Pomoć, imam problem

imamproblemBG

Početnik
Poruka
4
Dobar dan svima. Novi sam član ovde na forumu i imam 1 problem za koji mi treba nečije anonimno mišljenje.
Naime, rođen sam i odrastao u Bg i u toku osnovne škole sam bio žrtva vršnjačkog nasilja. Kada je došao red na srednju školu,upao sam u jednu koja nije na lepom glasu. Iako mi je u toj školi bilo lepo što se tiče profesora i razreda , kada ljudima kažete da idete tamo,gledaju vas kao da ste šugavi i ja sam navukao komplekse zbog toga i počeo da lažem da idem u gimnaziju itd. Upisao sam jedan eminentan državni fax,3g bio tamo,nije išlo i zbog određenih razloga se prebacio u jednu drugu obrazovnu ustanovu,zbog koje vas kada kažete da je studirate ljudi gledaju čudno a ja sam nastavio da lažem 95% okoline da sam na tom državnom faxu i upao sam u depresiju,jer je i Bg mali grad, osećam se jako anksiozno a u situacijama gde sam prinuđen da kažem šta studiram,srce počne ubrzano da mi lupa i mislim da ću da doživim fras.
Zanima me vaše mišljenje kako da se rešim ovog začaranog kruga i košmara u kojem već godinama živim.
Hvala unapred na odgovorima
 
Можда за почетак да решиш да будеш искрен према себи и другима.

Требаће времена да се провежба искреност, али ћеш се боље осећати.

Такође, треба да се ослободиш мишљења других људи. Свакоме од нас је стало до мишљења других људи, ма шта ми причали о томе, али за све постоји мера.Прошлост не можеш да исправиш, будућност можеш да створиш. Буди искрен према себи и другима, мисли о себи, а не о туђем мишљењу, изграђуј себе као личност, образуј се и иди напред, уместо назад.
 
tacno, zasto te je toliko briga sta drugi misli

pa nabijas sebi komplekse

Da se čekiram na temu.
Ja sam stariji čovek pa ti ne mogu pomoći, ne kapiram ovoliki pritisak takozvanog "društva", bilo je zezanja i neodobravanja i u moje vreme, ali sve u granicama. Ja jednostavno ne razumem ovo i dokle to zadire u nečije izbore kojima nikoga apsolutno nikoga ne ugrožava.
niti kapiram sta sve rade zbog internet izazova ili prozivki

ej , ubije se jer 100 budala kaze nesto lose

iako ima 100 drugih budala koje hvale tu osobu


:think: :think: :think: :think: :think: :think: :dash: :dash: :dash: :dash: :dash: :dash: :dash:
 
Hvala na odgovorima. Neko je ovde napisao da Bg nije mali grad,u mom slučaju jeste,jer se uvek ispostavi da neko nekog zna... Par puta sam na nagovor najbližih rekao ljudima šta studiram,i tada su me gledali čudno a jedan je dečko počeo da me vređa zbog toga tako da sam def odustao i nastavio da lažem.
Ako neko ima još neku ideju ili predlog,neka napiše.
 
Hvala na odgovorima. Neko je ovde napisao da Bg nije mali grad,u mom slučaju jeste,jer se uvek ispostavi da neko nekog zna... Par puta sam na nagovor najbližih rekao ljudima šta studiram,i tada su me gledali čudno a jedan je dečko počeo da me vređa zbog toga tako da sam def odustao i nastavio da lažem.
Ako neko ima još neku ideju ili predlog,neka napiše.
sta mozes da studiras da bi te neko vredjao?

i sta te briga kakvo misljenje ta osoba ima o tebi?

Uvek postoji mogućnost da je "internet prozivka", sprdnja i laž. Na ovo "nov sam ovde" ne verujem, ipak nekad odgovorim.
nema veze dal je fora , pomoci ce mozda nekom drugom u slicnoj situaciji
 
Dobar dan svima. Novi sam član ovde na forumu i imam 1 problem za koji mi treba nečije anonimno mišljenje.
Naime, rođen sam i odrastao u Bg i u toku osnovne škole sam bio žrtva vršnjačkog nasilja. Kada je došao red na srednju školu,upao sam u jednu koja nije na lepom glasu. Iako mi je u toj školi bilo lepo što se tiče profesora i razreda , kada ljudima kažete da idete tamo,gledaju vas kao da ste šugavi i ja sam navukao komplekse zbog toga i počeo da lažem da idem u gimnaziju itd. Upisao sam jedan eminentan državni fax,3g bio tamo,nije išlo i zbog određenih razloga se prebacio u jednu drugu obrazovnu ustanovu,zbog koje vas kada kažete da je studirate ljudi gledaju čudno a ja sam nastavio da lažem 95% okoline da sam na tom državnom faxu i upao sam u depresiju,jer je i Bg mali grad, osećam se jako anksiozno a u situacijama gde sam prinuđen da kažem šta studiram,srce počne ubrzano da mi lupa i mislim da ću da doživim fras.
Zanima me vaše mišljenje kako da se rešim ovog začaranog kruga i košmara u kojem već godinama živim.
Hvala unapred na odgovorima
Loš start!
Moraćeš što pre, to bolje da se resetuješ.
Tako dalje nećeš moći,... zato se tako i osećaš.K'o u začaranom krugu, kao što si i sam rekao.Izađi najpre iz tog kruga laži za početak.Biće ti u početku teško, ali zato kasnije mnogo lakše!
P.S.Šta studiraš? 😁
 
