"Pogledaj u sutra" - Cveta Majtanovic

Aj nemojte se tu medjusobno prepirati.

Jaoooo, Cveta i narodnjacki triler, pa to je stvarno van pameti! Gde ti tu vidis narodnjacki triler?! Aj ponovo odslusaj pesme i daj mi konkretan primer kad i gde.

Vidi, nikodime, Cveta zivi u Srbiji, i sam si rekao. Koji je muzicar iz Srbije napravio karijeru u svetu u poslednjih nekoliko godina (jedini koji je ikada je Goran Bregovic)? Covece, ona jos nema ni 20 godina i ovo joj je prvi album, kako ce imati karijeru pre albuma??? To bi stvarno bio neki fenomen! A to sto ti kazes da je nijedna strana izdavacka kuca nije htela, eto, varas se: album je i snimljen u studijima Sony/BMG-ja u Varsavi. Otkud ti znas da nece izaci na inostranom trzistu?

Vidim da je neko vec objasnio ovo za sajt, tek od juce radi, bice pravi sajt.

Poredjenja sa Anastazijom nikada nisu bila na mestu, aj nadji u Cvetinom glasu neku slicnost sa Anastazijinim. Nema. Jedina slicnost su bile naocare.
 
PopTrash:
Aj nemojte se tu medjusobno prepirati.

Jaoooo, Cveta i narodnjacki triler, pa to je stvarno van pameti! Gde ti tu vidis narodnjacki triler?! Aj ponovo odslusaj pesme i daj mi konkretan primer kad i gde.

Vidi, nikodime, Cveta zivi u Srbiji, i sam si rekao. Ko je muzicar iz Srbije napravio karijeru u svetu u poslednjih nekoliko godina (jedini koji je ikada je Goran Bregovic)? Covece, ona jos nema ni 20 godina i ovo joj je prvi album, kako ce imati karijeru pre albuma??? To bi stvarno bio neki fenomen! A to sto ti kazes da je nijedna strana izdavacka kuca nije htela, eto, varas se: album je i snimljen u studijima Sony/BMG-ja u Varsavi. Otkud ti znas da nece izaci na inostranom trzistu?


Vidis kako si pregazio gomile sjajnih muzicara koji su odavde otisli i izvrnuli sve naopacke.
Medju njima, citaj pa proverii kada ti se ukaze prilika...
Dakle:
Dusko Gojkovic
Jovan Maljokovic
Slobodan Trkulja
Smak
... i gomile drugih sjajnih muzicara koji su odavde otisli i pokazali svetu svoje zube... muzicke. ;)

Sto se tice karijere pre albuma... Procitaj biografiju (gotovo) bilo koje crne pevacice pa ces videti da su karijeru imale i pre prvog albuma (pevajuci ili svirajuci u nekoj crkvi), i da je album dosao kao proizvod te karijere, a ne kao jurnjava za istom.
Sto se bledolikih tice... poznato mi je da je Joss Stone svoj prvi album snimila sa valjda 18g. a pre toga je nastupala na koncertima drugih muzicara kao gost zbog kog su ostajali bez daha. Naravno takvih primera ima mali milion... Poenta je da su ljudi imali karijere i tek posle toga snimili albume. Dakle... to postoji na ovom svetu i nije nemoguce. ;)

OK, snimila album u Varsavi ali je to placeno, zar ne, nije to dobila bila na lepe oci, glascinu ili konstataciju nekog iz tih studija, da je ona nesto profitabilno ili nesto sto ne znam koliko vredi. Usput, neka nadje i dobru izdavacku kucu i neka zastiti svoja autorska prava na nekom drugom mestu, jer u suprotnom moze dobiti pistolj po glavici, kao onaj mali zenskaros Georgijev. :)
Sto se trilera tice... ajde ponovo procitaj sta sam napisao, bice da si nesto pogresno shvatio. ;)
I tako ti je to... Pope moj... ima svacega na ovoj zemljici nasoj.
 
