Podele u SPC

_Krang_

Domaćin
Poruka
3.752
Član Svetog arhijerejskog Sinoda Srpske pravoslavne crkve (SPC), episkop niški Irinej, na indirektan način je potvrdio jučerašnje pisanje „Blica“ o sukobu između mitropolita Amfilohija i većine ostalih članova Sinoda.

http://www.blic.rs/temadana.php?id=112654

Nezadovoljni stavovima Amfilohija trojica vladika napuštaju Sinod
http://www.blic.rs/drustvo.php?id=112542

Teškom mukom i dugotrajnim pregovorima na majskom zasedanju Sabora formirana crkvena vlada, kako stvari stoje, raspašće se posle samo četiri održane sednice.

Kako tvrde dobro obavešteni izvori bliski Sinodu, nepomirljivi stavovi između patrijarhovog zamenika mitropolita Amfilohija i većine koju čine vladike Irinej Bački, Grigorije Hercegovački i Fotije Dalmatinski, posle niza svađa o gotovo svim stavovima, došli su do tačke sa koje, izgleda, nema povratka.
Na prekjuče održanoj sednici ova trojica su najavila da će podneti ostavke, čime će se nužno otvoriti pitanje vanrednog sabora.
Sinodska većina zamera Amfilohiju to što ne poštuje nijedan dogovor i sve važne odluke donosi samostalno mimo Sinoda, što čak ni patrijarh Pavle i njegov prethodnik German nisu nikada radili.

Samo da potsetim na ovo :
SUKOB U VRHU SRPSKE PRAVOSLAVNE CRKVE

ARTEMIJE OPTUŽIO AMFILOHIJA ZA IZDAJU

Zbog različitih stavova o saradnji sa misijom EU na Kosovu, episkop
raško-prizrenski Artemije izneo teške optužbe na račun mitropolita
crnogorsko-primorskog

http://www.mail-archive.com/sim@antic.org/msg39403.html
____________________________________________________________________

I ko je ovde u pravu ?
Meni nista nije jasno....zbog cega su se svi okomili na Amfilohija ?
Da li je neko upoznat sa ovim desavanjima u SPC i sta/ko se tacno krije iza toga ?
 
Pred svaku sjednicu Sabora, oni izmisle neku aferu radi medijske reklame i prevare naivnih. Tako je i ovaj put pred oktobarsko zasijedanje Sabora. Vrana vrani oci ne vadi!

Dobro, ali sta ce biti kada se odlucuje o novom patrijarhu ?
Tada ce da izginu....
I nejasno mi je jos nesto....kako to da je Amfilohije toliko mocan da mu trojica vladika nista ne mogu ?
Mislim, ne mislim ja da ce ova trojica napustiti Sinod, ali mi ovo vise lici na uvertiru izginuca oko mesta patrijarha.
Da li je Patrijarh Pavle uopste ziv ili to kriju od naroda ?
Koliko sam ja cuo, samo je Amfilohije dobio dozvolu da prenosi volju Patrijarha Pavla ?
Da li je to istina, i ako jeste, zbog cega bas Amfilohije ?
 
Član Svetog arhijerejskog Sinoda Srpske pravoslavne crkve (SPC), episkop niški Irinej, na indirektan način je potvrdio jučerašnje pisanje „Blica“ o sukobu između mitropolita Amfilohija i većine ostalih članova Sinoda.

http://www.blic.rs/temadana.php?id=112654

Nezadovoljni stavovima Amfilohija trojica vladika napuštaju Sinod
http://www.blic.rs/drustvo.php?id=112542

Teškom mukom i dugotrajnim pregovorima na majskom zasedanju Sabora formirana crkvena vlada, kako stvari stoje, raspašće se posle samo četiri održane sednice.

Kako tvrde dobro obavešteni izvori bliski Sinodu, nepomirljivi stavovi između patrijarhovog zamenika mitropolita Amfilohija i većine koju čine vladike Irinej Bački, Grigorije Hercegovački i Fotije Dalmatinski, posle niza svađa o gotovo svim stavovima, došli su do tačke sa koje, izgleda, nema povratka.
Na prekjuče održanoj sednici ova trojica su najavila da će podneti ostavke, čime će se nužno otvoriti pitanje vanrednog sabora.
Sinodska većina zamera Amfilohiju to što ne poštuje nijedan dogovor i sve važne odluke donosi samostalno mimo Sinoda, što čak ni patrijarh Pavle i njegov prethodnik German nisu nikada radili.