Poslednja izmena:
Dobar dan svima. Novi sam član ovde na forumu i imam 1 problem za koji mi treba nečije anonimno mišljenje.
Naime, rođen sam i odrastao u Bg i u toku osnovne škole sam bio žrtva vršnjačkog nasilja. Kada je došao red na srednju školu,upao sam u jednu koja nije na lepom glasu. Iako mi je u toj školi bilo lepo što se tiče profesora i razreda , kada ljudima kažete da idete tamo,gledaju vas kao da ste šugavi i ja sam navukao komplekse zbog toga i počeo da lažem da idem u gimnaziju itd. Upisao sam jedan eminentan državni fax,3g bio tamo,nije išlo i zbog određenih razloga se prebacio u jednu drugu obrazovnu ustanovu,zbog koje vas kada kažete da je studirate ljudi gledaju čudno a ja sam nastavio da lažem 95% okoline da sam na tom državnom faxu i upao sam u depresiju,jer je i Bg mali grad, osećam se jako anksiozno a u situacijama gde sam prinuđen da kažem šta studiram,srce počne ubrzano da mi lupa i mislim da ću da doživim fras.
Zanima me vaše mišljenje kako da se rešim ovog začaranog kruga i košmara u kojem već godinama živim.
Hvala unapred na odgovorima
Au brate,pa ja za ceo zivot nisam pominjao skolu koliko ti u par redova,dal me ikad iko pitao sta radim i cime se bavim,sta sam zavrsio,koliko zaradjujem,pa ne secam se,da jeste sigurno bih to zapamtio po danu kad sam nekom lupio vaspitnopopravnu zausku
 
Hvala svima na odgovorima. Trenutno kucam sa fona,pa ću opširnije da odgovorim čim se dokopam kompa.

Ps: Odgovori su dati u normalnom tonu,isto ovaj problem sam izložio na jednom,pretežno ženskom forumu i ostao zgrožen salvom negativnih komentara.
Hvala još jednom za sve odgovore. Pišem što pre!!
 
Hvala na odgovorima. Neko je ovde napisao da Bg nije mali grad,u mom slučaju jeste,jer se uvek ispostavi da neko nekog zna... Par puta sam na nagovor najbližih rekao ljudima šta studiram,i tada su me gledali čudno a jedan je dečko počeo da me vređa zbog toga tako da sam def odustao i nastavio da lažem.
Ako neko ima još neku ideju ili predlog,neka napiše.
patoloski si lazov sine, neko ko studira ne pise recenice na tako "osnovni recnik"
Oseti se u stilu pisanja da Ti je prica bajka :)

Neces da kazes koja srednja neces da.kazes koji fax.

Ovde si anonomno a Beogradski univerzitet ima cca 50.000 studenata.

A da tema : prestani da lazes samog sebe
 
Ja kad napisem nista ti nece biti jasno.
Ali prati doslovno recenice , ne slazi kontekst.

Lazi kako ti se laze.
Ne lazi u vezi skole I fakulteta , jer te to trpa u rupu.mozes da lazes da si zavrsio u kragujevcu ili ns ali ne ono sto te trpa u rupu , tvoja psiha.
Ako te I to cini cudnim nije strasno , ako te cini u rupi , depri onda je strasno I onda ne smes to da lazes.

Nije neka uteha za tebe , ali ljudi su seljaci I govanca mala u srbiji.
Npr I kad je tacno nece ti verovati ako I'm je to potrebno pa ce te I zaebavati.
Npr meni na faksu svi ispod 100tog nisu verovali da sam bio na olimpijadama iz matisa I fizike , dok su oni iz prvih 100 znali da sam bio medju prvih 5 na upisu.
To se inace ne prica cesto , ali se nekad desi vide nesto pa se rugaju posle.
Ili neki bez veze primer , radis u zadruzi neki posao I kazes znam ponesto o racunarima , opste ruganje jer kao svi sve znaju.
Znanje je u srbiji totalno nevazna stvar , samim tim I koja si skola ili faks. Bitan je papir I da zavrsis obavezu na neki nacin.

Ni kod zena nije drugacije.

Dakle ne postoji razlog za stid zbog drugih , ali se pazi otrovnih prica I poteza .
One deluju , izbijaju ti prilike ili pare iz dzepa.
 
Bg je mali grad , srbija je mala ako ja pocnem da te trazim.
Zanimljivo je to , neki drugi grad , zavisi od grada , budes nepoznat duze vremena , a neki grad poznat si odmah , ako ne znaju nista , nema veze.
Beograd je manji od Smrdilovaca jer su ljudi podeljeni na milion mikrosvetova, tačno znam kada nekoga tražim u kom delu grada, u kojim kafićima, i nađem
Dok u Smrdilovcu čovek može da bude kod bilo kog Smrdilovčana u kući a jedno prosečno selo ima mnogo kuća da bih pretražio svaku .
:lol:
Ako iole pozneješ nekoga i njegove navike, naći ćeš ga "na keca" u bilo kom većem gradu.
Paradoksalno zvuči ali tako je.
 
Hvala na odgovorima. Neko je ovde napisao da Bg nije mali grad,u mom slučaju jeste,jer se uvek ispostavi da neko nekog zna... Par puta sam na nagovor najbližih rekao ljudima šta studiram,i tada su me gledali čudno a jedan je dečko počeo da me vređa zbog toga tako da sam def odustao i nastavio da lažem.
Ako neko ima još neku ideju ili predlog,neka napiše.
Kako te to “cudno” gledaju?
 

Back
Top