Pomoc(bluetooth)?!?!

M

misto

Gost
Imam sledecu konfiguraciju:
Compaq Presario 8650,P4 na 3.0 Ghz
1024 MB DDR
AtiRadeOn 9800
240 GB Hard...

Sve radi besprekorno.Jedini problem je u tome sto ne mogu da povezem preko Bluetooth-a Pc sa mobilom(nokia 3650)? Kad podesim sve parametre i dalje "ne vide" jedan drugog i uvek mi pise da "nije prikljucen mrezni kabel za lokalnu mrezu 4" (sta god to znacilo) :shock: ???
Sta uraditi??? Hvala unapred!!! :D
 
Moraš imati fizički adapter uz koji naravno radi odgvorajući drajver. Onda, kada instaliraš BT Manager (ako imaš XP) onda uspostaviš partnership izmežu telefona i kompjutera, jer fizički Bluetooth nema ama baš nikakve veze sa mrežnim adapterima, on se instalira kao SERIJSKI port.

Ali ovo sve pada u vodu ako nemaš adapter na ploči ili van kućišta.
 
Ne razumem se bas mnogo u kompjutere ali ako imas vec konfigurisan taj Bluetooth LAN Access Server Driver verovatno imas unutra adapter kao sto ti Sizif kaze! Kod mene se to pojavilo tek kad sam instalirao BT softver a inace imam taj spoljni koji ide na usb port i naravno nokiju 3650. Pretrazi sve po kompjuteru vidi sve sto ima u vezi bluetootha vidi jel imas u donjem desnom uglu pored sata ikonu plave boje sa slovom B! Ako nemas onda ti preporucujem da kupis neki spoljni bluetooth adapter , inace vrlo je jednostavno za koriscenje, kad ga koristim ja koji sam pocetnik sto se tice kompjutera! :roll:
 
Miroljub:
Ne razumem se bas mnogo u kompjutere ali ako imas vec konfigurisan taj Bluetooth LAN Access Server Driver verovatno imas unutra adapter kao sto ti Sizif kaze! Kod mene se to pojavilo tek kad sam instalirao BT softver a inace imam taj spoljni koji ide na usb port i naravno nokiju 3650. Pretrazi sve po kompjuteru vidi sve sto ima u vezi bluetootha vidi jel imas u donjem desnom uglu pored sata ikonu plave boje sa slovom B! Ako nemas onda ti preporucujem da kupis neki spoljni bluetooth adapter , inace vrlo je jednostavno za koriscenje, kad ga koristim ja koji sam pocetnik sto se tice kompjutera! :roll:


Da,imam tu ikonicu u donjem desnom uglu!!! Kad kliknem na ikonicu otvori mi se "My Bluetooth places",i kad pokusam da pretrazim "Entire Bluetooth neighborhood" samo mi ispise da ne pronalazi nijedan uredjaj iako je ukljucen BT na mobilu???
Medjutim kad otvorim "mrezne prikljucke"("prikljucak za lokalnu mrezu 4" :?: :?: :?: ) tu uvek pise da mi "nije prikljucen kabel za mrezu..." :?: :shock:
To me mnogo zbunjuje jer kakav je kabel u pitanju ako je Bluetooth - wireless connection? :?
 
Probaj na Add bluetooth place pa gore izaberi FILE TRANSFER i klikni na search! Ili klikni misem desnim na bilo sta i izaberi send to/bluetooth/other i onda idi na find devices! U oba slucaja bi trebao da trazi i da nadje 3650! Ili na telefonu idi na bluetooth aktiviraj ga, i mrdni desno dzojstikom i izaberi da trazi i mora da ti prepozna kompjuter! I stavis istu sifru i na tel i na pc! Ako nece onda nesto ne radi kako treba!
 
Zaboravio sam , u telefonu gde mu ukljucujes bluetooth odmah ispod imas opciju da bude sakriven ili vidljiv za sve! Ako je sakriven ne moze ni jedan drugi uredjaj da ga pronadje zato proveri i izaberi da bude vidljiv! Mozda te to zeza?
 
Miroljub:
Probaj na Add bluetooth place pa gore izaberi FILE TRANSFER i klikni na search! Ili klikni misem desnim na bilo sta i izaberi send to/bluetooth/other i onda idi na find devices! U oba slucaja bi trebao da trazi i da nadje 3650! Ili na telefonu idi na bluetooth aktiviraj ga, i mrdni desno dzojstikom i izaberi da trazi i mora da ti prepozna kompjuter! I stavis istu sifru i na tel i na pc! Ako nece onda nesto ne radi kako treba!