Dragi Nikodime (zensko sam, da ne ispadne nesto...), ja ne zivim u Srbiji, i da ovde nekoga pitam (dakle, ne samo mladji svet, nego i starije) da li znaju za grupu Smak ili za Slobodana Trkulju, reagovali bi ovako: "A?!" Toliko o tome.

Daj, pa ko kod nas peva u crkvi??? I Cvetin album je posledica njene pobede na Idolu. Znaci, i za nju se znalo pre albuma, ako cemo to vec gledati tako. U Srbiji nema mesta za napredovanje mladih pevaca kao u Americi ili Britaniji. Jedina sansa je nastupanje na ljigavim, namestenim, festivalima, a Cveta to nije htela. Nije se takmicila ni na jednom. Ne bi isla ni na Evroviziju da joj ponude. Rekoh, nije nemoguce u svetu, ali u Srbiji stvari ne funkcionisu tako, i to treba gledati iz te perspektive.

Mislis da Cveta moze sebi da plati snimanje albuma?! Ne da ne moze da plati snimanje u Poljskoj, nego ne moze ni u Srbiji! I da, dobila je ne na lepe oci, nego na glascinu i konstataciju (sto ti kazes) samog generalnog direktora tog istog BMG-ja! Ipak ja o tome znam malo vise nego ti.

Dadoh link za izdavacku kucu, a ako ti znas neku bolju kod nas, prosvetli me.
 
PopTrash:
Dragi Nikodime (zensko sam, da ne ispadne nesto...), ja ne zivim u Srbiji, i da ovde nekoga pitam (dakle, ne samo mladji svet, nego i starije) da li znaju za grupu Smak ili za Slobodana Trkulju, reagovali bi ovako: "A?!" Toliko o tome.

Daj, pa ko kod nas peva u crkvi??? I Cvetin album je posledica njene pobede na Idolu. Znaci, i za nju se znalo pre albuma, ako cemo to vec gledati tako. U Srbiji nema mesta za napredovanje mladih pevaca kao u Americi ili Britaniji. Jedina sansa je nastupanje na ljigavim, namestenim, festivalima, a Cveta to nije htela. Nije se takmicila ni na jednom. Ne bi isla ni na Evroviziju da joj ponude. Rekoh, nije nemoguce u svetu, ali u Srbiji stvari ne funkcionisu tako, i to treba gledati iz te perspektive.

Mislis da Cveta moze sebi da plati snimanje albuma?! Ne da ne moze da plati snimanje u Poljskoj, nego ne moze ni u Srbiji! I da, dobila je ne na lepe oci, nego na glascinu i konstataciju (sto ti kazes) samog generalnog direktora tog istog BMG-ja! Ipak ja o tome znam malo vise nego ti.

Dadoh link za izdavacku kucu, a ako ti znas neku bolju kod nas, prosvetli me.

