POMOC

___Dacy___

Početnik
Poruka
27
Ljudi stvarno sam ocajna, neznam sta da radim. E ovako imam jedan problem koji me muci tacno godinu dana. Naime svaki dan mi se stvara sekret koji mi se iz nosa slijeva u grlo, znaci nije prehlada jer mi to vec godinu dana iz dana u dan traje samo sto je to nekada manje izrazeno a nekada vise. Uglavnom neprodje ni jedan dan bez toga. Doktor je rekao da je to alergija na kucnu prasinu i ambroziju. Oko 8 mjeseci koristim onu pumpicu seratide, medjutim meni je stanje ne promjenjeno ja sam to njemu i rekla medjutim on tvrdi da trebam biti strpljiva. Msm 8 mjeseci cekam i nista. Ovo mi smeta u obavljanju svakodnevnih aktivnosti i ne mogu vise da se nosim sa time. Dali neko mozda ima slicnih iskustava sa ovim ili mozda moze neku drugu metodu da mi preporuci neznam . Al u svakom slucaju svaka pomoc je dobro dosal. Unaprijed hvala!!!
 
Даци, твој др је управу.
Те алергије у носу умеју дуго да трају и да буду веома напорне.
Постоје људи код којих трају читав живот са спорадичним побољшањима и погоршањима.

Осим што сам лекар и ја имам проблем сличан твом, са мало другачијом симптоматологијом.

Мени нису успели помоћи ни пулмолози ни оториноларинголози.
Наравно, не зато што не знају, већ зато што медицина још увек није доскочила решавању тог проблема. :(

Ито сам користила кортикостероиде, више од две године и никаквог побољшања није било.
Ја испирам нос физиолошким раствором увек кад се проблем активира и то ми делимично помаже.

Учи се да живиш с тим и надај се да ће проћи.
 
da ne otvaram nov temu, pitacu ovde...
naime imam neki plihcic na telu i dr je posle nekih analza utvrdio da nije herpes, kao sto se sumnjalo, ali da sam imao herpes tokom zivota. e sad, dao mi je aciklovir tablete(preventive radi), a moje pitanje glasi-da li se sme popiti koja casa alkoholnog pica, s obzirom da sutra i prekosutra idem na slave kod dva najbolja druga?? bice tesko, ako se mora suzdrzati od zdravice :)
koliko je uopste opasno popiti alkohol uz neki takav lek kao sto je aciklovir. da li je mozda pametno pred slavu preskociti tabletu, pa nastaviti ujutru.... id. svaki savet je dobrodosao! hvala!
 
da ne otvaram nov temu, pitacu ovde...
naime imam neki plihcic na telu i dr je posle nekih analza utvrdio da nije herpes, kao sto se sumnjalo, ali da sam imao herpes tokom zivota. e sad, dao mi je aciklovir tablete(preventive radi), a moje pitanje glasi-da li se sme popiti koja casa alkoholnog pica, s obzirom da sutra i prekosutra idem na slave kod dva najbolja druga?? bice tesko, ako se mora suzdrzati od zdravice :)
koliko je uopste opasno popiti alkohol uz neki takav lek kao sto je aciklovir. da li je mozda pametno pred slavu preskociti tabletu, pa nastaviti ujutru.... id. svaki savet je dobrodosao! hvala!

Acikovir nikako ne sme da se pije sa alkoholom!!!

A isto tako ne sme ni da se preskace terapija,tako da nista od zdravice na zalost.... ;)
 

Back
Top