Pomoc!!!! skocni zglob

matuz_19

Početnik
Poruka
1
Ak mi moze ko pomoci, kako da se vratim na teren (kosarkaski) nakon povrede skocnog zgloba, sutra skidam gips nakon 3 sedmice???? Interesuje me koliko trebam jos cekat prije nego sto pocnem opet s aktivnom kosarkom??? Da li preporucujete neke vjezbe, plivanje (cuo sam da to pomaze) ili bilo sta drugo, et bio bi vam zahvalan jer zelim sto prije da se vratim na teren. Hvala unaprijed :))))
 
***.ja sam kao klinac od 18 godina skidao gips posle 5,6 dana a posle 10 igrao utakmice........
Kad je noga dugo u gipsu, onda misici oslabe i treba neko vreme da ponovo povrate snagu...
A kod uganuca skocnog zgloba ono sto je vazno je da otok spadne i bol prodje, a za to je trebalo 4,5 dana.
Posle toga iscepas gips, stavis dobru bandazu, i pocnes da ojacavas nogu.....
Ja sam bar tako radio....
 
Ak mi moze ko pomoci, kako da se vratim na teren (kosarkaski) nakon povrede skocnog zgloba, sutra skidam gips nakon 3 sedmice???? Interesuje me koliko trebam jos cekat prije nego sto pocnem opet s aktivnom kosarkom??? Da li preporucujete neke vjezbe, plivanje (cuo sam da to pomaze) ili bilo sta drugo, et bio bi vam zahvalan jer zelim sto prije da se vratim na teren. Hvala unaprijed :))))

Ako si imao gips znaci da je povreda teze prirode. Moras da napises da li si pokidao ligamente, polomio neku kost itd. Da li ti je doktor prepisao rehabilitaciju u vidu struje, magneta i ostalih pomagala u oporavku. Dok ne prodjes sve to da ojacas misice koji su ti sigurno atrofirali posle 20-tak dana nekoriscenja ne bi bilo pozeljno da se naprezes.
 

Back
Top