Izvini zbog greske u obracanju, mislio sam da si decak. ;)
Ne znam gde zivis... ali ocigledno da i ne znas kako se desavaju stvari sto se tice nekih muzicara iz nase zemlje.
Smak je svoj album The Pages Of Our Time opjavio u preko 40 zemalja sirom sveta. Snimljen je u Londonu na poziv Gilana i drugara (Deep Purple)... I tako dalje i tako dalje... sto se Smaka tice. Sto se tice Trkulje, cova je bio zapazen na mnogim festivalima na kojima je nastupao... i tako dalje i tako dalje. Sto se gojkovica tice z anjego zna ceo normalan muzicki svet, otisao je u nemacku kao najmjadji solista Big Banda RTS-a i razvalio celu Evropu a kasnije i svet... i tako dalje i tako dalje... zatim Vlatko Stefanovski... kao jedan od velikana koji se ne smeju izostaviti... ali to je vec jos jedna duga i bogata prica.
Usput veeras sam gledao na TV-u jednog momka iz Lazarevca koji svira harmonkiu. Pokupio je ne znam koliko nagrada po Evropi, sto kao junior sto kao senior, i ima toga koliko hoces. :)
Dakle, taj nacin na koji bi zelala da se informises o kvalitetu spomenutih velikana je vrlo glup i smesan. Zaustavi ovde nekog na ulici pa pitaj ko je Cveta, tek da vidis sta ce ti reci
Sto se nastupa u crkvama tice i tih velikih vokala koji su odatle proizasli. To su ljudi koji su tu odrasli, koji su nastupali po festivalima, crkvama na kojima nisu sevale kamere i gomile dopuna koje su se poklanjale prijateljima i rodjacima. Dakle, suvo i golo pevanje... nikakav shou uz dobar marketing.
Cveta je proizvod marketinga, SMS glasanja i gomile drugih stvari... to ne govori o njenom kvalitetu jer nije merilo. Za nju nisu glasali profesori sa Berklija ili iz Graca, Praga... vec obican muzicki nepismen svet. Dakle ona se njima dopala. Kao sto se deci danas dopada Madona ili neka druga vokalna smejurija, a da pojma nemaju ko je Etta James ili Dinah Washington ili Ella Fitzgerald... sto nikako ne znaci da su ove tete glupe i da su njihovi kvaliteti ispod Madoninih.
OK, mozda ti se dopada to sto ona radi, ali koliko je ona bitna u svetu kvalitetnih i vrhunaskih glasova... nema je, o tome se radi.
u ostalom, vreme ci ipak pokazati koliko ce Cveta napredovati i sta ce uraditi, ko ce a ko nece cuti za nju.

A sto se novca za album tice, zar to nije bila nagrada pobedniku? A ne blagodat tog dise... :?: :?:
 
Ne, album je trebalo da bude nagrada pobedniku, ali, hej, radilo se o BK... Nisu ispunili nista iz ugovora.

Vidi, ja pricam o POP muzici, dakle, ne mozemo sad da ubacujemo ljude koji nemaju veze sa istom. Mogli smo onda da ubacimo i Stefana Milenkovica, ali to nije pop, kao ni ovo sto si ti naveo. Nisam ja ni mislila da poredim Cvetu sa nekima od njih, "you cannot mix grandmas with frogs" (sto bi strucno rek'o Vuk Draskovic). Pricamo o potpuno razlicitim stvarima.

I ne mozes da tvrdis da je glasao samo potpuno muzicki nepismen svet, jer to nikako ne mozes da znas.

Vidis, ja znam ko su sve osobe koje si ti naveo. I ne mislim da su "glupe ili da su im kvaliteti ispod Madonninih", banalizujes. Kazem da ne mozes da poredis. To ne samo da nije ista vrsta muzike, nego skoro da nije ni isti posao.

Da, vreme ce pokazati. Pokazace njeno mesto u svetu POPULARNE muzike! Pokazace da je prevazisla sav kic domace estrade.
 
Sve_je_laz:

Jadna ti je baba koja ti rodila caleta pa on tebe rodio ....

Jadno je to sto su one radile i na nacin koji je ona postala "idol"...
Ajde molim te ubedi me da nije tako bilo...ubedi me da nisam dao bednih dvaes dinara za Cvetino guzenje na Bk....


@Pop Trash...Cveta je svaki yebeni dan od dolaska u skolu imitirala anastaziju,a o ekskurzijama provedenim sa njenim razredom u autobusu necu ni da pricam...boli...



SVI ZA CVETU CVETA NA DIJETU !!!
 
