Pomoc oko Internet konekcije

V for Vendetta

Zainteresovan član
Poruka
301
Ovako...Pre par dana sam uzeo paket ADSL interneta Telekom Srbije. U paketu sam dobio ruter HG520c,povezao sve kako treba (zuti kabal u modem pa druga strana u komp,crni kabal u struju pa u modem,i sivi kabal u spliter a istog povezao sa telefonom) i kada sve ukljucim ADSL lampica mi konstantno treperi a interneta nema. Sada mene interesuje da li postoji jos neka podesavanja na kompu ili tome slicno posto me ovi na 0800-100-100 odjebavaju kako stignu.

P.S.Pre ovoga imao sam internet od jednog lokalnog provajdera koji nije imao IP adresu (barem ne tamo gde se ona ukucava)

Ako neko zna i ima volje da mi izadje u susret molim da napise neko resenje.

Unapred Hvala !
 
:D

A vala to sam i planirao ali rekoh da prvo proverim da nije nesto do mene,da posle ne ispadnem "neki coban budala"

@cizmice Kao sto rekoh oni ponavljaju da je problem do mene,i zato sam ovde napisao temu da mi neko predlozi nacin na koji sa sigurnoscu mogu da odem tamo i da dignem frku.

Edit: Ima li neko neku ideju kako bih mogao da sa sigurnoscu potrvrdim da nijje problem do mene?
 
Poslednja izmena:
Kralju, prvo proveri da li si sve dobro povezao !
Drugo proveri da netreba nesto dodatno da se podesi u ruteru od podesavanja !

Slican slucaj sam imao kod komsije odem ja njemu da povezem adsl, i sve ja povezem lepo, kad izadjemo na net i bili mozda 10 min, ja odem, kad on posle zove nema neta..., kako nema jbmt, odem ja opet, nece, jesi sta dirao, nisam, sigurno, sigurno, sve ja proverim ponovo, ok sve, probam nece...

Ponovo sve ispocetka raskopcam, prikacim, nece, restart modema, racunara nista...

Zovemo mi ove iz tehnicke podrske, lik je meni govorio nekih 100 stvari da uradim, sve sam ja to uradio i nista... Kaze problem je do vas, i odlucimo mi da to ostavimo preko noci valjda ce doci :lol:

Sutradan ista pesma :lol:, nemam pojma sta je moglo da se desi, opet ja zovnem kal centar (kao :rotf:), drugi se javi, sve opet sam probao sto mi je i on rekao i nista, problem je do vas...

Kad padne meni na pamet u jadno doba :lol:, da instaliram Malwarebytes' Anti-Malware, i pokrenem ja njega, i kada je to sine pocelo da crveni, smo iskace, ja odma reko srga brate ti imas virusa i dok se to ne regulise, nista ti ne mogu reci, 99% da je problem do toga...

Sutradan mu uradim novi sistem i sve OK :mrgreen:, evo radi vec 4 meseca najnormalnije :D

Tako da eto male pricice mozda ti pomogne, sto neznaci da je ista stvar i kod tebe, prvo proveri da li si sve dobro povezao, pa onda neki scan sa pomenutim programom, i moze i sa Spybot - Search & Destroy, a ako nemas vec AV, skini besplatnu Aviru, moze da posluzi ;)

Pa javi sta je bilo, tako jedino mozes da utvrdis da li je problem do tebe, a ako nije, onda :azdaja: :mrgreen:
 
Ovako...Pre par dana sam uzeo paket ADSL interneta Telekom Srbije. U paketu sam dobio ruter HG520c,povezao sve kako treba (zuti kabal u modem pa druga strana u komp,crni kabal u struju pa u modem,i sivi kabal u spliter a istog povezao sa telefonom) i kada sve ukljucim ADSL lampica mi konstantno treperi a interneta nema. Sada mene interesuje da li postoji jos neka podesavanja na kompu ili tome slicno posto me ovi na 0800-100-100 odjebavaju kako stignu.

P.S.Pre ovoga imao sam internet od jednog lokalnog provajdera koji nije imao IP adresu (barem ne tamo gde se ona ukucava)

Ako neko zna i ima volje da mi izadje u susret molim da napise neko resenje.

Unapred Hvala !

Nisam citao sve odmah u detalje, gde si stavio tacno kabal od telefonske linije ?
 
:D

A vala to sam i planirao ali rekoh da prvo proverim da nije nesto do mene,da posle ne ispadnem "neki coban budala"

@cizmice Kao sto rekoh oni ponavljaju da je problem do mene,i zato sam ovde napisao temu da mi neko predlozi nacin na koji sa sigurnoscu mogu da odem tamo i da dignem frku.

Edit: Ima li neko neku ideju kako bih mogao da sa sigurnoscu potrvrdim da nijje problem do mene?

Ne znam na koliku brzinu interneta si pretplacen...
Zna da se desi da ako su internet brzine nesto vece da "parica" na koju je prikljucen tvoj telefonski kabal u posti ne moze izdrzati tu brzinu.

U svakom slucaju bi otisao do Telekomovog centra i trazio da izdje neko na teren (kod tebe kuci) i provjeri o cemu se radi. Oni su u obavezi da otklone kvar.
Ruter si dobio od Telekoma i oni su ponavljam obavezni da rijese problem.
Da si sam kupio ruter negdje u prodavnici kompjutera oni nebi prihvatili reklamaciju.
 
iz zida imas jedan kabel za telefon prikljucis u ruter iz rutera imas dve uticnice jedna pored druge jedna je za komp druga je za telefonsku liniju koliko se secam imas graficki crtez i naravno CD sa potrebnim softwareom kad sve to podesis trebalo bi da radi
 
Ovako.....problem je resen,jutros sam bio u Telekom i digao malu prasinu zbog ovog problema,i oni su mi izasli u susret tako sto je jedan radnik dosao kod mene kuci i celu telefonsku liniju,ruter,kablove pregledao,zamenio,i na kraju je proradilo. Hvala vam svima sto ste mi pomogli,inace ne bih imao argumenata za svadju,a onda bi se sve zavrsilo na uobicajno "Problem mora da se do vas"
 
Nemam konekcije na IE :( Pretpostavljam i zasto jer sam se igrala sa nekim programcicem koji sakrije moju pravu IP adresu i prikazuje neke druge drzave svaki put kad se ukljucim...I kad sam se fino izigrala :mrgreen: sad nemam konekcije na IE..Firefox i Chrome rade normalno, samo IE nece i pretpostavljam da trebam podesiti nesto na internet options - advance ali ne znam sta.

Eto tako, pa ko zna nek javi molim lepo :D
 

Back
Top