POJAM BESKONACNOSTI

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ElectraGreen:
...........................
...pojmova u matematici je Analiza I i Analiza II, ..........................
To su dva opsta predmeta koja se bave svim onim sto tezi beskonacnosti, jer matematici kao i samom programiranju znacajnih programa je potrebno sve ono sto ide u nedogled i to joj je jedino jos interesantno,..................
...jer upravo broj "beskonacno" je ono sa cim ne mozes baratati sa slobodom koliko mozes sa konacnim brojevima.......................
... pojam beskonacnosti u njegovom pravom znacenju mozes susreti jedino u matematici, i mislim da je to, nazalost, jedina prirodna nauka koja ga je takvim i zadrzala i jos uvek radi na njemu.
...............................................
I iskreno mislim da ovo u nama nas cini prostranijim od samog svemira!

...ovaj cuveni natpis na PLATONOVOJ AKADEMIJI i jeste
elementarni preduslov za ulazak u svet filosofije,
razumevanje filosofskih problema,jednom recju MATEMATIKA je kapija sveta APSTRAKTNOG MISLJENJA.
No,da nije bilo Aristotela-jednog od najvecih filosofa i logicara u istoriji ljudske misli...ko zna?
p.s.Ovo je jedan od najlepsih,najozbiljnijih...
postova koje sam procitao na ovom podforumu! :)
 
kojote:
...ovaj cuveni natpis na PLATONOVOJ AKADEMIJI i jeste
elementarni preduslov za ulazak u svet filosofije,
razumevanje filosofskih problema,jednom recju MATEMATIKA je kapija sveta APSTRAKTNOG MISLJENJA.
No,da nije bilo Aristotela-jednog od najvecih filosofa i logicara u istoriji ljudske misli...ko zna?
p.s.Ovo je jedan od najlepsih,najozbiljnijih...
postova koje sam procitao na ovom podforumu! :)

A OVO JE JEDINI TVOJ OZBILJAN ODGOVOR KOJI SAM IMALA PRILIKE DA PROCITAM! :wink:
 
divlja-u-srcu:
kojote:
...ovaj cuveni natpis na PLATONOVOJ AKADEMIJI i jeste
elementarni preduslov za ulazak u svet filosofije,
razumevanje filosofskih problema,jednom recju MATEMATIKA je kapija sveta APSTRAKTNOG MISLJENJA.
No,da nije bilo Aristotela-jednog od najvecih filosofa i logicara u istoriji ljudske misli...ko zna?
p.s.Ovo je jedan od najlepsih,najozbiljnijih...
postova koje sam procitao na ovom podforumu! :)

A OVO JE JEDINI TVOJ OZBILJAN ODGOVOR KOJI SAM IMALA PRILIKE DA PROCITAM! :wink:

... :? :?: ...EUREKA!Ima ih jos par komada(komentarcica,odgovorcica...)
ali MORAS :!: da ih potrazis preko mog...NASEG PROFILA :wink: divljakuso mala :D
 
goodday:
kojote:
divlja-u-srcu:
Znala sam ja da ti koristis lake droge!
Jesi li izasao iz puberteta? :lol:

...iz tvog divljeg srca-NE! :)...divljakuso mala,ti si moja-laka droga- :wink:
koji si ti pacijent... :roll: ali ono shto me odushevljava je shto uvek nadjesh zrtvu koja se ne koprca :? :lol:

...KO-PRCAS?ILI SE NUDUS KAO "ZRTVA"?
JAGNJE MOZDA?
ILI JE FORUM DOBIO JOS JEDNU VIZITARKU?
:wink:
 
kojote:
goodday:
kojote:
divlja-u-srcu:
Znala sam ja da ti koristis lake droge!
Jesi li izasao iz puberteta? :lol:

...iz tvog divljeg srca-NE! :)...divljakuso mala,ti si moja-laka droga- :wink:
koji si ti pacijent... :roll: ali ono shto me odushevljava je shto uvek nadjesh zrtvu koja se ne koprca :? :lol:

...KO-PRCAS?ILI SE NUDUS KAO "ZRTVA"?
JAGNJE MOZDA?
ILI JE FORUM DOBIO JOS JEDNU VIZITARKU?
:wink:
jaoooo...kako se ti samo lepo igrash recima....
ipak pacijent.....pa josh Ena stil....zasu tebra :roll:
 
divlja-u-srcu:
Šaptač:
divlja-u-srcu:
U svakom slucaju saznanja imaju granice!

Za razliku od?

Beskraja nasih unutrasnjih svetova! :wink:

... ili beskonačnosti besmislenosti ove tvoje izjave.

Vidiš da konačne stvari mogu da imaju mnogo veću vrednost od tzv. beskonačnih. Na primer, broj korisnih i suvislih postova u ovoj temi je konačan, naspram vašeg dosadnog i besmislenog chat-a koji teži ka beskonačnosti. :roll:
 
:lol: :lol: :lol: :lol:
Slazem se ja sa tobom!
Samo izjava nije besmislena! Da si ispratio sve postove razumeo bi, a ja sam htela da neko o tome mozda nastavi ili mi bar kaze jos nesto!
A mislim da o vrednosti konacnog i beskonacnog nema ni smisla,a niti je interesantno raspravljati.
Ovi drugi sto sede malo vise na forumu moraju malo i da odlepe! Licno mislim da je to potpuno prirodno i normalno. A pogotovu sto se i znanje i radoznalost docekuju na noz, CESTO. Pa se covek smori! :roll:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top