@PopTresh
Znas kako... bilo bi zaista lepo da se sve to sto si napisala i obistini. Ali sto s nas tice, ljudi su ovde navikli na neke Matice, Kvake i tako dalje...
Uu... uvek se dobro nasmejem kada procitam citat legendarnog Draskovica. ;)
OK, postoji razlika u vrsti muzike to je jasno, ali postoji i mngo drugih stvari koje uticu na odluku i necije misljenje hoce li lusati nekog (sada je Cveta u pitanju). Naravno i sam stil pevanja, kao i pripadnost nekom muzickom usmereju igraju ulogu... bla, bla... malo sam odlutao.
Poenta je u kvalitetu, a ne u usmerenju, iliti popularno receno "vrsti muzike". Drugim recima... nekako mi se ucinilo da se sa pocetka same teme krenulo u pribavljanje novih slusalaca, tipa "Cveta je cool, pokazace vam nesto novo" tid... nema tu niceg novog osim jednog imena. ;)

OK, ne mogu da tvrdim da je glasao potpuno nepismen muzicki svet, ali pogledaj sta se desava u ovoj zemlji i z acim deca seku vene, kako odrastaju i uz sta nove generacije. njih ovde ima najvise, radi se dakle o proseku a ne o 100% nepismenosti. Postoji i u ovoj zemlji makar malo onih cije usi nisu "isprljane". :)
da se razumemo, ja nisam profesionalac u svetu muzike, i sve st pricam je samo moje licno vidjenje.
Ima svoje favorite u tom muzickom svetu bez obzira na vrstu, pravac... kako god. Ako se Cveta pokaze vredna paznje i uradi nesto zaista veliko, svakako ce biti na toj listi.
Redovno perem usi, bez muzike mi do sada nije prosao ni jedan dan... i nece mi promaci ni ona... bez brige. ;)
Da, sto se BK tice, to zaista nisam znao... da su ispali bas takvi divljaci i da nisu odradili to oko snimanja albuma. Ipak... Karoljub ce jos malo tamo i gde mu je mesto (u narodu poznato kao "prdekana"). :)

Nego, da li si ti neki njen prijatelj, poznanik... kada raspolazes takvim detaljima? Rekao bih da si negde blizu nje... ako gresim ispravi me. Nekako, bilo bi mi cudno da vec sada ima obozavateljku koja toliko zna o njoj. ;)
 
I ja sam iz Isidorine gimnazije, pa znam sta je bilo i kako je bilo, mene ne mozes ni u sta da ubedjujes. Je li ti nesto falilo sto si dao tih 20 dinara? NISI MORAO!!! Vrlo dobro znam da niko nije morao da da! Sto nisi bio faca pa pred svima rekao da neces da das kad vec nisi hteo?

Vidi, ti meni nesto govoris o njenom imitiranju Anastazije, a ja dobro znam koliko su joj smetala poredjenja i da se kajala sto je pevala njene pesme! Ni ne poznajes je, znas je sa hodnika skole i iz busa na exkurziji i to ti daje razlog da je pljujes? Svaka cast! Ma da, sigurna sam da je i na exkurzijama smarala bas tebe non-stop! A i ti si izgleda umeo bas da se provodis kad ti je smetala jedna osoba iz busa!

Ovaj slogan mnogo govori o tvojoj zrelosti, i moram ti reci da sam nekoliko takvih sa zadovoljstvom pocepala sa zidova skole.
 
Evo ovako... iz nekog neutralnog ugla gledano...
To sto je pisano, tj. ti plakati su delo klasicnih ljubomornih coveculjaka iz nekih klupa, koji su samo zeleli da skrenu paznju na sebe.
Dakle, ne branim Cvetu jer nemam razloga... vec samo iznosim svoje misljenje. U ostalom sta ja o tome sto ona radi mislim... moze se procitati.
Nije ni cudo sto nas pokusavaju popraviti u tom nekom smeru, sa onim reklamama:"Neka komsijina krava bude ziva i zdrava".
Ovde se uspeh ne prasta, kakav god on bio (malopre smo diskutovali o tome) i to je manje-vise nesto sto je, nazalost, za ovu sredinu normalno... ;)
 
