodje dosta je onih sa losim, a ipak su ostali upamceni i mnogo godina nakon zivota.
Dakle , ukoliko mislis da postoji nesto....onda da ti pogledamo kartu.
Tačno tako. ;)

Osim toga uopšte ne znam zašto i dalje na ovakvoj temi forsirati priču sa natalima forumaša, kao što sam već rekla, za to postoji ceo podforum sa natalnim kartama, logičnije je da ovde krenemo od već poznatih, ostvarenih ličnosti umesto ćemo pokušavati da proričemo neku slavu i ne znam šta. Mislim, može, naravno, ali s nekim konkretnim ciljem, kao što Djura reče.
 
vo danas imam nešto više vremena pa sam mislio da bi bilo zgodno otvoriti i ovakvu temu. Neko vrijeme sam proučavao horoskope poznatih, od kojih su neki i moji idoli ali neću o imenima. Našao sam i tekst od Ace o tome.

Iako je dobar astrolog, nekad u tekstovima osjećam previše pucanja u prazno - ali samo onda kad se radi o bespotrebnim detaljima. Osim toga, mislim da je savršen lik za astrologa.

U svakom slučaju ističe vezu 7 i polja. Nakon što sam to pročitao razradio sam malo sliku u glavi.

Ličnost se rađa u 1 polju, svoje kreativno izražavanej pronalazi kroz 5 polje, a 10 polje je ono mjesto gdje smo uspjeli. Eventualna veza 5 i 10 će ukazati da li smo uspjeli to nešto unikatno što mi imamo - pokazali ostatku svijeta.

Naravno, ključno je 7 polje. Pored 10 polja, 7 polje je još jedan ugao gdje nas ostatak svijeta vidi. Tu jednostavno ne možemo biti neprimjećeni.

Međutim, ima još jedna stvar koju sam čisto statistički utvrdio da se neke stvari zaista ponavljaju kod ljudi koji su ne samo slavni nego su i mijenjali svijet. E sad oko onih koji su mijenjali svijet.

Sve više sam uvjerenja da korjenita snaga promjene, snage i moći leži na osi 3 Bika i Škorpiona, egzaltacije i pada mjeseca, odnosno života, smrti.

M.L.King - Jupiter 2 Bika,
Edgar Hoover - Mars 1 Bika, Saturn 6 Sco
Hitler Sunce 0 Bika,
prorok Muhamed - konjukcija Jupitera i Saturna na 3 Bika,
Celine Dion - Mars 3 Bika.
Christian Dior - Mars 3 Škorpiona
Alfre Hitchkok - Mjesec 0 Jupiter - 3 Sco
Werner Heisenber - AC 5 Scorpio
Dwight Eisenhower - Mjesec 4 Sco

itddddddddddd.



ima još stotine primjera, ja bi samo bio sretan me ne pobijete statističkim frazama itd.

Isto tako sam primijetio da posljednji i prvi stupnjevi također stvaraju utjecajne ljude i one koje se pamti. Francisco Franco, Merkura na 29 Strijelca, AC Gemini, Cezar je imao Mars pri kraju Djevice, slično kao Napoleon, pa i MIlošević je imao čini mi se vladara 10 polja pri kraju znaka.

isto je zanimljivo da King ima neaspektiran Merkur u svom horoskopu, i to u Vodenjaku 11. Ti i mnogi drugi primjeri impliciraju da je neaspektiranost Mekrura, pa i drugih planeta nekad čak i dobra. Moja najdraža Fiath Hill ima neaspektirano Sunce , a postala je dosta poznata osoba.

Evo toliko od mojih zapažanja. Da čujem vaša.
 
Evo ovako na ovo sam dugo cekao....naime nekoliko kuca mi se nalazi na kraju\pocetku znaka,imam 4 t-kvadrata i 5.kuca treci stepen skorpije sa plutonom na dvadesetom koji pravi trigon sa MC ribe opet kraj znaka ...i jako me interesuje znacenje,pa sad ne znam da li vredi da ti saljem natal, i da li bi samo pogledao jer mislim da ima nesto zanimljivo.pozdrav
 
ako je po ovome i ja ću biti slavan, ali nekako sumnjam u to :D

problem kod starih tekstova je što su doživjeli kroz vrijeme mnogo izmjena, a žalosna je činjenica da je razaranje Alexandrijske knjižnice u nepovrat otjeralo i neka druga manje poznata Valensova djela.
 
Ono sto me je uvek intrigiralo u Hitlerovoj karti, ali nimalo zacudilo (:lol:) jeste da nema ni kap vode. ;)

A dominantna planeta mu je Venera. :confused:

astro2gw01adolfhitler73.gif
 
E pa sada ;) pogledaj ti kakva je to Venera :) ...
Nije to neka lepo postavljena, umetnicka ili neka Venera koja bi dala prijatane osobine, lep fizicki izgled, zabavu, uzivanje :) Venera konjukcija Mars i sto je bitnije kvadrat Saturn sa MC-a ... Mars kvadrat Saturn se smatra jednim od najgorih aspekata :) mozes zamisliti kako je Veneri koja je okruzena njima, maleficima ...
A sta ce mu voda i ovako je :/ ...
 
A sta ce mu voda i ovako je :/ ...

Sta? :D Mislila sam na to, da je bezosecajan.

Ali ta Venera je u sedistu. :D Ja sam otvarala dosta karti do sada, takvu Veneru nalazila sam kod ljudi sa mekanim crtama lica, mekocom uopste... bas onako... ljupki... Ali da, pokvarili su ga Mars i Saturn. A nekako mi on nije tip AC Vaga. :neutral: Vise mi vuce na Skorpiju, a i ide mu uz personaliti. xD
 
Eeh, u sedistu :) bas zato, i nema dispozitora da je izvuce, a sama po sebi shugi postavljena :lol: ...
A kod Marsa i Saturna ces sve naci sem mekanih crta lica, hehe ...
Aleksandar Imsiragic je cini mi se tumacio njegovu kartu u jednom od Tockova Sudbine ... i kazao je da vladar ASC-a poprima osobine planeta koje ga okruzuju i da je to Mars (odnosno da je SKorpija u podnzaku) on bi poprimao neke od osobina Venera, pogotovu sto mu je Venera dispozitor i u sedistu je, ali ovako Venera dobija ove lose osobine ... a i znamo da je on jedno vreme bio umetnik (Venera) ... neuspeli, siromasan i nikakav (poprimljeno od Saturna, zbog koga je i posle zarsio jadno, dao je uspon jer je na MCu i polozaj, umesan plus i znak Lava, autoritet, ali bedan kraj) ...
 
jao njegov horoskop već znam napamet.

trigon sunca i mjeseca. mjesec oštećen. dispozitor oštećen. vladar 1 u konjukciji sa vladarem 7 morao je izbiti van. merkur na dc. javna riječ.

saturn destrukcija. ima koliko toga hoćeš.
 
Jako lep primer :) ... Mesec vladar MCa u konjukciji sa Venerom koja je vladar ASC-a i nalazi se na Aldebranu, fiknoj zvezdi pa je sve pojacano :) sve to trigon Jupiter koji to siri i daje crtu srece ... Sunce konjukcija Mars na MCu :) daje dotatnu eskponiranost ... mozda cak i neki veliki autoritet (plus trigon Saturn) ili neku musku osobu na polozaju, pogotovu ako je ovo horoskop zenske osobe ... gle jeste :) :lol: ...
 

Back
Top