POMOZITE - C++

P

pancevac

Gost
ja sam isto jedan bivsi programer koji je napravio pauzu od 10 godina (nazalost),pa za vas dobri ljudi imam 4 pitanja:
1 - na koji nacin najefikasnije da naucim c++
2 - koliko realno vredi microsoft kurs za c++
3 - koji su sve nacini ucenja i kako da POCNEM
4 - cuo sam da se dosta lako nalazi dobro placen posao sa znanjem ovog jezika -kakvo je realno stanje?
 
Evo nekih mojih iskustava...
1. Najlaksi (ne kazem i najbolji) nacin je da uzmes neku knjigu poput C++ za 21 dan (za Linux ili Windows, svejedno je) iz koje ces vrlo brzo da pohvatas sintaksu i neke osnovne pojmove bez mnogo glavobolje... Zatim uzmes neku ozbiljniju knjigu poput "Objekto orjentisano programiranje na jeziku C++" od Dragana Miliceva (mislim da je ima u Mikro Knjizi), zatim skupljas neke programcice po internetu i gledas kako to rade drugi ljudi itd... sve zavisi od toga sta bi ti hteo da programiras na tom jeziku...
2. Nijedan kurs (sto se tice programerske vestine)ne vredi nista bez tvog licnog angazovanja. Mislim da je primarna vrednost tih kurseva diploma u ocima potencijalnih poslodavaca pre nego neko znanje. Medjutim nije zgoreg imati je u dzepu kada dodje do pregovora oko plate....
3.Pocni tako sto ces kupiti 60 pasteta, dovoljno hleba i paradaj'za, gajbu piva, knjigu iz prve stavke, zamraciti prozore, a rodbini i prijateljima slagati da si otisao da konobarises na Maltu. Izdrzi tako mesec dana i pocetak je savladan. Posle je sve lakse.
4.Sa pravim znanjem bilo cega se lako nalazi posao, a pogotovo sa programiranjem. Medjutim, mnogi ljudi pogresno misle da znaju mnogo o programiranju, pa se njihova iskustva i misljenja razlikuju od moga.

I za kraj: Programiranje je struka kojoj moras da se predas u potpunosti. Tehnike programiranja, bas kao i hardver se svakodnevno menjaju i to treba stalno pratiti ako hoces da ostanes u poslu. No olaksavajuca okolnost je sto sve to nije dosadno....
 

Back
Top