@Nikodim
Da, znam Cvetu, nisam neko iz najblizeg kruga, ali znam je dosta dobro, da ne ispadne da sam neki opsednuti stvor koji je pribavio sve te informacije na ko zna koji nacin! Ali da, spadam i u fanove. ;)

OK, da, mozda sam temu pocela na neodgovarajuci nacin, zapravo me je samo zanimalo misljenje o pesmama, ne "pribavljanje novih slusalaca". Htela sam da kazem da se odlepila od muzickog proseka ove zemlje, gde svi zele da pevaju u Grandu samo zato sto tamo ima najvise para i zato da bi najvise bili na TV-u. A to sto je ono sto pevaju besmisleno, zaglupljujuce i, uglavnom, ukradeno, nikome nije bitno! O tome ja pricam. Kao sto vidis, i ja sam protiv Matica, Kvaka, Cana, Mica, Cica i slicnih. Nazalost, takve cemo jos dugo slusati... A ja nekako volim da smatram da sam jedna od onih cije usi nisu bas jako isprljane.

Ti si OK, ne procenjujes pre nego sto cujes, a pogotovo ne na osnovu nekog, najcesce pogresnog, utiska o licnosti koja peva. Jos u prvom svom postu na ovoj temi si napisao da ces da kupis CD ukoliko ispuni neke tvoje uslove i to je OK, dajes sansu, a ne kao vecina ostalih.

Ma da, sa BK su ispali svinje, nisu hteli da plate izdavanje CD-a, a nisu hteli ni da je skoro dve godine puste da ode, zato ovo izlazi tek sad, inace je snimljeno pre vise od godinu dana i tako je stajalo.
 
PopTrash:
I ja sam iz Isidorine gimnazije, pa znam sta je bilo i kako je bilo, mene ne mozes ni u sta da ubedjujes. Je li ti nesto falilo sto si dao tih 20 dinara? NISI MORAO!!! Vrlo dobro znam da niko nije morao da da! Sto nisi bio faca pa pred svima rekao da neces da das kad vec nisi hteo?

Vidi, ti meni nesto govoris o njenom imitiranju Anastazije, a ja dobro znam koliko su joj smetala poredjenja i da se kajala sto je pevala njene pesme! Ni ne poznajes je, znas je sa hodnika skole i iz busa na exkurziji i to ti daje razlog da je pljujes? Svaka cast! Ma da, sigurna sam da je i na exkurzijama smarala bas tebe non-stop! A i ti si izgleda umeo bas da se provodis kad ti je smetala jedna osoba iz busa!

Ovaj slogan mnogo govori o tvojoj zrelosti, i moram ti reci da sam nekoliko takvih sa zadovoljstvom pocepala sa zidova skole.

Nisam rekao da mi je zao tih dvajes dinara,da jes ne bi njih ni da o...
To je bilo upuceno onom sto je napisao da je to sto sam ja rekao jadno,a ne mozh biti jadno s moje strane kad je istina.
Pazi,ona je imitirala Anastaziju dosta dugo,a ti govoris kako nema trunke slicnosti u glasu...
Ni ne poznajem je,ni ne pljujem je,ni ne interesuje me.... pricao sam samo o tom skupljanju para za dopune i o potvrdi kvaliteta preko sms glasanja,a glasao ko je hteo... cisto sumnjam da je bilo vise glasova od strane muzicki strucnih i upucenih ljudi nego ovih drugih...
Smarala jeste,ceo razred je mnooogo pretrao sa "pevanjem" pesama u busu....
cisto sumnjam da sam rekao da je cveta bas mene smarala,al' sam bio u istom busu pa mi nije moglo promaci...al' to i nije imalo bas mnogo veze sa mojim celokupnim provodom na ekskurziji..
A slogan je nastao iz zezanja,sala koja je pratila svu tu prasinu koja se digla oko cvete -slogane podrske,grafite po skoli,skupljanje para i sl....
Bas me zanima kako si ti uspela na osnovu toga da provalis stupanj moje zrelosti...
A cepanje istih govori jos vise o tvojoj...
 
