Quantcast

pomoc....

*Hellena*

Zainteresovan član
Poruka
202
Imam 18 godina.Kasljem i pritom izbacujem slajm.Doktorka mi je prepisala spalmotil, mada imam osecaj da mi je od tog leka lose. Imam nesvesticu, tresu mi se ruke i bleda sam. Da li je lek prejak za mene ili ne....? Inace pijem ga na 12 sati.:confused:

marina.c

Veoma poznat
Poruka
10.751
Spalmotil je bronhodilataror brzog dejstva- uloga mu je da izvrši "širenje" disajnih puteva u bronhospazmu.Doktorka je (verovatno) čula nalaz na plućima ("sviranje" i "struganje") pa ti ga je propisala, a ti si se zalila na osećaj gušenja.U protivom je doktorka omašila.To što opisuješ kao drhtavicu, lupanje srca i osećaj nelagodnosti su njegova propratna, neželjena dejstva.
Znači- spalmotil nije za iskašljavanje.Za to uzmi neki sekretolitik odnosno mukolitik(npr. neki u granulama, ne mogu registrovana imena...), analgoantiperetik ako imaš temperaturu, vit.C, tople napitke...I to bi bilo to...

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Slične teme

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.