Pogrešan odabir partnera

Žene koje stalno izaberu pogrešnog partnera

šta savetujete kako da probiju začarani krug
Muškarac može biti pogrešan na toliko mnogo načina. To je pitanje za posebnu temu

Što se tiče promene obrasca, neka sama razmisli što je isto kod tolikih muškaraca sa kojima je bila i koje su zajedničke osobine svih njih. Ako hoće dodatno da radi na sebi, neka pogleda drugarice koje po njenom mišljenju imaju dobre momke, koje osobine njih krase pa neka se usmeri ka momcima sa takvim osobinama.
 
Žene koje stalno izaberu pogrešnog partnera

šta savetujete kako da probiju začarani krug
Nema tu alternative, to je začarani krug. U većini slučajeva nikakvi savjeti tu ne prolaze.. takve su rodjene da budu magnet u privlačenju (ne)poželjnih partnera a da istovremeno bukvalno bježe od onih drugih.. mslm, nazovite ih kako hoćete. ;)
 
Da se nadovežem.. žene na neshvatljiv način pokušavaju da "obrade" emocionalno teškog i nestabilnog muškarca kome je iskrena veza sa ženom na poslednjem mjestu. Nevezano za njegov karakter, loš ili dobar naprosto pojedini muškarci nisu dobar ulog za stabilnu vezu ili brak.
Nasuprot tome, žene ne vole muškarce koji su previše fini, ljubazni i pažljivi. To je njima nešto kao u smislu "šta će mi mlakonja".. iako često iz tih "mlakonja" isplivaju pravi monstrumi. :roll:
 
Žene koje stalno izaberu pogrešnog partnera

šta savetujete kako da probiju začarani krug

Треба срце пустити да бира,
ум да интервенише само код очигледних проблема.

Чак ни очигледни проблеми нису проблеми, ако имамо решење.
Ево примера:

1. Неко ти се свиди, али је наркоман - није проблем ако си и ти !
2. Неко ти се свиди, али је сиромах - проблем је ако си и ти !
3. Неко ти се свиди, али је неверан - проблем је ако ћеш брак !
4. Неко ти се не свиди, али нема проблема - џабе, кад ти се не свиђа.

Значи упамти,
треба да ти је срцу мио, и да нема проблема који су за тебе нерешиви.

Рецимо гомила жена се уда за пијандуру,
али им је и отац био такав
и то их уствари пали,
јехбе, пије, бије, малтретира, па се извињава ...
 
Poslednja izmena:
Žene koje stalno izaberu pogrešnog partnera

šta savetujete kako da probiju začarani krug
Izbor životnoga partnera na mnogo načina kompliciraniji je od izbora zanimanja ili posla. Osnovni problem jest u činjenici kako ima mnogo ljudi s kojima nikako ne bismo želeli zajedno živeti, kao što ima mnogo onih (iako se svakome od nas to čini manje verovatno), koji nikako ne bi želeli živeti s nama.Ima, dakako, i odredjeni broj ljudi s kojima bismo želeli zajedno provesti život, ali ih s jedne strane, ne možemo uvijek sresti, a s druge strane, čak kad ih i upoznamo, možda mi baš nismo njihov prvi izbor.

To, drugim rečima rečeno, znači kako je odabir partnera često pitanje trenutka u kojemu smo se našli na odredjenome mestu, raspoloženja u kojemu smo toga časa bili, okolnosti u kojima smo se nalazili, a možda i same činjenice kako je netko odabrao nas, a ne baš mi njega.Zaljubljenost se, kao što je opste poznato, dogadja iz nama nepoznatih razloga, koje doduše kasnije nastojimo pronaći, objasniti sebi i drugima, uveriti se
kako su to baš oni pravi. Banalna je istina kako nas ljubav čini slepima, često i nerazumnima, a u svakomu slučaju nesposobnima za pravu procenu kakvoće našega partnera. Privlačnost,hemija, strast, što god to bilo, u stanju zaljubljenosti nismo sposobni za neke racionalne procene. Ali pre nego što se odlučimo za trajnu vezu ili brak, trebali bismo sami sebi ipak postaviti nekoliko pitanja

Što mi se kod njega/nje najviše sviđa ?
A što najmanje?
Koje su njegove/njezine dobre osobine, a koje one manje dobre?
Kakvi su njegovi/njezini interesi ?
A pogled na svet?
Razlikuju li se naši sistemi vrednosti?
Želi li on/ona decu ili ne?
Ima li nekih osobina koje bih želio/želela da naslede naša deca?
Ima li nekih osobina koje nikako ne bih želio /želela videti kod naše dece?
Hoće li s vremenom sve više sličiti na svoju majku/oca?
Bi li bilo lepo ostariti s njim/njom?