nikodim:
Evo ovako... iz nekog neutralnog ugla gledano...
To sto je pisano, tj. ti plakati su delo klasicnih ljubomornih coveculjaka iz nekih klupa, koji su samo zeleli da skrenu paznju na sebe.
Dakle, ne branim Cvetu jer nemam razloga... vec samo iznosim svoje misljenje. U ostalom sta ja o tome sto ona radi mislim... moze se procitati.
Nije ni cudo sto nas pokusavaju popraviti u tom nekom smeru, sa onim reklamama:"Neka komsijina krava bude ziva i zdrava".
Ovde se uspeh ne prasta, kakav god on bio (malopre smo diskutovali o tome) i to je manje-vise nesto sto je, nazalost, za ovu sredinu normalno... ;)

Plakati su lepljeni sa sloganima podrske cveti,pisani grafiti po skoli,skupljane pare za cvetu i sl.
Onaj slogan koji sam ja napisao ovde,je kao sto vec rekoh samo sala(nikakav plakat) koja je pratila svu tu hajku i galamu oko cvete.nema trunke ljubomore i zavisti.sa njom se ne bih menjao ni po koju cenu.niti bih skretao paznju na sebe napadajuci drugog.
Vec sam rekao,to je sala koja je nastala u drustvu,usput,na odmoru... zahvaljujuci letku na kom je pisalo "svi za cvetu , cveta za idola"
A i ne mislim da je ona postigla neki ozbiljan uspeh...
Ali u svakom slucaju hvala za uvredu...
 
@PopTrash
Naravno... ne mozes da pricas o nekom e koga nisi ni cuo cemu to. ;)
Sto se utiska o licnosti koja peva... sta znam... Devojka izgleda sasvim pristojno, deluje izuzetno pozitivno i verujem da je i to jedna od bitnih stvari koja je uticala da ona iz Idola izadje kao pobednik (izedju ostalih).
Ipak, nisam cuo taj njen album i pojma nemam kako sve to zvuci... A kada stignemo do toga mocicemo da nastavimo pricu sa daleko vise argumenata (ili hvaliti ili kuditi... ko ce znati). ;)

Odavno nam je vec potrebno izvesno osvezenje na tom polju, pa ako to bude bas ona... dobo ce biti i nama i njoj. :)
 
@.pissbottleman
Kakve uvrede... cime te uvredih?
Pazi, to je samo jedno razmisljanje vezano z atu pricu... posmatrano sa strane.
Evo ja znam ko je cveta a nisam iz Novog Sada (znam gde je gimnazija Isidora Sekulic)... ali znam i ko je Cveta, tak da se ne bih slozio sa tim da nije stekla neki auditorijum, publiku... kako god.
Sala... OK, nastalo je kao sala ali si ga ti ispisao velikim slovima, a na kraju zalepio cak 3 znaka uzvika. Mozda i gresim, ali meni to ne izgleda kao sala. ;)
 
Nije valjda?Cak tri znaka uzvika?
Pa to je onda ozbiljno...stvarno....mozda sam poremeceni ubica sa kompleksima i sada cu da poubijam sve komsije u susedna tri stana i onda cu da napravim vudu lutku koju cu nazvati po cveti i proklinjati je do sudnjeg dana.... daj....

Nisam rekao da nije stekla publiku,nego da nije postigla ozbiljan uspeh...koji se ne prasta...
 
Ja sam rekao da nije postigla nikakav ozbiljan uspeh,
pa si ti to prokomentarisao sa "ne bih rekao da nije dobila publiku..auditorijum..."
pa ti ja opet kazem da nisam rekao da nije skupila publiku,nego da nije postigla ozbiljan uspeh...pa aj sad tako u krug...

Procitaj ti ponovo.ne'm ja tebi vise sta da dokazujem.
 

Back
Top