Politička situacija u SAD

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kako ti ne dosadi da to sve radis i istrazujes ...
Kao neki istrazitelj si.
Verovao ti meni ili ne, ali mene ovo nista ne zanima, nego sam postao takav jos iz vremena kada sam istrazivao religiju, hriscanstvo.
Da su stvari bar koliko-toliko normalne, da bar lice na normalne, ne bih se ja petljao. ALI BRE TZV. NOVA NORMALNOST, KAKO SU JE ONI ZAMISLILI, JE IZOPACENJE SVEGA ZAISTA NORMALNOG. TO TI JE ANTIHRIST, DA IZOPACI TUDJE, JER NEMA SVOJE.
 
C0NSIGLIERI



na stranu sva prepucavanja, na kraju ce se sve svesti oko novcane raspodele, tj. dokle cemo mi da finansiramo demokretenske bankrotirane gradove... jel. neko vreme ce se jos povecavati novcana masa, ali ovaj pad na berzi tvitera i inih moze da bude prva domina sloma .... i to je pocetak raspada zemlje, jer nema sansi da teksasani placaju ubi detroita


Odo da cepam drva, smorili su me ovi sorosevi omladinci.
Ovde kod mene zene imaju vise C19H28O2 :D

1610574650618.png
 
House impeaches Trump for ‘incitement of insurrection;’ Senate trial likely won’t happen before he leaves office

https://www.inquirer.com/politics/e...-riot-nancy-pelosi-updates-news-20210113.html

The House voted on an article of impeachment that accuses President Trump of “incitement of insurrection,” and 10 Republicans supported the move. Senator Mitch McConnell said he would not agree to use emergency powers to bring the Senate back into session for a trial before Jan. 19.
Duplo je bolji od svojih prethodnika. :ok:
 
Poslednja izmena od moderatora:
"Predstavnički dom izglasao opoziv Trampa

Nacionalna garda čuva Kongres prvi put od Američkog građanskog rata

VAŠINGTON – Predstavnički dom američkog Kongresa izglasao je opoziv predsednika SAD Donalda Trampa.
Glasanje formalno još nije završeno, ali je već registrovan potreban broj glasova za opoziv.
Nakon debate, usledilo je glasanje koje mnogi posmatrači nazivaju istorijskim, jer je Tramp prvi predsednik u istoriji SAD o čijem se opozivu glasalo već drugi put.
U rezoluciji o opozivu je navedena samo jedna tačka optužbe, koja glasi „podsticanje na pobunu”, preneo je Tanjug.
Prema pisanju Si-En-Ena, najmanje devetoro republikanskih zastupnika ranije je najavilo da će glasati „za” opoziv predsednika.
Glasanje u Predstavničkom domu samo je prvi korak u procesu impičmenta o kojem tek treba da se izjasni i Senat. Međutim, prema proceni američkih medija, Tramp će najverovatnije završiti predsednički mandat regularno, odnosno predajom vlasti novoizabranom predsedniku Džozefu Bajdenu na ceremoniji 20. januara.
Nakon što su prošle nedelje Trampove pristalice upale u zgradu na Kapitolu, trenutno su unutar zdanja Kongresa raspoređeni pripadnici Nacionalne garde što se događa prvi put od Američkog građanskog rata."
http://www.politika.rs/sr/clanak/470741/Predstavnicki-dom-izglasao-opoziv-Trampa
 
TRAMP NIJE PRVI PREDSEDNIK KOJI JE OPOZVAN: Evo kako su se izvukli Džonson, Klinton i Nikson
Novosti online
13. 01. 2021. u 23:17

ТРАМП НИЈЕ ПРВИ ПРЕДСЕДНИК КОЈИ ЈЕ ОПОЗВАН: Ево како су се извукли Џонсон, Клинтон и Никсон

Foto: EPA/Printscreen/Vikipedija

DANAS je u Predstavničkom domu Kongresa izglasan opoziv predsednika SAD Donalda Trampa zbog navodnog pozivanja na pobunu. On je prvi američki predsednik koji je dva puta impičovan.

Predsednik, ili drugi predstavnik federalne vlasti, je impičovan kada Predstavnički dom američkog Kongresa prostom većinom to izglasa, kao što se desilo danas.
To međutim ne znači da je smenjen sa dužnosti, pošto takvu odluku mora da donese gornji dom Kongresa - Senat, dvotrećinskom većinom.
Trojica predsednika su do sada formalno opozvani – Endrju Džonson, Bil Klinton i Donald Tramp, ali nijedan nije smenjen ovim putem

https://www.novosti.rs/planeta/svet...utm_campaign=push-date-2021-01-13-vest-954540
 
ako cemo da budemo posteni, akcenat nije na mocvari [isusivanju ili pardonisanju] nego na medijima, kako ubiti istinu poklicem da se ubija laz, da bi pravi rat mogao da pocne, 3. svetski rat:

kako? postavljanjem bukvalno orvelovog ministarstva istine... zalosno je sto vecina ne vidi u sta se pretvaramo
https://welovetrump.com/2021/01/13/is-government-controlled-media-coming-soon/

Ministry of Truth.

University professors push Biden to create ‘misinformation commission’ to counter right-wing 'lies' https://t.co/pDOGXcn9vV

— maga93 (@maga935) January 13, 2021



“Left-Wing ideology cannot exist without controlled speech”-Dennis Prager.

moja licna opaska je sledeca:

laz se ne moze ubiti, vec se laz raskrinkava kao laz, a oni koji zagovarAJu da ce ministarstvom istine ubiti laz, tj. eliminisatI JE cenzurom, - ONI VAS LAZU

JEDANPUT KADA ZAVRSE SVOJ POSAO UBIJANJA ''LAZI'', RAT, PRAVO UBIJANJE POCINJE.
 
Poslednja izmena:
JEDANPUT KADA [prodane duse] ZAVRSE SVOJ POSAO UBIJANJA ''LAZI'', RAT, PRAVO UBIJANJE POCINJE.

The Washington Times also had this to say:

Former Rep. Tulsi Gabbard says Silicon Valley is fomenting division and planting seeds for future wars thanks to members of Congress who can’t resist Big Tech’s big bucks.

The Hawaii Democrat told The Daily Caller this week that many politicians give lip service to changing Section 230 of the Communications Decency Act up until the moment they’re face-to-face with Google or Facebook’s lobbyists.

“If you look at the history of wars and conflicts in the world, both the ones the United States has been involved with, as well as the ones that other countries have been involved with, in every one that I can think of, there is always this precursor of dehumanizing the State or people or the entity that you intend to wage war or conflict against in order to make it somehow more appetizing or more plausible to your base or your support because then people will have less empathy for those who will fall victim to this conflict or war because you have already dehumanized them to say that they’re less than or they are not anyone that you can relate to at any level,” Ms. Gabbard said Monday.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top