Poljaci žele svoju Evroviziju

Prinz Eugen 88:
P: Kako to zapadnjačke sluge?????!!!!!
O: Tako lepo, što je Poljska najverniji ameičko-jevrejski sluga, tzv. Otpad Evrope. Ali oni su tokom cele istorije bili smradovi, tako da...

joj generalizacijo majko...
ovde bre retko ko ima produženu moždinu zaista
'Otpad Evrope', kako neko može tokom cele istorije da bude smrad? a šta su im sve Rusi i Nemci radili i nikom ništa, tako je i trebalo jel, smradovi?..
blago ludima
 
Arnold_Layne:
joj generalizacijo majko...
ovde bre retko ko ima produženu moždinu zaista
'Otpad Evrope', kako neko može tokom cele istorije da bude smrad? a šta su im sve Rusi i Nemci radili i nikom ništa, tako je i trebalo jel, smradovi?..
blago ludima

Prinz Eugen 88:
**be mi se za Beč i za onog ko ga je spasio. I nemoj da me učiš o istoriji, ko boga te molim. Vidim da ne znaš šta su Poljaci radili Ukrajincima u 17. i 18. veku, u kakvo su ih ropstvo oterali. Ukrajincima je bilo puno gore pod Poljacima, nego Poljacima pod Nemcima i Rusima.
Evo ti, kad moram sebe da citiram.
 
Strela:
! Кад је то њихова музика или уметност нешто значила у светским размерама? Имали су Шопена у првој половини 19. века и то је све.
А куд ћеш више? Шопен је - геније, дакле за сва времена.

Што се модерне музике тиче ту су 0! Не постоје на мапи света!
Ипак, Пендерецки није лош.

А, и џез им је врло пристојан.
 
pa Poljaci su jedan od "vecih" evropskih naroda koji je dao svetu dosta velikana kako u muzici ,filmu i ,tako i u nauci i knjizevnosti sto je a svako postovanje mada ih ja nesto ne simpatisem previse jer su jako verski zaguljeni cak verovatno i najvise u Evropi ne zovu ih dzabe "evropski talibani" mada ni kod njih ne treba generalizovati .
 
Norma Kampl:
А куд ћеш више? Шопен је - геније, дакле за сва времена.
Ипак, Пендерецки није лош.
А, и џез им је врло пристојан.

Неоспоран је Шопен, али он припада класици. На Евровизији се не такмиче класици! Кад би се такмичили класици побеђивали би Немци, Руси, Французи и Италијани!

Овде је реч о модерној популарној музици 20. и 21. века и ту Пољаци не представљају ништа. Ниједно пољско име није остварило иоле значајнији резултат у поп и рок музици.

Можда им је џез, како кажеш "пристојан", али не такмиче се џезери на Евросонгу.
 
svetolik trpkovic:
pa Poljaci su jedan od "vecih" evropskih naroda koji je dao svetu dosta velikana kako u muzici ,filmu i ,tako i u nauci i knjizevnosti sto je a svako postovanje mada ih ja nesto ne simpatisem previse jer su jako verski zaguljeni cak verovatno i najvise u Evropi ne zovu ih dzabe "evropski talibani" mada ni kod njih ne treba generalizovati .
ko ono rece: 'Poljaci bi bili velika nacija, da nisu katolici'...
 
svetolik trpkovic:
pa Poljaci su jedan od "vecih" evropskih naroda koji je dao svetu dosta velikana kako u muzici ,filmu i ,tako i u nauci i knjizevnosti sto je a svako postovanje mada ih ja nesto ne simpatisem previse jer su jako verski zaguljeni cak verovatno i najvise u Evropi ne zovu ih dzabe "evropski talibani" mada ni kod njih ne treba generalizovati .

Ајде молим те баш ме занима, кога су то "дали"?
 
Strela:
Ниједно пољско име није остварило иоле значајнији резултат у поп и рок музици.[/B]

Можда им је џез, како кажеш "пристојан", али не такмиче се џезери на Евросонгу.
То све под условом да је "Еуросонг" главно мерило.

Друго, можда би и остварили, али , пази, ко је уопште, и од других, остварио, кад од ових "Англосаксонаца" нико ни не може да дође до изражаја у пуно ј мери (сем изузетака)?

(Што не значи, наравно да немају и они итекако добре, али, пошто влада њихов "културни империјализам", не само у Европи, већ и глобално, онда у свим областим они предњаче.
 
Норма, тема је да те подсетим - Пољаци желе своју Евровизију! Па је само у овој теми Еуросонг - главно мерило.

П.С. Послала си три идентичне поруке, обриши две.
 
Strela:
Норма, тема је да те подсетим - Пољаци желе своју Евровизију! Па је само у овој теми Еуросонг - главно мерило.

П.С. Послала си три идентичне поруке, обриши две.
Што се тиче Еуросонга, слажем се - ово што Пољаци траже је будалаштина.

Али, не би требало као образложење за то генерално узимати како су они "0 у савременој музици". Јер, напросто - није тако.

Можда ми само нисмо имали прилике да их чујемо, јер, како сам рекла, не могу да дођу до изражаја од "Англосаксонаца".


П. С. Никад не шаљем дупликате или трипликате порука намерно. Зеза ме нешто Интернет.
 
A Poljaci su dobili Euro 2012 zato što:

1.je glasanje bilo pošteno
2.Mađarska nema more
3.Italija nema para da obezbedi uslove
4.je njihov najbolji igrač u istoriji bio ( vidi sliku ).
[/IMG]http://www.tribuneindia.com/2005/20050403/pope/images/p12.jpg
 
Norma Kampl:
Што се тиче Еуросонга, слажем се - ово што Пољаци траже је будалаштина.