Probao sam,ali kad dodjem do "add BT place" i kad unesem "file transfer" ispod imam jos jednu opciju "Select the device that provide the service:"
u koju NE MOGU DA unesem nista??? A ni "search device" mi onda nije ukljucen???
 
Miroljub:
Neznam to bi trebalo da radi idi na hardware i proveri gde ti je taj blueetoth i dali je aktiviran! Kod mene sve radi bez problema iako sam kao nepismen sto se tice kompjutera. :roll:

Nisam ni ja nista bolji (sto se tice racunara) :oops:
Pregledao sam i imam :
-BT fax modem
-BT modem
-BT null modem

Pokazuje mi da sve radi kako treba(correct) ali u "mreznom prikljucku" mi je BT idalje neaktivan(ima mali crveni x).Kad pokusam da ga aktiviram uvek mi kaze da nije prikljucen mrezni kabel...
 
Ma taj tvoj mrezni prikljucak je nesto sasvim drugo ne pokusavaj to vise , taj bt lan acess server slobodno mozes da iskljucis ja mislim da to koristis samo za internet ali ti treba bt modem i to nema veze sa nokijom! Probaj udji na My device ili View My Bluetooth services i sve uljuci i sve stavi na automatik, i probaj onda da potrazis tel. na bilo koji nacin koji sam ti prethodno opisao! Mada meni to izgleda kao da ti je iskljucen taj adapter ili je nekad imao a sad je ostao samo njegov softver!
 
A probaj i ovo:idi dole kod sata na ikonu bt klikni na Setup/Configuration i onda izaberi Accessibility i dole gde ti pise Allow: izaberi All devices to conect.Ako je bilo nesto drugo onda te to zeza. A tu imas i Hardware vidi sta ti pise kod mene je usb bluetooth device sto znaci da mi je u usb portu! Neznam vise sta da ti kazem...Proveri dokumentaciju od kompjutera i sve sto si dobio uz njega ako imas cd sa softverom reinstaliraj ponovo ,pa probaj ispocetka ali bez cackanja samo probaj da ih prepoznas onako kako sam ti opisao.
 
Miroljub:
A probaj i ovo:idi dole kod sata na ikonu bt klikni na Setup/Configuration i onda izaberi Accessibility i dole gde ti pise Allow: izaberi All devices to conect.Ako je bilo nesto drugo onda te to zeza. A tu imas i Hardware vidi sta ti pise kod mene je usb bluetooth device sto znaci da mi je u usb portu! Neznam vise sta da ti kazem...Proveri dokumentaciju od kompjutera i sve sto si dobio uz njega ako imas cd sa softverom reinstaliraj ponovo ,pa probaj ispocetka ali bez cackanja samo probaj da ih prepoznas onako kako sam ti opisao.


Hvala puno ! Probacu sada sve sto si mi rekao,ali moram da ti kazem da mi Windows(XP)otezava stvari jer je cela instalacija na svedskom a ja vrlo kratko zivim ovde(skoro god.dana)tako da ne znam jezik sto mi dodatno otezava stvari... Moracu polako sve da proverim... Uglavnom HVALA jos jednom na pomoci!!! Poslacu "rezultate" kasnije...
 
Podesio sam sve kako si rekao(jos ranije) ali kad kliknem na hardware pod devices ne pise nista...
Prazno je to polje a ispod toga su (verovatno)podaci o uredjaju koji se povezuje i tu je sve "na" iliti not available.
Nemam instalacioni cd za BT jer mi je to vec bilo instalirano...
 
E pa dalje nista brate zato sto ti fali adapter!Ako ti ispod Hardware stoji prazno onda ga nemas!I svuda ti pise N.A. sto znaci da ne mozes da koristis nista. Imas samo instaliran program koji ti ne vredi nista bez adaptera. Kupi adapter kosta 40-100evra! Za 3650 je najbolji(to sam saznao na razlicitim forumima) Digicom usb bluetooth adapter Palladio! Kupi koji hoces ali nece svaki da funkcionise dobro na nokiji.Ja koristim ovaj i kazem ti nikakve probleme nemam. Bilo sta slike ,melodije ,programe ,divx... saljem sa kompa na 3650 i obrnuto! I sve je brzo,brze nego irda i sve radi besprekorno. Ajd kad kupis cujemo se...
 

Back
Top