Samo da potsetim na ovo :
SUKOB U VRHU SRPSKE PRAVOSLAVNE CRKVE

ARTEMIJE OPTUŽIO AMFILOHIJA ZA IZDAJU

Zbog različitih stavova o saradnji sa misijom EU na Kosovu, episkop
raško-prizrenski Artemije izneo teške optužbe na račun mitropolita
crnogorsko-primorskog

http://www.mail-archive.com/sim@antic.org/msg39403.html
____________________________________________________________________

I ko je ovde u pravu ?
Meni nista nije jasno....zbog cega su se svi okomili na Amfilohija ?
Da li je neko upoznat sa ovim desavanjima u SPC i sta/ko se tacno krije iza toga ?
Од њих је у праву, нико!

ПАПЕЖ, ГРАБЕЖ!
 
Poslednja izmena:
Који канони, у Руској пр.цркви, сабор се састаје по потреби.

Ово су новинарске патке, у оквиру напада на СПЦ.
Митр.Амфилохија који је највећи русофил оптужују да је против посете Медевдева, они исти који су га прошле године нападали да се противи евроатланским интеграцијама и вуче ка Русији.
 
Који канони, у Руској пр.цркви, сабор се састаје по потреби.

Ово су новинарске патке, у оквиру напада на СПЦ.
Митр.Амфилохија који је највећи русофил оптужују да је против посете Медевдева, они исти који су га прошле године нападали да се противи евроатланским интеграцијама и вуче ка Русији.

Novinarske patke koje se vuku ko zna otkad...
Nemoj zaebavati.
Amfilohija napadaju gotovo svi. Irinej, Artemije,Fotije, Grigorije....
Ima tu nesto...samo sto ovde niko nema pojma sta se dogadja u SPC.
 
Novinarske patke koje se vuku ko zna otkad...
Nemoj zaebavati.
Amfilohija napadaju gotovo svi. Irinej, Artemije,Fotije, Grigorije....
Ima tu nesto...samo sto ovde niko nema pojma sta se dogadja u SPC.

A što to tebe zanima? :dontunderstand:
Ti očigledno nisi vernik, pa bi bilo logično da te boli duppe za ono što se događa u nekim verskim zajednicama.
Da li se tako brineš ko će biti sledeći reis-ulema mešihata Srbije ili možda ko će biti glavni guru Hare-Krišna pokreta Srbije?

p.s. od kad sam napustio SPC mene lično boli duppe za to, ko će im biti patrijarh a ko vladika i kad će se sastajati, ako uopšte hoće da se sastaju. :bye:
 
A što to tebe zanima? :dontunderstand:
Ti očigledno nisi vernik, pa bi bilo logično da te boli duppe za ono što se događa u nekim verskim zajednicama.
Da li se tako brineš ko će biti sledeći reis-ulema mešihata Srbije ili možda ko će biti glavni guru Hare-Krišna pokreta Srbije?

p.s. od kad sam napustio SPC mene lično boli duppe za to, ko će im biti patrijarh a ko vladika i kad će se sastajati, ako uopšte hoće da se sastaju. :bye:

ma, će se vrneš ti nama...:per:
 
A što to tebe zanima? :dontunderstand:
Ti očigledno nisi vernik, pa bi bilo logično da te boli duppe za ono što se događa u nekim verskim zajednicama.
Da li se tako brineš ko će biti sledeći reis-ulema mešihata Srbije ili možda ko će biti glavni guru Hare-Krišna pokreta Srbije?

p.s. od kad sam napustio SPC mene lično boli duppe za to, ko će im biti patrijarh a ko vladika i kad će se sastajati, ako uopšte hoće da se sastaju. :bye:

Imam puno prijatelja koji su Hriscani(SPC), okusavam da saznam nesto vise zbog njih.
Inace, zaista se brinem ko ce naslediti Pavla...sve mi se nesto cini, ko god da dodje srozace SPC jos vise...
Sto se mene tice, mene svakako "boli duppe", samo sto nisam sebican, ne dopada mi se efekat koji SPC proizvodi kod svojih vernika. Daju im vrlo, vrlo los primer.
 
ma, samo trenutno...promijenio je 5-6 crkava, ali će se na kraju vratiti tamo odakle je potekao..;)

ко, Тетра? па он је чистокрвни православац и кроз његове постове види се да брани православље.

ето опет нама наших душебрижника, обожаваоц египатских митолошких богова се забринуо за стање у СПЦ е алах му вера:D
 
ко, Тетра? па он је чистокрвни православац и кроз његове постове види се да брани православље.

ето опет нама наших душебрижника, обожаваоц египатских митолошких богова се забринуо за стање у СПЦ е алах му вера:D

:hahaha::hahaha:
 

Back
Top