Али, не би требало као образложење за то генерално узимати како су они "0 у савременој музици". Јер, напросто - није тако.

Можда ми само нисмо имали прилике да их чујемо, јер, како сам рекла, не могу да дођу до изражаја од "Англосаксонаца".

П. С. Никад не шаљем дупликате или трипликате порука намерно. Зеза ме нешто Интернет.

Само ово што си рекла у првој реченици је битно за ову тему, о осталом се може дискутовати на некој другој теми.

Ти често на себе узимаш улогу неког арбитра ван времена и простора. Мораш да укапираш да ми овде по форумима говоримо само у своје име и само оно што мислимо, нарочито кад је у питању суд о неким уметничким вредностима, које су крајње релативне. Баш као што је бесмислено ово пољско закерање око Еуросонга, јер наиме, онај ко пристане на неко такмичење, унапред зна услове тог такмичења, тако да је накнадна кукњава, након лошег пласмана, смешна и бесмислена.

П.С. Осим Молитве, мени се изузетно допала Грузијска песма и њихов промо-спот! Ево послушај, баш ме занима твој утисак.
 
Frozen74:
ma mi smo prvi mogu da nam duvaju i Hrvati i ostala gamad svinjolikih nacija.
:shock: :shock: :shock:

1. s obzirom na kulturu pisanja to možeš za sebe reć

2. Hrvatsla, BiH, Makedonija i Crna Gora su vam uvelike pomogli da pobjedite jer su Vam sve dale po maksimalnih 12 poena, što je OK jer je pjesma uistinu bila najbolja što se exYuge tiće...

i neznam čemu opet nepotrebna i bezobrazna pljuvačina po Hrvatima!?


očito je da ti imaš ozbiljnih problema s valstitim moždanim čelijama...kad posle svega s_reš po Hrvatskoj umjesto da napadaš Poljsku i njihov licemjeran apel

SRAMI SE :evil:
 
Да ли помислиш ко је утицао на његов "поремећај у можданим ћелијама" ? А то би, заправо, требала бити последица једног већег поремећаја - нестанка читавих породица, рођака, земљака ...И то 2 пута у року од 50 година.
 
Uvode se dva eurovizijska finala - za istok i zapad
Na ovogodišnjem natjecanju za pjesmu Eurovizije slavila je Srbija, a nakon nje najbolje su prema broju glasova bile Ukrajina, Rusija, Turska i Bugarska. Zbog poraznih rezultata svojih pjesama, zapadnoeuropske zemlje predložile su da se uvedu 2 odvojena polufinala natjecanja - za istok i zapad. Cilj njihovog prijedloga je da se u finale plasira manji broj istočnih zemalja, kojih je ove godine bilo 21, te da se time spriječi glasovanje po sistemu dobrosusjedskih odnosa.
http://www.telegraph.co.uk/news/main.jhtml?xml=/news/2007/05/20/neuro20.xml
---------
vuk sit a ovca cela... :-D
al i nakon toga opet će da Istok pobjedi jer se mi ipak više volimo nego Zapadnjaci :-D :-D

jes da se na forumima zaratimo samo tako, al kad je u pitanju sloga i suradnja ipak proradi onaj 1928384938 kliker u glavi i odmah se mnogo volimo i dajemo sam 12ke
:-D :-D :-D

moraju zapadnjaci naučiti da su balkanci sssr-ovci ipak srčaniji ali i srdačniji od zapadnjaka a i time i bolji 8-)
 
Enfroz2891.:
Hrvatska nije dobila Euro 2012.jer ima skoro pa jedan ipo stadion a ne zbog "belosvetske zavere".
evo kad dete postavi pitanje na dečiji način...

ja ću da mu odgovorim tako kako i dolikuje da se deci i odgovori u sličicama
pa ćemo da brojimo zajedno, valjda ga majka bar naučila brojat do četiri :roll:

1
Maximirstadion.jpg

(Dinamov stadion)


2
300px-Poljud1.jpg

(Hajdukov stadion)


3
_stadion.jpg

(Osijek)

4
300px-Nk-varteks-stadion.jpg

(Varaždin)

dalje neću da više ni brojim a ni da tražim (ima ih još uglavnom)

eto a sad mi enfroze reci jel to onda jedan i pol? ha?
 
:lol:Ahahahahhahaha:lol:
Kako se primio..znao sam.:lol:
Maximir nije zavrshen.....a bice kad i npr.Prokop kod nas.
Jedini kolko-tolko poshten stadion po"Europskim"standardima,stadion na kome je moguce organizovati evropsko prvenstvo u fudbalu u hrvatskoj je Poljud....ako bi se sredio u top formu.
Mada po tome ste bolji od nas,mi nemamo chak ni taj 1. i to je Bruka za BG.Marakana i Partizanov su rupe u zemlji u sred kojihs enalazi zelena trava.Svi ostali stadioni sem poljuda na ex-yu prostoru su poljane sa ili bez ruiniranog betona okolo."To" shto svi mi ovako na gomili imamo,ne mogu se nazvati stadioni po modernim standardima.Ponavljam,sem Poljuda.....a i to je diskutabilno.
Ko zna kolko si guglao da nadjesh:lol:chak ni imena nisi stavio...pu bre bruka da ja "Srbo-tjetnik" bolje znam kako se zovu stadioni hrvatskih klubova od tebe:lol:
Ali sve to nije tema:D
 
Strela:
П.С. Осим Молитве, мени се изузетно допала Грузијска песма и њихов промо-спот! Ево послушај, баш ме занима твој утисак.
Добра је, допада ми се. Врло профи. И интерпретација. (Мада ми је увек боље на аутентичном језику).
А, наравно, није што је наша, али, Марија ми је ипак много боља.

(Јасно, све кад се говори у овој категорији и нивоу).
 

Back
Top