Postavljanje takvih i sličnih pitanja iznimno je važno jer bi mladi ljudi (pa i oni stariji koji to još nisu naučili), trebali znati kako je jedno od iluzija u koju svi verujemo u stanju zaljubljenosti da ćemo svojom ljubavlju, odanošću, vernošću, strpljenjem ili možda prigovorima, kritikama, upozoravanjima kod voljene osobe promeniti ono što nam se ne sviđa ili što nam smeta. Ali to se, u pravilu, ne događa. Događa se, doduše, da se u skladnome odnosu partneri dalje razvijaju u istome smeru ili da se približavaju područjima na kojima su na početku bili različiti (na primer, razvijaju zajedničke interese, sličan pogled na svet), ali češće to se ne događa, već se razlike koje su se u početku, npr. u sistemu vrednosti ili pogledu na svet, činile malima s vremenom povećavaju pa se partnerima čini kako se sve više razlikuju. Pokušaji menjanja, osobito na bilo koji način nasilnoga, izazivaju otpor, što drugim rečima znači kako biste pri donošenju odluke da s nekim uđete u brak trebali zanemariti zamisli poput: "Već ću ja to srediti ili promeniti." To posebno vredi za osobine ličnosti koje su do dobi u kojoj možemo ući u brak već mahom "sazrele". Tako, npr., neuredna osoba neće postati urednom, štedljiva se neće preobraziti u rastrošnu, osoba koja uvek kasni, kasnit će i dalje i tako redom.

Drugim rečima: udajte se /oženite ako vam odgovara većina onoga što vidite jer će to tako i ostati, te ako ono što vam smeta možete zanemariti, jer se vama ne čini jako važnim za zajednički život.
O deci biste, također, trebali razgovarati unapred jer ima više ljudi- nego što biste mogli pretpostaviti - koji uistinu ne žele decu. Tačno je, doduše, kako će neki popustiti ako ih njihov partner na to jako nagovara, pa tako možete čuti žene koje kažu: "Rodila sam mu dvoje dece", ili muževe koji kažu: "Ona je htela decu, pa neka sada za njih brine." Pri tome najgore od svega jest to što takvi, na neki način prinudno proizvedeni, roditelji često uistinu i ne ostvare dobar kontakt s decom, niti ih bezuvetno vole.
 
Zena treba sama sebe da zavoli, a ne da bira nekog ko ce je voleti...

Ako vec bira partnera, neka izabere pametnog...
Бирање је избор између више мушкараца вољних да буду с тобом, што се не дешава. Мислим, просечној жени се не дешава.
Значи, није ствар у бирању него у несвесном привлачењу особа које чине штету једна другој. Или обрнуто.
 
Бирање је избор између више мушкараца вољних да буду с тобом, што се не дешава. Мислим, просечној жени се не дешава.
Значи, није ствар у бирању него у несвесном привлачењу особа које чине штету једна другој. Или обрнуто.
Naravno... Dokle god podsvest gospodari nama, pravimo pogresne korake.
 
kakve to ima veze?
pogresan partner ne znaci da si raksinula sa nekim.

Ne ja

Ali meni draga osoba

I sad stvarno ne kapiram

Lepa , visoka, ima dobar posao ostvarila se kao majka sa nekim 20 godina starijim tipom , teška ljencuga , muljator i lažov

Raskinula iselila se sa bebom od 2 mjeseca

Zatim je dugo bila sama, kaže nije htela da se vezuje i pusta novog muškarca blizu djeteta

Poštujem

I mali ide treći razred osnovne škole i ona se zaljubi opet u 20 godina starijeg tipa

Ali ta njihova ljubav je već od prošle godine narušena , ne sa njene strane ali je on ispao mnogo sebičan i grozan prema njoj

Danas me zove sa odmora i kaže da se sutra vraćaju da je završeno , kaže ona više nema šanse da ce se upustati u ljubav

E sad id danas sam nervozna iz meni poznatih razloga

Jednom je rekla da voli starije da sa muškarcima njenih godina nema namjeru da se petlja

I danas kontam, gde je tu problem i da li se to može ispraviti
 

Back
Top